למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

תנאי שימוש באתר מכירות

מסמך תנאי שימוש הוא מסמך משפטי שכל אתר אינטרנט אמור להחזיק ולפרסם למשתמשיו, אך ישנם סוגים ספציפיים של אתרים בהם המסמך המשפטי הזה הופך להיות קריטי ומשמעותי מאוד. אתרי תדמית למשל, אותם מנהלים מרבית בתי העסק ובעלי המקצוע הם אתרים בסיכון נמוך מבחינת חשיפה לתביעות משפטיות, אבל אתרים המאפשרים העלאת תוכן גולשים ואתרי מכירות למשל, הם שני סוגי אתרים שעלולים להיות בחשיפה גבוהה לסיכונים משפטיים. אז מהו המסמך של תנאי שימוש באתר מכירות? לאילו נושאים הוא אמור להתייחס ואיך נכון לנסח אותו? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

למה נועד מסמך תנאי שימוש?

ככלל, כל אתר אינטרנט וכל ישות מקוונת אחרת, הוא רכוש של בעליו, מעין מתחם וירטואלי אליו יכולים להיכנס אנשים מהציבור הרחב בכדי להשתמש בו לטובת עצמם. בעל האתר רשאי לקבוע תנאים שבהם צריך לעמוד כל מי שמעוניין להשתמש במתחם הווירטואלי הפרטי שבנה והעמיד לרשות הציבור. תנאים אלה הם תנאי השימוש. במסגרת תנאי השימוש ניתן לשלב כל תנאי שמטרתו לספק לבעל האתר ולאתר עצמו את ההגנה המשפטית מפני תביעות משפטיות של משתמשים בו או של צדדים שלישיים. לצד זאת, יכולים תנאי השימוש לעגן גם מחויבות של האתר כלפי משתמשיו ולפרט את האלמנטים שמעניינים דווקא את המשתמשים ולא רק את האתר עצמו. יחד עם זאת, המטרה המרכזית של מסמך תנאי שימוש באתר מכירות ובכל אתר אחר, היא לספק לאתר ולבעליו הגנה משפטית כאמור.

אז מהו המסמך של תנאי שימוש באתר מכירות? לאילו נושאים הוא אמור להתייחס ואיך נכון לנסח אותו? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות

תנאי שימוש – היכן הם מפורסמים באתר?

את מסמך תנאי השימוש מפרסם האתר כאחד מדפי האתר והגישה אליו אפשרית בדרך כלל באמצעות קישור המפורסם בתחתיתו של כל דף. קישור זה נועד להנגשת תנאי השימוש לכל משתמש, אך בכך לא יכול להבטיח בעל האתר כי המשתמש אכן קרא את התנאים. בכדי שמסמך תנאי השימוש אכן ישמש לו להגנה, חייב בעל האתר להוכיח כי המשתמש הצהיר כי הוא קרא את התנאים והוא מאשר אותם כתנאי להמשך השימוש שלו באתר. זאת הסיבה בדיוק, שבגינה אנחנו יכולים להיכנס לאתר מכירות, לשוטט בו כרצוננו, לאסוף מוצרים ולמלא את עגלת הקניות, אך כאשר נגיע לרגע הרכישה, יהיה עלינו לאשר כי קראנו את תנאי השימוש של האתר ואנו מסכימים להם (בדרך כלל באמצעות סימון צ'קבוקס). במרבית האתרים בהם ישנה חשיבות רבה לנושא תנאי השימוש, יהיה על המשתמש להצהיר כי קרא את התנאים ולאשר אותם, מרגע שהוא יוצר אינטראקציה מזוהה מול האתר, כלומר נרשם לשירותי האתר. יחד עם זאת, במרבית האתרים תנאי השימוש פשוט מפורסמים, אך המשתמש כלל לא נדרש להצהיר כי קרא אותם. אלו הם בדרך כלל כאמור, אתרי תדמית בהם האינטראקציה בין האתר למשתמש היא כזאת שלא יוצרת סיכונים משפטיים כלשהם עבור האתר.

תנאי שימוש באתר מכירות צריכים לכלול כל התייחסות משפטית לפעילות שמקיים האתר. פעילות זו יכולה להיות קשורה ישירות לפעילות המכירות, אבל היא יכולה להיות קשורה גם להיבטים אחרים באתר ואת כולם חשוב לעגן במסגרת מסמך תנאי השירות.

תנאי שימוש באתר מכירות – מה הם צריכים לכלול

תנאי שימוש באתר מכירות צריכים לכלול כל התייחסות משפטית לפעילות שמקיים האתר. פעילות זו יכולה להיות קשורה ישירות לפעילות המכירות, אבל היא יכולה להיות קשורה גם להיבטים אחרים באתר ואת כולם חשוב לעגן במסגרת מסמך תנאי השירות. את התנאים צריך בעל האתר לנסח באופן ייחודי לאתר שלו, בהתאם לסוג הפעילות באתר ואפילו לסוג המוצרים וכללי השירות שהוא מציע למשתמשים. כדוגמא, אפשר למשל לציין נושאים הקשורים להחזרת מוצרים, זמן מקסימלי להמתנה עד לקבלת משלוח, תנאים בהם מסופקים המשלוח, ביטול עסקה, מחויבות למפרט הטכני והתיאור המוצג באתר עבור כל מוצר, כללי חיוב ואמצעי חיוב וכדומה. תנאים אלו הם תנאי שימוש באתר מכירות, המתייחסים ישירות לפעילות המכירות באתר, אך כאמור ישנם נושאים נוספים בהם צריך האתר לעגן תנאי שימוש רלוונטיים. כך למשל, הנושא של זכויות יוצרים, הגבלת השימוש בתמונות ותכנים המוצגים באתר, אחריות המשתמש להפרת זכויות יוצרים כלפי בעלי האתר וכלפי מותגים המוצגים בו וכן הלאה. כמו כן, יכול האתר לעגן תנאי שימוש סביב כללי שימוש באתר, למשל איסור על העלאת תכנים מזיקים, איסור על יצירת עומס מכוון על האתר במטרה להפיל אותו, איסור על כתיבת תגובות נאצה, יידוע המשתמש לגבי התניית פרסום תגובה או חוות דעת למוצר רק לאחר אישור האתר וכן הלאה. כל אלה הם תחומים שונים שבהם יש לעסוק במסגרת מסמך תנאי שימוש באתר מכירות וישנם כמובן נושאים נוספים ואלמנטים נוספים שיש להתייחס אליהם בכל נושא ונושא, מעבר לדוגמאות שהבאנו כאן לצורך המחשה.

