פיצויים לנכי צהל בעקבות מלחמת חרבות ברזל

למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

המלחמה בעוטף עזה הכניסה את מדינת ישראל לתקופה לא פשוטה; אזרחים ואנשי כוחות הביטחון נאלצו להתרגל למציאות חדשה שבה שגרה של מלחמה היא השגרה החדשה של כולנו. למרבה הצער, זוהי גם מלחמה קשה שתותיר משרתים רבים בכוחות הביטחון עם פגיעות שונות. אנשי כוחות ביטחון שנפגעו, בגוף או בנפש, בעקבות המלחמה בעוטף זכאיים לפיצויים, והמידע הבא יגלה כיצד תממשו את זכויותיכם בעקבות המלחמה.

פיצויים ביחס למלחמה בעוטף עזה: תחילת הליך ההכרה

רבות מהפגיעות שנגרמו בעקבות חרבות ברזל חורגות מיכולות הטיפול של רופא היחידה; לכן, חיילים שנפגעו במהלך המלחמה מסופחים ליחידת ר"מ 2; הסיפוח ליחידת טיפול זו מספקת לחיילים פצועים ולאנשי כוחות הביטחון גישה לטיפול רפואי מקיף בעקבות פציעתם.

יחידות אלו פרושות על פני בתי חולים שונים בישראל, ומציעות טיפולים מורחבים לאלו הזקוקים להם. כאשר חייל עומד בקריטריוני הסיפוח, הוא מקבל תכנית רפואית מאורגנת. בנוסף, לכל חייל המצורף לר"מ 2 מוקצה מש"ק אישי שנמצא עמו בתקשורת מתמדת לאורך כל תקופת הסיפוח. לאחר תקופה קצרה, ולאור עומס הפצועים, רמ' 2 מפנה את אנשי המילואים של משרד הביטחון כדי שיעזרו לכם למלא תביעה לאגף השיקום. העזרה יכולה להיות פרונטלית ויכולה להיות בטלפון. מיד עם הגשת התביעה למשרד הביטחון וקבלתה ישוחרר החייל משירות המילואים ויהיה תחת חסות אגף השיקום במשרד הביטחון.

תהליך הכרה בנכות צהלית בעקבות חרבות ברזל: מסלול ירוק

פציעות שנגרמו במהלך השירות הצבאי מזכות את הנפגעים בפיצויים והכרה בנכות; פעולות משפטיות נגד משרד הביטחון נמשכות בדרך כלל מספר חודשים ושנים, ומכאן עולה שאלה חשובה: מה עושים בעקבות חרבות ברזל? המלחמה עודנה נמשכת, ואנשי כוחות הביטחון חווים פגיעות מדי יום, כך שהמתנה של חודשים להגשת תביעה והכרה אינה אפשרית.

נסיבות ייחודיות אלו הביאו לתהליך הכרה מזורז של אנשי כוחות הביטחון שנפצעו במהלך מלחמת חרבות הברזל במסלול ירוק. בימים האלו, אגף השיקום במשרד הביטחון פועל במתכונת מיוחדת בכל בתי החולים כדי לאפשר לאלו שנפגעו לממש את זכויותיהם ולקבל פיצויים בעקבות המלחמה בעוטף הזה. אם חוויתם פגיעה במהלך ובעקבות השירות שלכם, אתם יכולים להגיש תביעה נגד משרד הביטחון שיתנהל ברובו ב"מסלול ירוק" ;זהו מסלול מזורז להכרה בנפגעי כוחות הביטחון המאפשר הכרה זריזה ומתן מענק כספי סמלי, בלי צורך בוועדה רפואית.

אלו שזכאיים למענק בעקבות המלחמה בעוטף עזה יכולים לקבל מענק כספי בעקבות אשפוזם (אשפוז שנמשך למעלה מ-24 שעות). אם אושפזתם בעקבות פגיעה והייתם מאושפזים למעלה מיממה, אתם זכאיים לפיצויים האלו.

אם לא נדרש אשפוז, הנפגעים לא יקבלו מלכתחילה מענק כספי. במקרים האלו ניתן יהיה להגיש תביעה נגד משרד הביטחון במסלול רגיל. כלומר, לקבל פיצויים לאחר ועדה רפואית.

מי זכאי להגיש תביעה בעקבות מלחמת חרבות ברזל?

