רשם החברות, סגירת חברה והדרך החסכונית לעשות זאת

למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

לא הינו צריכים לחכות לנזקי הקורונה והמכה הכלכלית שקיבלו עסקים רבים כל כך, כדי להבין עד כמה קשה לנהל חברה או עסק בעולם הכלכלי המאתגר של ימינו. לצערנו, מידי יום אנו חווים סגירה, חיסול או הפסקת פעילות של עשרות עסקים וחברות בישראל, גדולים וקטנים כאחד. אף אחד אינו חסין. רבים מעסקים אלו, המסיימים חבולים, לא לגמרי משתחררים מעול ידה של המדינה רק בגלל שהם סגרו את שערי העסק או אפילו סגרו את חשבון הבנק העסקי. לא רבים יודעים אבל כדי לסיים את באמת את הסיפור, הפעם באופן סופי, יש לבצע אצל רשם החברות סגירת חברה רשמית.

רשם החברות סגירת חברה ופירוק מרצון

חלק גדול מהחברות נסגרות עקב החלטת בעלים ומרצונם החופשי, וזאת בניגוד לפירוק שנכפה על החברה באמצעות נושיה או על ידי בית המשפט. למעשה, בחלק מהמקרים אין חובה שהחברה תהיה בקשיים. היא יכולה להיות למשל במצב מעולה, כאשר היא רק מעתיקה את תחום פעילותה לחברה אחרת או שהבעלים ממשים את השקעתם. בכל מקרה, פירוק חברה מרצון הוא תהליך בו מסתיימים חייה של החברה באופן רשמית כישות משפטית.  במידה ולחברה אין כל פעילות עסקית וגם אין לה חובות כלפי אחרים ואפילו במידה ויש לה התחייבויות שונות אך הן כאלו שהיא יכולה לפרוע אותן מנכסיה בתוך שנה- ניתן לגשת לפירוק מרצון. אם אין אפשרות לחברה להחזיר את חובותיה הרבים, הרי שאז משתנה הסטטוס שלה ל"חדלות פירעון" ואז הסיפור מורכב בהרבה והפירוק יערך בהתערבות בית משפט.

אבל כל עוד היא חברה רגילה הרוצה להסגר על ידי בעליה, הרי שנדרש לפנות ולבצע אצל רשם החברות סגירת חברה מסודרת. למה סגירה מסודרת? משום שרבים נוטים לחשוב כי סגירת החברה מבחינתם היא גם סגירה המקובלת אצל רשם החברות. הרי סגרנו את חשבון הבנק, את התיקים במס הכנסה ובמע"מ וכבר כמה חודשים טובים לא עבר שקל לכאן או לכאן תחת ידנו, אז זה לא נקרא סגור? ובכן, זה לא סגור.

לא רבים יודעים אבל כדי לסיים את באמת את הסיפור, הפעם באופן סופי, יש לבצע אצל רשם החברות סגירת חברה רשמית

זהירות היטלים, קנסות ואגרות

כל עוד לא ביצעתם אצל רשם חברות סגירת חברה בהליך מסודר, מבחינתו, היא חיה לגמרי. כשם שאם לא ביצעתם אצל מס הכנסה סגירת תיקים מסודרת, מבחינתם החברה חיה ואתם מחויבים בהגשת דו"ח שנתי, גם אם לא נעשתה שום פעולה, כך גם רשם החברות רואה בחברה כעסק חי לכל דבר. המשמעות היא שאתם מחויבים להמשיך לשלם לו אגרות שנתיות. כאשר אתם לא משלמים (כי הרי מבחינתכם העסק סגור), שנה ועוד שנה, החוב תופח לממדים גדולים ואליו מצטרפים עוד ועוד קנסות. בסופו של דבר מלבד החוב המקורי והקנסות יוטלו על הבעלים גם הגבלות אישיות וכן הגבלות כמו אי יכולת לפתוח חברה חדשה, איסור יציאה מן הארץ במקרים מסוימים וכו'.