תנאי שימוש באתר מכירות צריכים לכלול כל התייחסות משפטית לפעילות שמקיים האתר. פעילות זו יכולה להיות קשורה ישירות לפעילות המכירות

איך משיגים מסמך תנאי שימוש באתר מכירות?

ובכן, התשובה היא שלא משיגים את המסמך, אלא יוצרים אותו באופן עצמאי. ברמה הטכנית, אתם בהחלט יכולים להשיג מסמך תנאי שירות שאותו תוכלו לשלב באתר שלכם ואין יותר קל מזה – פשוט להעתיק את תנאי השימוש מאתר מכירות אחר ואפילו כזה שמאוד דומה לכם. אלא שבפועל מדובר בהפרת זכויות יוצרים של אותו אתר, המה גם שרבים מתנאי השימוש באתר הזה, כלל אינם רלוונטיים לכם ואולי גם עלולים לגרום לכם נזק משפטי. מעבר לכל זה, מדובר בהתנהלות לא מקצועית שלא מתאימה לאתר מצליח. הדרך הנכונה לשלב מסמך תנאי שימוש באתר מכירות היא הדרך של גיבוש תנאי השימוש באופן עצמאי ובסיוע של איש מקצוע בדמותו של עורך דין המתמחה בדינים מסחריים ו/או בדיני טכנולוגיה.

כמו הסכמי שכירות דירה וכמו מסמכים משפטיים אחרים, אפשר למצוא היום באינטרנט שלל תבניות גנריות גם של תנאי שימוש לכל אתר. יחד עם זאת, מדובר בדרך כלל בתבניות מאוד גנריות, שאותן יש להתאים לאתר הספציפי ולשיקולים המשפטיים של בעליו. אז אפשר בהחלט להשיג תבנית כזאת כנקודת פתיחה ובתנאי שהתבנית מוצעת להורדה חינמית באופן חוקי לחלוטין, אבל את המסמך הגנרי הזה יש להתאים לאתר עצמו וגם פה נדרש איש מקצוע בדמותו של עורך דין מקצועי.

חשוב להבין, שהמסמך של תנאי שימוש באתר מכירות ובכלל, הוא מסמך משפטי שאמור לספק לכם את ההגנה המשפטית הנדרשת בכל סיטואציה בה מוגשת נגדכם תביעה משפטית או שאתם זקוקים לעילה להגיש תביעה כזאת. בהינתן שכל תביעה כזאת יכולה לחרוץ את גורלו של עסק שלם, אתם ממש לא רוצים להישען על משענת קנה רצוץ של תבנית תנאי שימוש גנרית אותה הורדתם בחינם באינטרנט.

דרך הנכונה לשלב מסמך תנאי שימוש באתר מכירות היא הדרך של גיבוש תנאי השימוש באופן עצמאי ובסיוע של איש מקצוע בדמותו של עורך דין המתמחה בדינים מסחריים ו/או בדיני טכנולוגיה.

מתי ואיך מקבלים את הצהרת המשתמש על אישור תנאי השימוש?

ככלל, אתם לא רוצים להטריד את המשתמשים באתר שלכם כבר מהרגע הראשון בו הם נכנסים לאתר. הכלל אומר שמרגע שהמשתמש מתחיל לקיים מולכם אינטראקציה בעלת סיכונים משפטיים, או אז אתם צריכים להחתים אותו על תנאי השימוש. זה קורה בדרך כלל כאשר המשתמש נרשם לאתר כלקוח רשום לפני ביצוע קנייה, או כאשר הוא מספק את פרטיו האישיים, פרטי המשלוח ופרטי התשלום בביצוע הרכישה. קבלת אישור המשתמש לתנאי השימוש מבוצעת בדרך כלל באמצעות סימון צ'קבוקס לידו כתוב שהמשתמש קרא את תנאי השימוש של האתר והוא מסכים להם, רגע לפני שהוא לוחץ על כפתור האישור לצורך הרשמה או לצורך ביצוע רכישה באתר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

פירוק חברה מקוון
פירוק חברה

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

פירוק חברה

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

פירוק חברה מקוון

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

פרסום ברשומות פירוק חברה

פירוק מרצון הליך מזורז

חברה שאיננה פעילה היא חברה אשר איננה מניבה עוד בעבור בעליה, ומעבר לכך, היא חברה אשר משמעותה ביזבוז משאבים דרמטי, בין היתר צבירת קנסות, חובות

פירוק מרצון בהליך מזורז

חברה אשר איננה פעילה היא חברה שמהותה הוא ביזבוז משאבים, ולא רווח, שהוא הסיבה בגינה חברה נפתחת מלכתחילה. מדובר בטריגר לצבירה של חובות ענק, ועל