צו רישוי עסקים 2023

למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

על אף שלא מעט אנשים בטוחים כי התנאי לקבלת רישיון עסק איננו קשור או תלוי לחוק רישוי עסקים, חשוב לדעת כי התנאי לקבלת רישיון עסק מותנה ותלוי בקבלת צו רישוי עסקים, אשר נחקק בשנת 1968. צו זה מהווה את המקור היחיד והרשמי שבהתאם אליו נקבע איזה עסק חייב רישיון עסק. חשוב לדעת כי רשימת העסקים הטעוני רישוי מתעדכנת מדי פעם בפעם ועל כן, חשוב ביותר להתעדכן במשרד המשפטים איזה עסקים דורשים רישוי במידה ואתם מעוניינים לפתוח עסק חדש או שיש לכם עסק כלשהו שבהתאם לחוקים ישנים יותר, אין לו רישיון וייתכן כי בהתאם לעדכונים בחוק הוא ידרוש זאת.

צו רישוי עסקים- מהי מטרתו?

צו רישוי עסקים למעשה מרכז את כלל העסקים אשר יש צורך שיעברו הליך רישוי לפתיחה והפעלה של העסק. בניגוד לחוק רישוי עסקים, הצו איננו מפרט את כל הפעולות וכן את כל ההליכים הנדרשים בכדי שהעסק יעמוד בדרישות החוק, אלא הוא רק מציין את העסקים הנדרשים לעמוד במסגרת חוק רישוי עסקים. המטרה היא להבהיר לכלל בעלי העסקים איזה עסק יהיה חייב להוציא רישיון עסק. עסקים המחויבים להוציא רישיון עסק בכדי לפעול יקראו: עסקים טעוני רישוי.

המטרה של צו רישוי עסקים היא למעשה ליציר אחראיות וכן הבטחת איכות כלפי הסביבה על מנת שלא לפגוע באופן כלשהו בסביבה או להטריד אותה באופן כלשהו. הצו מבטיח למנוע את הסכנות הפוטנציאליות לשלום הציבור. ביישום ההוראות של צו רישוי עסקים, דואגים לבטיחותו של כל אדם שמצוי בסביבה של בית העסק.

התקנות של החוק וכן צו רישוי עסקים יקבעו איזה כלי אכיפה יהיו בידי הרשויות כלפי עסקים שאין להם רישיון עסק על אף שהם דורשים זאת וכן, מה אזרח נדרש לעשות כאשר בקשה שהגיש לרישיון עסק סורבה או שהיא מתעכבת.

כיצד תדעו אם העסק שלכם דורש רישוי עסקים?

חשוב לדעת כי חוק רישוי עסקים יהיה תקף לגבי מרבית העסקים במדינת ישראל. במסגרת החוק המדובר ישנם מעל 100 סוגי עסקים הדורשים רישיון. בין העסקים השונים ניתן למצוא סוגי עסקים שונים לרבות: כאלה הפועלים בתחום החקלאות, תרופות, דלק, בעלי חיים, מזון ועוד.

צו רישוי עסקים יוצג בטבלה. את הטבלה המדוברת חילקו ל10 קטגוריות מתחומי עיסוק שונים. הצו יפרט בצורה רחבה את המטרות של הרישוי לכל אחד מסוגי העסקים. נכון לשנת 2023, העסקים הטעונים רישוי בהתאם לצו הם עסקים בתחומים הבאים: דלק ואנרגיה, בריאות, קוסמטיקה ורוקחות, בעלי חיים וחקלאות, מזון, מים ופסולת, מסחר ושונות, עינוג ציבורי, נופש וספורט, רכב ותעבורה, שירותי שמירה ואבטחה, נשק ותחמושת, תעשייה, מלאכה, כימיה ומחצבים.

מה עוד יפורט בצו רישוי עסקים?

מלבד 10 קטגוריות העסקים המפורטים בצו רישוי עסקים, תמצאו עמודות נוספות בצד אשר יפרטו את התנאים הנדרשים להפעלת כל עסק בהתאם לחוק רישוי עסקים, עמודות המפרות את מהות העסק וסוג הפעילות שלו וכן עמודות המציינות תנאים ואישורים מיוחדים לעסקים על מנת שיקבלו רישיון.

כיצד תקבלו רישיון עסק בצורה קלה, מהירה ונוחה?

אם אינכם מצליחים להבין בהתאם לצו רישוי עסקים האם העסק שלכם דורש רישיון עסק וכן, אם אינכם יודעים כיצד לבצע את הליך הוצאת רישיון עסק, חשוב שתדעו שכיום ניתן לבחור באנשי מקצוע לצורך ליווי מקצועי בעניין המדובר. אנשי המקצוע יסייעו לכם לבדוק האם בהתאם לצו רישוי עסקים העסק שלכם אכן טעון רישוי ובמידה והוא אכן דורש רישוי, יפעלו על מנת להוציא את רישיון העסק הרלוונטי עבורכם.

המאמר נכתב בשיתוף אייפק שירותי הנדסה ואדריכלות

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו
לוגו - GALBO

הצוות שלנו בגלבו מחזיק בידע רב, ניסיון עשיר וקשרים ענפים, ויוכל לעזור לכם בכל הקשור להקמת החברה שלכם בקפריסין. לאורך השנים ליווינו מאות לקוחות, החל מהצעד הראשון להקמת החברה ועד להנהלת חשבונות שנתית, וממשיכים לספק קשת רחבה של שירותים לחברות תחת קורת גג אחת.

METAL
רישום חברת ארונות החשמל שלך

רישום חברת ארונות החשמל שלכם הוא צעד חשוב לקראת הקמת עסק לגיטימי ומצליח בישראל. זה מבטיח שאתה עומד בדרישות החוק והתקנות שנקבעו על ידי הממשלה, ובמקביל מספק לך את התיעוד הדרוש להפעלת העסק שלך בצורה חלקה. במאמר זה, נחקור כמה טיפים חיוניים שיעזרו לך לנווט בתהליך ההרשמה בצורה יעילה.

עורך דין פלילי ייעוץ חינם

בכל עניין משפטי, פנייה לייעוץ מקצועי היא חיונית כדי להבטיח תוצאה הוגנת וצודקת. כאשר עומדים בפני אישומים פליליים, זה הופך להיות הכרחי עוד יותר להתייעץ עם עורך דין פלילי מיומן. ניסיון העבר מלמד שייעוץ פלילי מקצועי עשוי לשנות את גורל התיק, ולעיתים אף להביא לגניזתו. ככל שהנכם שרויים במצב של חסרון כיס ואינכם יכולים לשלם עבור שיחת ייעוץ, כדאי שתדעו שישנם מספר משרדי עורכי דין פלילי שמעניקים שירות של עורך דין פלילי ייעוץ חינם – שירות שבמסגרתו תוכלו לקבל ייעוץ משפטי ראשוני, ללא תשלום. 

 פיצויים לנכי צהל בעקבות מלחמת חרבות ברזל

המלחמה בעוטף עזה הכניסה את מדינת ישראל לתקופה לא פשוטה; אזרחים ואנשי כוחות הביטחון נאלצו להתרגל למציאות חדשה שבה שגרה של מלחמה היא השגרה החדשה של כולנו. למרבה הצער, זוהי גם מלחמה קשה שתותיר משרתים רבים בכוחות הביטחון עם פגיעות שונות. אנשי כוחות ביטחון שנפגעו, בגוף או בנפש, בעקבות המלחמה בעוטף זכאיים לפיצויים, והמידע הבא יגלה כיצד תממשו את זכויותיכם בעקבות המלחמה.

074-7765923