למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

בקשת פירוק חברה

בישראל פועלות מאות אלפי חברות שונות, כאשר על פי הרישום של רשם החברות ישנן קרוב ל-600 אלף חברות שרק מחציתן רשומות כפעילות. הסיבה למספר הגבוה של החברות הקיימות, בין אם הן פעילות או לא, היא האפשרות של כל אדם או כמה אנשים לפתוח חברה פרטית או ציבורית – כיוון שהמדינה מעודדת אותם לעשות כן, לצורך שמירה על המאזן הכלכלי במדינה והגדלת הפריון הפיננסי.

כשם שישנן הרבה חברות שמוקמות ונפתחות, כך יש לא מעט חברות שמחליטות להיסגר ולסיים את פעילותן, אם ממניעים כלכליים, מניעים אישיים, סכסוכים בין שותפי החברה וגם אילוצים כספיים אליהם בעלי החברות נכנסים. כדי לסיים את הפעילות העסקית של חברה על בעלי החברה להגיש בקשת פירוק חברה, שזהו חלק קטן מהליך מחייב כל חברה שרוצה או צריכה לסיים את עסקיה בצורה חוקית.

פירוק חברה – מה זה אומר בדיוק?

מבחינה משפטית, פירוק חברה הוא הליך נוגע לסיום הפעילות העסקית של חברה בצורה מוסדרת כך שגם הרישום שלה ברשומות של רשות התאגידים נמחק לאלתר. פירוק חברה יכול גם להתייחס לרצון של בעלי חברה לסיים את ההליך השותפי ביניהם, אך כאשר אחד מבעלי החברה מעוניין להמשיך לנהל ולהחזיק בעסק הוא יכול לעשות זאת והליך זה לא נחשב לפירוק חברה אלא רק פירוק שותפות.

בשורה התחתונה פירוק חברה הינו תהליך המסיים את חייה העסקיים של חברה, זאת רק לאחר שהיא השלימה את כל החובות העסקיים שהיו לה וכל רווחי החברה חולקו לבעלי החברה כחוק.

כדי לסיים את הפעילות העסקית של חברה על בעלי החברה להגיש בקשת פירוק חברה, שזהו חלק קטן מהליך מחייב כל חברה שרוצה או צריכה לסיים את עסקיה בצורה חוקית.

האם כל חברה יכולה לסיים את פעילותה העסקית?

האפשרות להגשת בקשת פירוק חברה לצורך סיום הפעילות העסקית של חברה כזו או אחרת קיימת עבור כל בעל או בעלי עסקים, כאשר הליך זה נעשה לרוב על פי שני הליכים שונים: פירוק של חברה מיוזמתם ורצונם האישי של בעלי החברה, או פירוק חברה מתוך אילוצים כלכליים שלא מאפשרים לה כל ברירה אחרת. בין שני הליכים הללו קיימים הבדלים משמעותיים, כאשר בסיום ההליך החברה נמחקת מהרשומות של רשם החברות והיא חדלה מלהתקיים.

האפשרות להגשת בקשת פירוק חברה לצורך סיום הפעילות העסקית של חברה כזו או אחרת קיימת עבור כל בעל או בעלי עסקים, כאשר הליך זה נעשה לרוב על פי שני הליכים שונים

פירוק חברה מרצון

הליך זה של פירוק חברה נעשה רק מיוזמתם האישית של בעלי החברה שמעוניינת לסיים את פעילותה העסקית. ההחלטה על כך יכולה לנבוע מסיבות וגורמים רבים כמו החלטות אישיות, החלטות משפחתיות, החלטות כלכליות הנוגעות למשיכת רווחים והשקעתם בחברות ואפיקי השקעה אחרים, וגם החלטה משותפת של כל בעלי המניות שלא רוצים להחזיק בעלות ואחריות על החברה שלהם מסיבה כזו או אחרת.

