למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

פירוק חברה חיסול

פירוק חברה הוא מושג אשר נשמע מהצד לרוב כפעולה שאיננה רצונית, אלא נעשית מהכרח. ואולם, לא בהכרח כך הדבר, למעשה, פירוק חברה יכול שיתבצע באופן רצוני ואכן ברוב המקרים בהם הוא נעשה הוא נעשה מרצון. פירוק מרצון, הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות שאינן פעילות. זאת משום שחברה שאיננה פעילה היא חברה שלא רק שאיננה מניבה עבור בעליה, היא גם מצריכה ביזבוז משאבים רבים באופן משמעותי. במצבים מאין אלו נוצר מצב של צבירת חובות ענק כמו קנסות, חשבונות לרשויות מקומיות ועוד. כפיתרון מהיר ויעיל עבור מצבים כאלו, יצר החוק את האפשרות הנהדרת של פירוק מרצון. באמצעות הליך רגיל או הליך מזורז, ניתן להביא לפירוקה של החברה ולעשות סוף לביזבוז חסר המעש. על מנת להוציא לפועל הליך פירוק חברה חיסול יתבצע על ידי רשם החברות, על כן יש צורך להיוועץ בעורך דין מיסחרי מיקצועי ומיומן אשר מתמחה בכך.

הליך פירוק חברה חיסול והתאמה באמצעות הליך מזורז

הליך פירוק חברה מרצון בהליך המזורז הוא ההליך הטוב והמהיר ביותר לביצוע הפירוק הרצוני, אולם על מנת לממשו החוק דורש עמידה בשלושה קריטריונים מצטברים. שלושה קריטריונים אלו מורכבים מקריטריון אחד משמעותי והוא: היותה של החברה מצויה בסטטוס "לא פעילה" (סעיף 342מא לחוק). ההגדרה של חברה לא פעילה כתוב מפורשות בחוק, והוא מהווה את המשנה הסדורה לאפשרויותיה של חברה לביצוע הליך פירוק בהליך מזורז.

על מנת שחברה תעמוד בסטטוס "לא פעילה" כאמור, עליה לעמוד בשלושת התנאים המצטברים. התנאי הראשון הוא היותה של החברה חסרת נכסים כלל. התנאי השני הוא היותה של החברה ללא חובות, כאשר מסויגים מכך חובות בשל אגרה שנתית שהחברה רשאית לקבל פטור ממנה מכוח תקנות לפי סעיף 44 לחוק. התנאי השלישי והאחרון הוא כי אין בנמצא לאותה חברה בעת הרצון לפרקה הליכים משפטיים תלויים ועומדים שהחברה היא צד להם, וכן, לא מתנהלים נגדה הליכי אכיפה מינהליים לפי דין. מאחר שמדובר על שלושה תנאים מצטברים, המשמעות היא עמידת החברה בכל התנאים כמיקשה אחת, ולא רק בחלק מהם. ככל שאכן ישנו מענה על כל שלושת התנאים כולם, החברה אכן עולה בגדר ההגדרה "חברה לא פעילה", ולפיכך זכאית להליך פירוק מרצון בהליך מזורז.

על מנת להוציא לפועל הליך פירוק חברה חיסול יתבצע על ידי רשם החברות, על כן יש צורך להיוועץ בעורך דין מיסחרי מיקצועי ומיומן אשר מתמחה בכך.

לאחר שבדק עורך הדין שלכם כי אתם אכן עומדים בתנאים הדרושים, יבצע הלכה למעשה את הליך הפירוק המזורז. הליך הפירוק ימנה תחילה מספר פעולות פרוצדרוליות טרם ביצוע הפירוק בפועל. הפעולה הראשונה היא חתימה על הצהרה אשר לפיה החברה שלפנינו איננה פעילה עוד. שנית, יכריזו דירקטורי החברה באמצעות חתימתם על הצהרה הכוללת את שלושת התנאים המצטברים שציינו- החברה איננה פעילה, החברה אינה מחזיקה בנכסים, לחברה אין חובות ואין הליכים משפטיים או הליכי אכיפה מנהליים תלויים ועומדים כנגדה. כעת, לאחר שליחת ההצהרה, יש לבצע זימון לאסיפת בעלי המניות אשר בה יאשרו בעלי המניות בחתימתם את ההסכמה לפירוק החברה מרצון.

בתום החלק במישור הטכני, יגיע שלב ביצוע ההליך בפועל. בשלב זה ימונה נאמן לחברה, אשר עליו יהיה להחזיק במסמכי החברה למשך שבע השנים הקרובות. הנאמן בשלב זה ישלח את כל הטפסים שמולאו תחת בקשת חיסול החברה לרשם החברות, וכן בצירוף החלטת מינוי הנאמן והאגרה הדרושה (או פטור מאגרה). לאחר קבלת הבקשה על ידי רשם החברות, יפרסם הרשם את הבקשה באתר משרד המשפטים ולכל אדם או תאגיד יהיו 90 ימים להגשת התנגדות. ככל שלא הועלתה התנגדות, הליך פירוק חברה חיסול יעשה על ידי הרשם תוך 90 ימים.