כל עוד לא ביצעתם אצל רשם חברות סגירת חברה בהליך מסודר, מבחינתו, היא חיה לגמרי.

מצב לא נעים זה יכול היה להימנע אם הייתם מבצעים אצל רשם החברות סגירת חברה מסודרת אבל גם אם שכחתם- המצב לא אבוד. כיום, נהוג לבצע, בעיקר מטעמי נוחות סגירת חברה באמצעות חברות מתמחות המורכבות מאנשי חשבונאות ומשפט, שזהו תחום התמחותם. הבונוס שמקבל בעלי החברה במקרה כזה הוא היכולת לבצע כמה פעולות ראשוניות וקלות באונליין ואחר כך את מרבית העבודה ואת כל הריצות בנבכי הבירוקרטיה עושות חברות אלו. חברות טובות באמת, גם יכולות לעזור לכם בנושא כספים ובמקרה שלנו, גם להגיש בקשות לביטול חובות על אגרות עבר שנצברו מאז סגירת החברה בפועל. הצוות שלנו למשל, מתמחה בנושא וכבר השבנו וחסכנו ללקוחותינו מאות אלפי שקלים רק סביב נושא זה.

מצב לא נעים זה יכול היה להימנע אם הייתם מבצעים אצל רשם החברות סגירת חברה מסודרת אבל גם אם שכחתם

נעים להכיר: פירוק מרצון בהליך מזורז

קיימים מספר דרכים לבצע פירוק חברה. חלקם כאמור על ידי פירוק מרצון במידה והחברה יכולה לעמוד בהתחייבויותיה השונות. גם פירוק מרצון נחלק לשניים: זה בסלול הרגיל שהוא סבוך מעט יותר וזה שהוא חלק ממסלול 'פירוק חברה מרצון בהליך מזורז'. פירוק זה אורך עד כחצי שנה מתחילתו ועד סופו ובניהול וליווי נכון של אנשי מקצוע הופל ליעיל ומהיר.

לא כל חברה זכאית לפירוק מרצון בהליך מזורז. על החברה להיות לא פעילה לחלוטין, עם תיקים סגורים ברשויות המס וכאמור ללא שעבודים, חובות או נכסים ואפילו ללא חשבון בנק פעיל. כמו כן, היא עושה זאת בהסכמת כל בעלי המניות כאשר לרוב מדובר בבעל מניות יחיד.

לעומת זאת הליך פירוק חברה מרצון בהליך רגיל, שאינו מזורז,  הוא עבור חברות שיש להם חובות אך הן יכולות לפרוע אותן לחלוטין בתוך 12 חודש. במקרה זה התהליך מעט יותר סבוך. לצד הגשת תצהירים יש לכנס אספת בעלי מניות, למנות נאמן לחברה, שהוא המנהל מעתה את החברה, ביחוד מול רשם החברות והוא זה המדווח כל העת לאספה הכללית על התקדמות התהליך עד לסגירתה הסופית של החברה. נשמח לסייע לכם גם בתהליך זה, לשביעות רצונכם.

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו
לוגו - GALBO

הצוות שלנו בגלבו מחזיק בידע רב, ניסיון עשיר וקשרים ענפים, ויוכל לעזור לכם בכל הקשור להקמת החברה שלכם בקפריסין. לאורך השנים ליווינו מאות לקוחות, החל מהצעד הראשון להקמת החברה ועד להנהלת חשבונות שנתית, וממשיכים לספק קשת רחבה של שירותים לחברות תחת קורת גג אחת.

בקשת הפטר בהוצאה לפועל

חייבים שיש להם חובות בהוצאה לפועל ואינם יכולים לפרוע את חובם יוכלו להגיש בקשת הפטר בהוצאה לפועל. הפטר בהוצאה לפועל יאפשר לכם למחוק את החובות

עלות סגירת חברה בע"מ

עלות סגירת חברה בע"מ או עלות הגשת בקשה לפירוק חברה יכולות להגיע לכמה אלפי ₪, כתוצאה מאגרות משתנות למספר גופים שונים, כמו כונס הנכסים, בית

074-7765923