פירוק חברה מרצון נחשב לכזה רק במידה והחברה שעתידה לסיים את פעילותה העסקית לא צברה חובות שהיא איננה יכולה לעמוד בהם. כאשר בעלי החברה מחליטים על פירוק החברה ומכריזים על כך כלפי הגורמים המשפטיים/רשמיים הרלוונטיים, עליהם להצליח לשלם את כל חובות החברה באופן מלא מתוך שנה מרגע ההחלטה/הכרזה על כך.

הגשת בקשת פירוק חברה מתנהלת בצורה שונה בין פירוק חברה מרצון לפירוק חברה על ידי בית המשפט

פירוק חברה בהוראת בית משפט

הליך נוסף ושונה לחלוטין של פירוק חברה היא פירוק שנעשה ביוזמת בית המשפט, זאת לאחר שהחברה נמצאת בפני צומת דרכים ובעיות כלכליות משמעותיות שלא מאפשרות לה לכסות על חובותיה העסקיים. חברה כזו נקראת גם חדלת פירעון כיוון שאיננה יכולה לפרוע את חובותיה כלפי הנושים שלה, ולכן היא נכנסת להליך מורכב וארוך המנוהל על ידי בית המשפט לאחר שהוגשה בקשה לפירוק החברה מסיבת חדלות פירעון.

במקרה של פירוק חברה בהוראת בית המשפט, בקשת פירוק חברה יכולה להיעשות גם על ידי הנושים של החברה המעוניינים להעלות את הסיכויים לקבלת הכספים שהחברה חייבת להם

בקשת פירוק חברה – האם יש הבדל בין תהליכי פירוק חברה מרצון לפירוק ע"י בית משפט?

כיוון שישנם מניעים שונים לפירוק החברה, וכן גורמים אחרים היוזמים את הפירוק, הגשת בקשת פירוק חברה מתנהלת בצורה שונה בין פירוק חברה מרצון לפירוק חברה על ידי בית המשפט. בפירוק מרצון הגשת הבקשה נעשית על ידי המפרק/נאמן שמונה על ידי בעלי החברה, והוא מגיש את הבקשה לרשם החברות בנוסף לתצהיר המעיד כי החברה מסוגלת לעמוד בכל ההתחייבויות שעומדות בפניה כדי לסגור את החברה לאלתר.

במקרה של פירוק חברה בהוראת בית המשפט, בקשת פירוק חברה יכולה להיעשות גם על ידי הנושים של החברה המעוניינים להעלות את הסיכויים לקבלת הכספים שהחברה חייבת להם, וכן כמובן גם בעלי החברה עצמה יכולים להגיש את הבקשה אם הם רואים שהחברה נקלעה למבוי סתום מבחינה כלכלית.

מה קורה לאחר הגשת בקשת פירוק חברה?

בין אם מדובר על הליך פירוק מרצון או בהוראת בית המשפט, לאחר הגשת בקשה לפירוק החברה על הנאמן הנבחר/ממונה על ההליך לפרוע את החובות שהחברה צברה בפעילות העסקית שלה, כאשר עליו לעשות זאת בשוויון מלא וכן מתן עדיפות לנושים/ספקים הזכאים לכך.

פירוק החברה הופך להיות סופי ובכך לחסל את החברה רק לאחר ביצוע הרישום על ידי רשם החברות, כאשר במקרה של פירוק מרצון המפרק הממונה מעביר את דו"ח הפירוק הסופי, ואילו פירוק ע"י בית משפט מעניק הנחיה לרשם החברות למחוק את החברה מהרשומות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

פירוק חברה מקוון
פירוק חברה

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

פירוק חברה

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

פירוק חברה מקוון

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

פרסום ברשומות פירוק חברה

פירוק מרצון הליך מזורז

חברה שאיננה פעילה היא חברה אשר איננה מניבה עוד בעבור בעליה, ומעבר לכך, היא חברה אשר משמעותה ביזבוז משאבים דרמטי, בין היתר צבירת קנסות, חובות

פירוק מרצון בהליך מזורז

חברה אשר איננה פעילה היא חברה שמהותה הוא ביזבוז משאבים, ולא רווח, שהוא הסיבה בגינה חברה נפתחת מלכתחילה. מדובר בטריגר לצבירה של חובות ענק, ועל