כאשר מדובר בהגשת תביעות בעקבות מלחמת חרבות ברזל, חשוב להבין מי זכאי להגשת תביעות: כל אדם בכוחות הביטחון שהשתתף בלחימה, בין לפני הכרזת מלחמה רשמית ובין לאחריה, לרבות כיתת כוננות, חיילים, שוטרים, אנשי שב"כ ושאר עובדי כוחות הביטחון, יכול וצריך להגיש תביעה בגין פציעות שנגרמו בעקבות חרבות ברזל.

חשוב גם להכיר את סוגי הפציעות שבעקבותיהן ניתן להגיש תביעות כאלו; כיום ניתן להגיש תביעות בגין פציעות, החמרה בפציעות והתפרצות מחלות שהתרחשו כתוצאה מהמלחמה. ניתן לטעון גם להפרעת דחק בתר חבלתית – פוסט טראומה (PTSD), אך נושא זה עדיין נבדק, וטרם נקבע היקף הבעיה המלא. אנשים מסוימים עשויים לחוות PTSD שנגרם בגלל חרבות ברזל במרוצת הזמן, ומקרים אלה יטופלו בשלב מאוחר יותר (אבחון של פוסט טראומה יכול להתבצע לפי הספרות הרפואית רק סביב חצי שנה ממועד הטראומה, ולכן ניתן להגיש תביעה על הפרעת דחק חריפה ASD, שלרוב מגיע לפי אבחנה של פוסט טראומה).

בכל מקרה, חומרת הפגיעה משפיעה ישירות על אחוזי הנכות שניתן לתבוע. פצעי ירי, פציעות אימונים, מחלות שהתפתחו עקב מתח מלחמה (כגון מחלות עור, לב, עיניים סוכרת, מפרקים וכו ) ותנאים מזכים נוספים מאפשרים ליחידים להגיש תביעה נגד משרד הביטחון בעקבות המלחמה בעוטף עזה.

כיצד מגישים תביעה בעקבות מלחמת חרבות ברזל?

אנשי כוחות הביטחון שנפצעו במלחמת חרבות ברזל ואושפזו ביחידות ר"מ 2 למעלה מ-24 שעות יקבלו מענק ראשוני, וכן מענקים על חשבון תגמולים עתידיים. על מנת לקבל הכרה בנכות קבועה, יש להגיש תביעה נגד משרד הביטחון בעקבות חרבות ברזל.

יחידת ר"מ 2 מספקת טיפול שוטף לשיקום מיטבי, וכן מסייעת לנפגעים במילוי טפסי תביעה נגד משרד הביטחון. הסיוע במילוי ובהגשת טופסי תביעה מתבצע עם חיילי מילואים בר"מ 2, אשר עוזרים ומגישים תביעות למשרד הביטחון לצורך הכרה בנכות בצה"ל.

הזכאות להגשת תביעות חלה על כל אנשי כוחות הביטחון המעורבים במלחמה, הן לפני והן לאחר הכרזת מלחמה רשמית. חוליות כוננות, משמר הכנסת, משטרה, חיילים, אנשי שב"כ ועובדי כוחות הביטחון נוספים יכולים, וצריכים, להגיש תביעות בגין פציעות שחוו במלחמת חרבות ברזל.

הבנת תהליך התביעות

כדי לזכות בהכרה כנכה עקב חרבות ברזל, יש להגיש תביעה מפורטת, תוך הדגשת כל הפציעות (כל הבעיות הרפואיות והנפשיות שנגרמו לכם). תקשורת רציפה ושיתוף פעולה עם משרד הביטחון, לרבות התמודדות עם אתגרים כמו התמודדות מול ועדה רפואית, הם חיוניים. אמנם הסיוע של חיילי המילואים שמסייעים במילוי הטפסים והגשת התביעה עוזר, אך ניהול תביעה עצמאי מהסוג הזה עשוי שלא להניב את התוצאות הרצויות. ייצוג מקצועי במהלך ואחרי התהליך הכרחי למימוש זכויותיכם באופן מלא.

כאשר מגישים תביעה בצורה הזו, דברים רבים נופלים בין הכיסאות, ולאחר ההגשה עצמה, תובעים רבים נאלצים להתמודד לבד עם המשך הדרך. הכרה בנכות משרד הביטחון דורשת הגשת טופסי תביעה נכונים, מסמכים רפואיים מפורטים, דו"ח פציעה, ועוד.

