פתיחת חברה בחול

למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

פתיחת חברה בחולפתיחת חברה בחול

ככלל, הדעת אומרת שהמדינה בה מנהל עסק את עסקיו, היא גם המדינה בה הוא אמור להתאגד כעסק, בין כעוסק ובין כחברה. אלא שישנם מקרים בהם לבעל העסק יש אינטרס מובהק לפתוח את החברה שלו בחו"ל וישנם גם מקרים בהם פתיחת חברה בחול היא כורח המציאות. אז באילו מקרים פתיחת חברה בחול יכולה להיות עדיפה מבחינתכם מבחינה כלכלית ובאילו מקרים מדובר בכורח עסקי שבלעדיו לא תוכלו לקיים את פעילותכם העסקית? האם זה בכלל אפשרי להקים חברה בחו"ל? איך עושים את זה? את כל התשובות לכל השאלות, תוכלו למצוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

פתיחת חברה בחול – למה בעצם?

ובכן, האופציה של פתיחת חברה בחול היא אופציה רלוונטית ומעשית מאוד וישנם כיום אלפים רבים של ישראלים, שהם הבעלים הגאים של חברות מעבר לים. זה הזמן להדגיש כי הקמת חברה פה בישראל היא האופציה הנוחה והבטוחה ביותר, אבל לא תמיד המשתלמת ביותר ולא תמיד מספיקה. ככלל, ישנם שני מקרים בהם נרצה להקים את החברה שלנו בחו"ל דווקא. המקרה הראשון הוא מקרה של בחירה והמקרה השני הוא מקרה של כורח.

  • הקמת חברה בחו"ל מבחירה – הקמת חברה בחו"ל מבחירה חופשית נובעת בדרך כלל מחישובי כדאיות בסוגיות כמו מיסוי ורגולציה ומתאימה לחברות המקיימות פעילות עסקית מול מדינות זרות. כך למשל, ישנן חברות בינלאומיות שהמשרד הראשי שלהן רשום במדינות זרות מהמדינה בה יושב המטה בפועל. הסיבה לכך היא שמדינות מסוימות מציעות הטבות מס מיוחדות לחברות בענפים ספציפיים, כמו למשל הייטק. במקרה כזה, יכולים בעלי החברה להקים את החברה במדינה שמעניקה להם פטור מלא ממס חברות ולחסוך הון עצום על מיסים. פתיחת חברה בחול מבחירה יכולה לנבוע גם משיקולים של מגבלות רגולטוריות ואפילו שמירה על האנונימיות של בעלי המניות. 
  • הקמת חברה בחו"ל מכורח – ישנם מקרים בהם האפשרות של פתיחת חברה בחול נכפית על בעליה כתנאי ליכולתה של החברה לפעול במדינה מסוימת. כך למשל, ישנם ענפים בהם דורש הממשל המקומי פיקוח צמוד על פעילות החברה ועל כן מחייב הקמה של חברה רשמית במדינה בה מתקיימת הפעילות העסקית של החברה. זה נכון למשל לחברות תרופות, חברות פיננסים וחברות בענפים אחרים בהם ישנו ערך גבוה לפיקוח רגולטורי של הממשל המקומי. במקרים אלה, לא יוכל בעל העסק הישראלי לקיים פעילות עסקית מול המדינה, אם לא יקים בה את החברה שדרכה תתבצע הפעילות וזה המקרה של פתיחת חברה בחול מכורח.

ישנו אינטרס מובהק נוסף שעבורו משתמשים בעלי עסקים רבים באופציה של הקמת חברה בחו"ל ועל אף שמדובר באינטרס מבחירה, מצאנו לנכון להפריד אותו לפסקה משלו – המקרה של מקלט מס. ישנן מדינות, בדרך כלל מדינות קטנות ומתפתחות, שמציעות שיעורי מס חברות נמוכים מאוד ביחס לממוצע העולמי. על פי החוק, יכול כל בעל עסק ישראלי להקים את החברה שלו באחת מן המדינות הללו ולשלם את מיסי החברה לממשל המקומי במקום לממשלת ישראל. מהלך זה של מקלט מס הוא חוקי לחלוטין, אך הוא לא מגיע ללא חסרונות.

מדינות קטנות ומתפתחות אלה הופכות פעמים רבות למקלט מס לעבריינים, ארגוני פשע וארגוני טרור ומהוות יעד לגורמים עברייניים המבקשים לבצע הלבנה של הון. בהתאם לכך, ישנן מדינות כאלה שנכללות ברשימות שחורות ובהתאם לכך בנקים רבים לא מוכנים לעבוד איתן וגם ממשלות שמות עין רחבה על כל חברה שבוחרת לפעול דרכן, לרבות חקירות הלבנת הון, חובות דיווח וכן הלאה, הכל במטרה לוודא שהפעילות היא חוקית לחלוטין. גם זה אינטרס לבצע פתיחת חברה בחול, אך במקרה הזה במיוחד, חשוב מאוד להיעזר בייעוץ מקצועי, הן בהיבט החשבונאי והן בהיבט המשפטי.

האם אפשר להקים חברה בחו"ל?

