למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

נוסח אימות חתימה על הסכם

נוסח אימות חתימה על הסכם הוא שלב בתהליך אשר יש לתת עליו דגש רב. נוסח אימות חתימה על הסכם חייב לעמוד בכל התנאים המשפטיים, חייב לעמוד בהתאם לתחום בו נדרשת חתימה וחייב להיעשות על ידי עורך דין מקצועי או במקרים מסוימים, על ידי נוטריון. לפני שניגע בכלל במה זה נוסח אימות על חתימה על הסכם, חשוב להכיר את כל הצדדים בנושא, כמה זה עולה ולמה יש דגש כל כך חשוב על נוסח אימות חתימה על הסכם.

מה זה אימות חתימה?

אימות חתימה הוא תהליך בו עורך דין מאמת את החתימה שלכם באמצעות חתימה שלו. יש הסכמים רבים אשר דורשים אימות חתימה, בין היתר הסכם ממון, צוואה, הלוואה מהבנק ועוד. לפי סעיף 15 לפקודת הריאיון, נקבע כי אימות תצהיר הינה ראייה כשרה בפני בית משפט ["מקום שמותר לאדם על-פי דין, או שנדרש אדם, להוכיח דבר על-ידי תצהיר בכתב, בשבועה או בהן צדק, יהיה תצהירו בכתב ראיה כשרה, אם הוזהר המצהיר כי עליו להצהיר את האמת וכי יהא צפוי לעונשים הקבועים בחוק אם לא יעשה כן"]. יש להבדיל מקרים בהם יש להכין תצהיר מהתחלה, שם אתם צריכים כבר ליווי משפטי מההתחלה ועד הסוף.

נוסח אימות חתימה על הסכם חייב לעמוד בכל התנאים המשפטיים, חייב לעמוד בהתאם לתחום בו נדרשת חתימה וחייב להיעשות על ידי עורך דין מקצועי או במקרים מסוימים, על ידי נוטריון.

נוסח הסכם

היום ניתן להוריד מסמכים באופן מקוון הקשורים להסכם ממון, הסכם צוואה וכן הלאה. עם זאת, אנחנו לא ממליצים לכם לבחור דווקא בדרך הזאת כיוון שכל מקרה לגופו. יש מקרים בהם הנוסח אינו תואם את הדרישות המשפטיות לתיק שלכם. יש מספר דגשים שצריך לקחת בחשבון בכל נוסח, נוסח אחד לא יהיה זהה לאחר. לדוגמא, כאשר מדובר על נוסח צוואה, יש לנסח את הצוואה רק בלשון ציווי, כל ניסוח אחר יכול לפגוע בתהליך עד לכדי ביטול הצוואה. כמו כן, במקרים כאלה גם הסיכוי כי תוגש לה התנגדות גדל. בכל הנוגע לנוסח מבחינת היורשים, חשוב לכתוב במדויק את פרטי היורשים באופן מלא. ברגע בו אתם נוקטים בלשון כללית, אתם צפויים לעמוד מול בעיות נוספות בקושי זיהוי היורשים ובית המשפט גם כאן יכול לפסול את הצוואה. בנוסף, יש לפרט על פרטי הנכסים המיועדים לירושה, יש לציין ממש את פרטי הבנק, מספר חשבון וכן הלאה. כל אי ציות לחוקי הצוואה ופגיעה בנוסח מובילים לבעיות בירוקרטיות עתידיות. לכן, נוסח אימות חתימה על הסכם הוא בעל משקל גדול. כפי שההסכם אינו מנוסח כראוי, ככה אימות החתימה חייב להיות מנוסח כראוי. במקרים בהם יש לכם עוד עין שצופה במסמך בעת החתימה, אתם יכולים לקבל גם ביקורת מצד עורך הדין שיכול לזהות תקלות בנוסח.

חשוב להכיר את כל הצדדים בנושא, כמה זה עולה ולמה יש דגש כל כך חשוב על נוסח אימות חתימה על הסכם.

מה הדגש על נוסח אימות חתימה על הסכם?

יש דגש מאוד גדול על נוסח אימות חתימה על הסכם מהסיבה הפשוטה, יש מקרים בהם לא יהיה לנו את מי שכתב וחתם על המסמך. הדוגמא הברורה ביותר היא כאשר מדובר על צוואה. במקרה של צוואה, בעל הצוואה צריך להגיע לעורך דין מקצועי ולנסח בעצמו את המסמך. כמובן, עורך הדין מנסח את המסמך בהתאם לתקנות במשפט. עם זאת, כאשר מבקש הצוואה הולך לעולמו, מה שנותר לנו הוא המסמך בלבד, בתקווה עם אימות חתימה של עורך דין. הסיבה לכך שהנוסח כל כך חשוב כאשר מדובר על נוסח אימות חתימה על הסכם הוא מכיוון שיש מקרים רבים לאחר פטירת בעל הצוואה בה מתגלה הירושה והצורה בה היא מתחלקת. הירושה לא תמיד מתאימה לציפייה של היורשים ויש מקרים בהם אפילו יש כאלו שלא קיבלו ירושה. במקרה הזה, כל מה שאנחנו מחזיקים בו הוא המסמך. במקרה בו ההסכם לא נוסח כמו שצריך על פי חוק וכמו כן, נוסח אימות חתימה על הסכם אינו מנוסח כראוי, לא ניתן יהיה לקבל אסמכתא משפטית לירושה בצורה מושלמת, יש פרצות.

