למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

סגירת חברה לא פעילה רשם החברות

חברות רבות בישראל מתפרקות או מבקשות להסגר באופן סופי, בשל כמה סיבות. הסיבות יכולות להיות כלכליות כמו הפסדים או קשיים כלכליים אחרים ויכולים לנבוע גם מסיבות כלליות אחרות כמו רצון לממש השקעה או מעבר לתחומים אחרים. במקרים כאלו, החברה הופכת אט אט ללא פעילה. היא אינה מייצרת הכנסות או עושה פעילות כלכלית אחרת. סגירת חברה לא פעילה רשם החברות, היא לרוב מרצון של בעליה. כאשר הפירוק נעשה שלא ברצון- הוא לרוב נכפה על ידי בית המשפט בשל הקשיים של החברה לפרוע את חובותיה, שהופכים להיות מהותיים.

סגירת חברה לא פעילה רשם החברות, היא פעולה המתבצעת מרצון של בעליה

סגירת חברה לא פעילה רשם החברות נעשית כאמור מרצון. גם כאן הסיבה יכולה להיות קושי וחובות אך פה היא מתרחשת מרצון בעליה ומתוך מטרה להחזיר את החובות , תוך שהיא מסוגלת לעשות זאת. משכך, התהליך כולו הוא מול רשם החברות ולא מול בית המשפט. סגירת חברה לא פעילה רשם החברות חייבת לקרות כאשר החברה אינה פעילה ממש. אין לה תיקים ברשויות המס יותר, אין לה חשבון בנק פעיל, לרוב אין לה נכסים ברשותה וכאמור, אין לה חובות או שיש לה כשרות לפרוע את החובות בתוך כשנה. כמובן, שנדרשת הסכמה של לפחות 75% מבלי המניות בחברה – שיתנו את הסכמתם לכך באסיפה הכללית.

תצהיר לצורך סגירת חברה לא פעילה רשם החברות

על הדירקטורים בחברה להעמיד תצהיר לגבי כושר הפירעון של החברה, על מנת להתניע את התהליך. בתצהיר שמגיע לידיו של רשם החברות, הדירקטורים מציינים כי לחברה אין חובות או תביעות משפטיות כנגדה ובמידה ויש, היא מסוגלת לפרוע את חובותיה אלו בתוך כשנה. ברגע שמתקבל התצהיר אצל רשם החברות, החברה נכנסת לסטטוס של הליך פירוק אצל הרשם וניתנת ממנו הרשות להמשיך בתהליך.

לאחר מכן מתכנסת אסיפה מיוחדת של בעלי המניות ובה מאושר ומוסכם על המשך התהליך וממונה נאמן שישמש כפנים של החברה בתהליך כולו. אדם זה יהיה אמון על הגעה לפשרה מול נושים אם נמצאים כאלו או לפרוע את חובות החברה ולנהל את נכסיה לצורך כך.  הוא גם מציג דו"חות לבעלים על התקדמות סגירת חברה לא פעילה רשם החברות והסטטוס שלה. נאמן זה לא חייב לבצע את עבודתו לבדו אלא או יכול להיות מלווה על ידי חברה מקצועית המתמחה בפירוק חברות. למעשה, דבר זה רצוי מאוד, שכן חברה זו יכולה להיות המביאה והמוציאה אל מול רשם החברות, לטפל בכל המסמכים ואף לנסות להשיג הקלות כספיות.

סגירת חברה לא פעילה רשם החברות חייבת לקרות כאשר החברה אינה פעילה ממש

סגירת חברה לא פעילה רשם החברות והסרת המגבלות

כאשר חברה מפסיקה את פעילותה מבחינתה, היא אינה מבצעת כל פעילות עסקית של מכירה, קניה וכד'. אך למעשה, מבחינת רשם החברות היא לא נסגרה עדיין וממשיכה להיות ישות משפטית המחויבת באגרה שנתית קבועה. רבים לא טורחים לבדוק נושא זה עד שחוב גדול מצטבר, גם כעבור שנים רבות ואליו מתווספים קנסות שונים, בשל אי התשלום. בחלק מן המקרים יחולו גם הגבלות אישיות על הבעלים כמו איסור לפתוח חברות חדשות או הגבלת יציאה מהארץ ועד קנסות כספיים אישיים. אתם ממזמן שכחתם כי הייתה לכם חברה ומבחינתכם היא סגורה ממזמן אבל סגירת חברה לא פעילה רשם החברות לא מכיר בכך.