התשובה היא בהחלט כן, אבל לא ללא מגבלות. אנחנו חיים אמנם בעידן הכפר הגלובלי, אבל זה לא אומר שמדינות לא עושות את כל מה שהן יכולות בכדי להגן על עצמן ולהרחיק מהן גורמים שליליים שיכולים לעשות נזק. כך למשל, אם יש לכם תיק פלילי או עבר פלילי, ישנן מדינות בהן לא תוכלו לפתוח לא חברה ואולי אף לא לבקר בהן כלל. אם בעבר הסתבכתם עם רשויות ההגירה במדינה כלשהי, ייתכן שלא תוכלו להקים בה חברה על שמכם. במקרים אחרים, תוכלו אמנם להקים את החברה, אך תהיו כפופים להנחיות ספציפיות של אותה מדינה, כמו למשל חובה להעסיק דירקטורים והנהלה בכירה מאותה מדינה, להגיש דיווחים שוטפים לרשות המיסים באותה מדינה וכן הלאה.

אז ברמה הטכנית, אפשר בהחלט להקים חברה כמעט בכל מדינה שתבחרו, אבל במקרים מסוימים יש למהלך כזה מחיר, שהוא בדרך כלל סביר ומתקבל על הדעת ובמקרים אחרים יכול להוות גורם מפריע במהלך כולו.

 

איך פותחים חברה בחו"ל?

פתיחת חברה בחול, ממש כמו בישראל, דורשת פרוצדורה של הגשת מסמכים חתומים על ידי עורך דין, הצגת הון המניות של החברה, הצגת חלוקת ההון בין בעלי המניות, הצגת דירקטורים והנהלה וכן הלאה. בכל מדינה, ישנם כללים שונים לגבי האופן בו מקימים את החברה וישנן מדינות, כמו בישראל דרך אגב, בהן אפשר להקים את החברה אונליין ללא צורך באימות מסמכים על ידי עורך דין. מכל הסיבות האלה, את הפעולה של פתיחת חברה בחול אתם רוצים להשלים בסיוע וליווי של אנשי מקצוע מתאימים, קרי רואה חשבון בעל התמחות ספציפית בתחום של הקמת חברות בחו"ל.

רואה חשבון מומחה יוכל לסייע לכם לא רק בהיבט הטכני של השלמת פרוצדורת פתיחת החברה ופתיחת תיק מיסים, אלא גם בהיבט של בחירת המדינה המתאימה לכם ביותר מבחינת שיעורי מס ורגולציה מקומית ותכנון הון המניות וחלוקתו בצורה האידיאלית מבחינתכם. כמו כן, במקרים של שותפויות או של מספר בעלי מניות, מומלץ מאוד לשלב בתהליך עורך דין שילווה את פתיחת החברה וידע לייצג את האינטרס של החברה מול בעלי המניות. בעלי המניות עצמם יכולים להיעזר בעורך דין פרטי משלהם, שידאג לייצג את האינטרסים שלהם מול החברה ומול יתר בעלי המניות.

התהליך הפרוצדוראלי של הקמת חברה בחו"ל הוא מאוד לא מסובך ובתוך שבועות ספורים, לעיתים ימים, תוכלו להשלים אותו וליהנות מחברה פעילה בחו"ל. האתגר האמיתי הוא לוודא שאתם עושים את זה במדינה הנכונה ובצורה הנכונה ולשם כך יהיה עליכם להשתמש בכמה שיותר סיוע מקצועי שאתם יכולים להשיג. החלטות שגויות שתקבלו בשלב ראשוני זה, יכולות לאורך זמן להפוך לכל הפחות למטרד ולכל היותר גם לאבן נגף שתפגע ממש בפעילות החברה ואולי גם ביכולתה להמשיך ולהתקיים.

רואה חשבון הוא ללא ספק פונקציה הכרחית לליווי מהלך כזה של פתיחת חברה בחול. ליווי של עורך דין יכול גם הוא להיות חשוב במקרים מסוימים, אם כי במרבית המקרים חשיבותו של עורך הדין מתמקדת בעיקר בשמירה על האינטרסים של כל בעל מניות בתהליך ולכן את שכירת עורך הדין אפשר להשאיר לידיהם של בעלי המניות שיעשו זאת כל אחד באופן פרטי ולטובת האינטרסים האישיים שלו בתהליך.

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו
לוגו - GALBO

הצוות שלנו בגלבו מחזיק בידע רב, ניסיון עשיר וקשרים ענפים, ויוכל לעזור לכם בכל הקשור להקמת החברה שלכם בקפריסין. לאורך השנים ליווינו מאות לקוחות, החל מהצעד הראשון להקמת החברה ועד להנהלת חשבונות שנתית, וממשיכים לספק קשת רחבה של שירותים לחברות תחת קורת גג אחת.

תרגום מסמכי חברה

בשעה טובה התקדמתם ליצירת שיתופי פעולה עם חברה בינלאומית גדולה שנמצאת בחו"ל, ולכן עומדת בפניכם האפשרות להרחיב את הפעילות העסקית של החברה שלכם, להגיע לקהל

הקמת חברה משפחתית
הקמת חברה משפחתית

חברה משפחתית היא כמו חברה בע"מ אך המיסים שלה מחושבים בצורה אחרת. מהי חברה משפחתית? למה להקים חברה משפחתית? מה התהליך של הקמת חברה משפחתית

הקמת חברה באסטוניה
הקמת חברה באסטוניה

ישראלים רבים מעוניינים להקים חברות בחו"ל, מסיבות שונות כאשר המרכזיות ביניהן יהיו נוחות ומיסים. כך גם באסטוניה שממוקמת באזור הבלטי שבצפון אירופה. אז למה להקים

הקמת חברה במקלטי מס
הקמת חברה במקלטי מס

ישראלים רבים מעוניינים להקים חברות במדינות שונות ברחבי העולם. יש לכך סיבות שונות. אחת הסיבות לכך היא להוריד את שיעור המס שיש לשלם על ידי

074-7765923