נוסח אימות חתימה על הסכם חייב לעמוד בכל הדרישות שיש בחוק ועורך הדין או הנוטריון חייבים להצהיר ולוודא שאכן המצהיר כשיר לחתום על ההסכם הזה. כאשר מדובר על צוואה והאדם הוא כבר מבוגר, על עורך הדין לוודא שהוא אכן מבין על מה הוא חותם, מהן האזהרות שיש בדרך ועוד.

נוסח אימות חתימה על הסכם הוא בעל משקל גדול. כפי שההסכם אינו מנוסח כראוי, ככה אימות החתימה חייב להיות מנוסח כראוי.

כמה עולה אימות חתימה על הסכם?

המחיר אותו אנחנו משלמים עבור אימות חתימה על הסכם משתנה בהתאם לכמה פרמטרים. הדבר הראשון אשר יכול להשפיע הוא ההסכם עצמו. יש מקרים בהם ההסכם דורש חתימה של נוטריון וצורך בתרגום מסמכים, במקרים האלה המחיר יהיה כ-300 ש"ח עבור מסמך. במקרים אחרים, כאשר מדובר על מסמך בודד אשר יכול להיחתם על ידי עורך דין המחיר ינוע בדרך כלל בטווח של 150 ש"ח עד 300 ש"ח. דבר נוסף שחשוב לדעת הוא, כאשר מדובר על מספר רב של מסמכים או יותר ממסמך אחד, המחיר אותו אתם משלמים יפחת.

תהליך אימות חתימה על הסכם הינו תהליך פשוט אשר רק השלב הראשוני בו הוא למעשה שלב הטרחה. על עורך הדין לזהות אתכם, לבדוק את ההסכם ולראות שהוא עונה על כל הדרישות שיש מול בית המשפט. באותו הרגע, לאחר שכל הנתונים נמצאו חיוביים, עורך הדין מוודא מול המצהיר שהוא יודע על מה הוא חותם ועורך הדין כמובן בודק את כשירות המצהיר, יחתום עורך הדין על המסמך. במקרים שמדובר על מסמכים מרובים, המחיר יהיה נמוך יותר מאשר המחיר הממוצע עבור מסמך בודד.

אימות חתימה באופן מקוון

היום כבר לא צריך לצאת מהבית כדי שעורך דין יאמת את חתימתו על הסכם. בעבר היה נהוג שבכדי שעורך דין יוכל לחתום על הסכם, יהיה עליו לפגוש את המצהיר, לקבל פרטי זיהוי (דרכון או תעודת זהות), יהיה עליו לעבור את כל השלבים שציינו ורק לאחר מכן, יוכל עורך הדין לחתום על המסמך. עם זאת, היום יש לנו גם אפשרות לפעול באופן מקוון. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות לעורך דין אשר מתמחה בתחום של נוסח אימות חתימה על הסכם. עליכם יהיה לשלוח לו פרטי זהות לדואר האלקטרוני ולאחר מכן, עורך הדין מוודא שאתם שוהים בארץ מול רשות האוכלוסין ורק אז, יחתום על ההסכם. הסיבה לכך שנוצר השינוי הזה ברור לכולנו, נגיף הקורונה. כמו עסקים רבים בארץ, גם עורכי דין לא יכלו לעבוד באופן פרונטלי למעט מקרים חריגים. בשל כך, המדינה הותירה כי אימות חתימה על מסמכים יכול להתבצע באופן מקוון.

היום תוכלו לבחור לפנות לעורך דין באופן פרטי או להיעזר בשירות אינטרנטי מאחוריו עומד צוות של עורכי דין אשר יכולים להציע לכם מחירים זהים למחירי עורכי הדין. יש לוודא כמובן את טיב האתר ושאכן מדובר על עורך דין מקצועי שחותם על ההסכמים שלכם. זכרו, לא תמיד יש חובה בחוק על אימות חתימה על הסכם, אבל לרוב זה הדבר שיכול להציל אתכם כאשר צצה בעיה. גם כאשר מדובר על משפחה או אהובה, לעיתים גם במקרים כאלה אנחנו נצטרך אסמכתא אשר מעידה על ההצהרות שלנו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

פירוק חברה מקוון
פירוק חברה

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

פירוק חברה

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

פירוק חברה מקוון

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

פרסום ברשומות פירוק חברה

פירוק מרצון הליך מזורז

חברה שאיננה פעילה היא חברה אשר איננה מניבה עוד בעבור בעליה, ומעבר לכך, היא חברה אשר משמעותה ביזבוז משאבים דרמטי, בין היתר צבירת קנסות, חובות

פירוק מרצון בהליך מזורז

חברה אשר איננה פעילה היא חברה שמהותה הוא ביזבוז משאבים, ולא רווח, שהוא הסיבה בגינה חברה נפתחת מלכתחילה. מדובר בטריגר לצבירה של חובות ענק, ועל