תהליך סגירת החברה, כפי שתיארנו אותו קודם- יביא לסגירת החברה באופן סופי אבל כאמור, החוב שנצבר בגלל שנים של אי תשלום האגרות עודנו נותר ומעיק. חברות מקצועיות המתמחות בסגירת ופירוק חברות מרצון, יכולות לפעול מול רשם החברות כדי שיבטל אגרות ישנות אלו והקנסות בגינם ויסיר את ההגבלות על הבעלים. כמובן, שלצורך כלל צריכים בעלי החברה והדירקטורים להצהיר ולגבות את ההצהרה במסמכים כי אכן החברה לא הייתה פעילה בשנים האלו- אך הדבר אפשרי ויכול לחסוך סכומי כסף גבוהים של עשרות אלפי שקלים.

אתם ממזמן שכחתם כי הייתה לכם חברה ומבחינתכם היא סגורה ממזמן אבל סגירת חברה לא פעילה רשם החברות לא מכיר בכך

סגירת חברה באופן מזורז

את סגירת חברה לא פעילה רשם החברות ניתן לעשות באופן מזורז. האפשרות המזורזת והמהירה יכולה להתבצע רק במידה ואין לחברה חובות כלל והיא מצהירה ומגישה מסמכים המעידים על כך. במידה ויש לה חובות, כאלו שהיא יכולה לפרוע בתוך כשנה, עדיין ניתן לבצע פירוק מרצון של החברה אבל התהליך המכונה "רגיל" ארוך ומורכב מעט יותר. בהליך המזורז, גם נדרשת הסכמת בעלי המניות אך משמועברת הבקשה לרשם החברות, הוא מפרסם אותה ברשומותיו ולאחר 90 יום, במידה ואין התנגדות, היא נסגרת סופית. גם בהליך המזורז, ניתן לבקש מחיקת חובות עבר בגין אגרה שנתית שלא שולמה.

את התהליך של סגירת חברה לא פעילה רשם החברות ניתן לבצע באופן מזורז

סגירת חברה לא פעילה רשם החברות או הקפאה

אנשים רבים מפחדים מתהליך סגירת חברה או שחושבים שיהיה לה עוד תקומה ורק מבקשים להקפיא את פעילותה. למעשה, מדובר במשגה חמור. ראשית, רשם החברות לא מכיר בעובדת ההקפאה העסקית והוא מכיר בחברה כסגורה- רק בסיום התהליך המסודר שציינו. מבחינתו, כל עוד תהליך זה לא קרה- יש לשלם את האגרה השנתית. ולא, גם לא ניתן יהיה לבטל חובות עבר בגין אגרה שלא שולמה בתקופה של הקפאה לכאורה של החברה. טעות זו היא אופיינית ומהווה דוגמא לטעויות נוספות שבעלים עושים כחלק מתהליך סגירת חברה לא נכון. אנחנו נשמח לסייע לכם בביצוע תהליך מדויק, נוח וחסכוני.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

פירוק חברה מקוון
פירוק חברה

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

פירוק חברה

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

פירוק חברה מקוון

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

פרסום ברשומות פירוק חברה

פירוק מרצון הליך מזורז

חברה שאיננה פעילה היא חברה אשר איננה מניבה עוד בעבור בעליה, ומעבר לכך, היא חברה אשר משמעותה ביזבוז משאבים דרמטי, בין היתר צבירת קנסות, חובות

פירוק מרצון בהליך מזורז

חברה אשר איננה פעילה היא חברה שמהותה הוא ביזבוז משאבים, ולא רווח, שהוא הסיבה בגינה חברה נפתחת מלכתחילה. מדובר בטריגר לצבירה של חובות ענק, ועל