בנוסף, יש להתמודד עם אגף שיקום נכים של משרד הביטחון, וכן עם ועדה רפואית במשרד הביטחון, שקובעת את אחוזי הנכות. התנהלות עם השלבים האלו לבד וללא תמיכה מביאה לקשיים פרקטיים, וכן להתמודדות לא פשוטה בפן הנפשי. מיצוי זכויות בעקבות חרבות ברזל דורש התנהלות מקצועי ומסודרת, ולשם כך מומלץ להיעזר בשירות של עורך דין משרד הביטחון.

ליווי מקצועי מול משרד הביטחון: כך תמצו את זכויותיכם

המלחמה בעוטף עזה עודנה מהדהדת, והשלכותיה ארוכות הטווח צפויות להיות קשות. אנשי כוחות הביטחון שנמצאים בחזית חווים רגעים לא פשוטים, שמובילים לפגיעות וחבלות גופניות ונפשיות. מלבד מענק מהיר בעקבות פגיעה, אם נפגעתם במהלך המלחמה – אתם זכאיים לקבל הכרה כנכי צה"ל, בפיצויים הנלווים לה, טיפולים וזכויות.

הזכויות הניתנות על ידי משרד הביטחון ניתנות ע"פ החוק, חשוב מאוד לוודא שאתם מגישים תביעה על כל הנכויות שנגרמו לכם, שנקבעים עבורכם מירב הנכויות בוועדות הרפואיות במשרד הביטחון, שאתם מיוצגים על ידי עורכי דין שמכירים היטב את הוועדות, את הרופאים, את יושבי הראש, קציני התגמולים וכיוצ"ב, בכדי שהוועדות הרפואיות לא יוכלו לקפח אתכם ולקבוע עבורכם אחוזי נכות נמוכים. הגמלה, ההטבות, הזכויות ינתנו רק בהתאם לנכות שתקבע.

כמו,כן, ישנם זכויות רבות אשר תצטרכו לבקש אותם בכדי שתקבלו, לרוב, אגף השיקום לא יפנה אליכם ויציע עבורכם הזכויות הנל ולכן, חשוב מאוד להכיר היטב את כל הזכאויות וההטבות בכדי לדעת לדרוש אותם במועד הנכון.

הגשת תביעה מסודרת ומפורטת עם עורך דין משרד הביטחון היא בעלת השפעה על התהליך ועל תוצאותיו; במידה ונפגעתם במלחמת חרבות ברזל, אל תתפשרו על זכויותיכם, היעזרו בשירות המקצועי של משרד עורכי דין.

משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף – מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון להכרה כנכי צה"ל. המשרד מספק ליווי מלא מרגע הגשת התביעה ועד הוועדות הרפואיות, הזכויות וכן ערעורים, במידת הצורך.

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו
לוגו - GALBO

הצוות שלנו בגלבו מחזיק בידע רב, ניסיון עשיר וקשרים ענפים, ויוכל לעזור לכם בכל הקשור להקמת החברה שלכם בקפריסין. לאורך השנים ליווינו מאות לקוחות, החל מהצעד הראשון להקמת החברה ועד להנהלת חשבונות שנתית, וממשיכים לספק קשת רחבה של שירותים לחברות תחת קורת גג אחת.

כל מה שחשוב לדעת על הקמת חברה ב-2024

הקמת חברה עשויה להיות החוויה המרגשת והמתגמלת ביותר שתחוו בחיים. אבל השאלה היא מאיפה מתחילים? יש כמה דרכים להקמת עסק והן כוללות מגוון של שיקולים, כדי ללמוד עוד על הנושא, המשיכו לקרוא!

שמאי מקרקעין בחריש

שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע שעיקר פעילותו מתמקדת בהערכת השווי של נכסי נדל"ן. השירות הנפוץ ביותר שמספקים שמאי מקרקעין הוא שירות הערכת שווי דירה לפני

שמאי מקרקעין בעומר

שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע שעיקר פעילותו מתמקדת בהערכת השווי של נכסי נדל"ן. השירות הנפוץ ביותר שמספקים שמאי מקרקעין הוא שירות הערכת שווי דירה לפני

שמאי מקרקעין בתל-אביב

שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע שעיקר פעילותו מתמקדת בהערכת השווי של נכסי נדל"ן. השירות הנפוץ ביותר שמספקים שמאי מקרקעין הוא שירות הערכת שווי דירה לפני

שמאי מקרקעין ביפו

שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע שעיקר פעילותו מתמקדת בהערכת השווי של נכסי נדל"ן. השירות הנפוץ ביותר שמספקים שמאי מקרקעין הוא שירות הערכת שווי דירה לפני

074-7765923