הליך פירוק חברה חיסול והתאמה באמצעות הליך מזורז  הליך פירוק חברה מרצון בהליך המזורז הוא ההליך הטוב והמהיר ביותר לביצוע הפירוק הרצוני,

הליך פירוק חברה חיסול והתאמה מרצון בהליך רגיל

ההליך הנוסף כאפשרות העומדת לפנינו לפירוק חברה מרצון הוא הליך פירוק מרצון בהליך רגיל. על מנת לאפשר לחברה לבצע הליך זה עליה לעמוד בשני תנאים מצטברים. התנאי הראשון הוא נתון המונה לפחות 75% מבעלי המניות של החברה אשר הסכימו לפירוק וחתמו על כן בהצהרה. התנאי השני הוא הצהרתם וחתיתם של רובם או כולם של דירקטורי החברה כי מצבה העסקי של החברה הוא כשיר לפירעון. כשיר לפירעון הוא סטטוס לפיו יכולתה של החברה לשלם את כל חובותיה בתוך שנה מיום הפירוק בפועל, לכל היותר. הליך פירוק מרצון בהליך רגיל הוא אמנם מעט ארוך יותר, אך רובו יבוצע על ידי הנאמן, כך שהסירו דאגה מליבכם. ראשית, יש לחתום על תצהיר כושר פירעון על ידי בעלי המניות  של החברה. לאחר מכן תזומן  האסיפה הכללית של בעלי המניות תוך 90 ימים ממועד החתימה על תצהיר כושר הפירעון. באותה אסיפה תוכרע ההחלטה בדבר פירוק מרצון, וככל שזו הוכרעה לחיוב, תמנה האסיפה הכללית נאמן אשר יהא אחראי על הליכי הפירוק.

ככל שלא הועלתה התנגדות, הליך פירוק חברה חיסול יעשה על ידי הרשם תוך 90 ימים.

הנאמן שמונה יחל תפקידו ויגיש לרשם החברות את כל המסמכים שנחתמו. כשלושים יום לאחר מכן עתידים להיאשר המסמכים שנשלחו, ברגע שאלו יאושרו ישונה סטטוס החברה ל"פירוק מרצון". כעת על מנת לחסל את החברה סופית יבצע הנאמן מספר הליכים משמעותיים כגון כינוס נכסים, טיפול בתביעות חוב, ביצוע תשלומים, חלוקת כספים ועוד. הנאמן יגיש ד"וח, יכנס את האסיפה הכללית תוך שבוע לכל היותר מיום כינוס האסיפה, יודיע לרשם החברות על סיום הליך פירוק החברה, וככל שתאושר הפעולה, הליך פירוק חברה חיסול ייכנס לתוקף באופן מוחלט.

על מנת לבצע הליך פירוק חברה חיסול חשוב מאד להיוועץ בעור דין מסחרי המתמחה פירוק חברות, ולא להקל בכך ראש. לפרטים נוספים צור עימנו קשר ונשמח לסייע.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

בלוג

איך בוחרים מהנדס אינסטלציה?

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי מהנדס אינסטלציה הוא בעצם אינסטלטור. אך המציאות היא שמדובר על איש מקצוע עם תואר מהנדס, כזה שמוסמך לקבל החלטות

בלוג

תרגום מסמכי חברה לאנגלית

שירותי עריכת דין ונוטריון נצטרך לקבל לפחות פעם אחת אם לא יותר בחיינו כאנשים פרטיים, ועוד יותר במידה ואנחנו מנהלים תאגיד או עמותה. בעלי עסקים,

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

איך בוחרים מהנדס אינסטלציה?

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי מהנדס אינסטלציה הוא בעצם אינסטלטור. אך המציאות היא שמדובר על איש מקצוע עם תואר מהנדס, כזה שמוסמך לקבל החלטות

תרגום מסמכי חברה לאנגלית

שירותי עריכת דין ונוטריון נצטרך לקבל לפחות פעם אחת אם לא יותר בחיינו כאנשים פרטיים, ועוד יותר במידה ואנחנו מנהלים תאגיד או עמותה. בעלי עסקים,

האם כדאי לעשות חתימה דיגיטלית?

חתימה דיגיטלית היא קוד ייחודי המשמש לאימות זהות החותם. ניתן ליצור אותו באמצעות מפתח פרטי ומפתח ציבורי. החתימה הדיגיטלית מכונה גם חתימה אלקטרונית או מזהה