למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

חתימה של נוטריון – באילו מקרים יש צורך? 

ישנם לא מעט רגעים בחיים בהם אנו זקוקים לחתימה של נוטריון כאשר בדרך כלל זה יקרה במסגרת של ייפוי כוח עבור לקיחת משכנתא, עבור תרגום מסמך חשוב או רגע לפני חתימה על הסכם משנה חיים. לא כל עו"ד הוא גם נוטריון וכאשר יש צורך בחתימה כזו יש לבחור עורך דין ונוטריון להם הסמכה מתאימה על פי החוק. 

אז מה זו בעצם חתימה של נוטריון? 

כל מסמך משפטי הוא מסמך בעל חשיבות, אך ההבדל בין מסמך משפטי רגיל ובין מסמך משפטי החתום על ידי עורך דין ונוטריון הוא שנוטריון מאמת את החתימה על המסמך ויש לו את הסמכות לכך. כשאנחנו חותמים על מסמכים משפטיים, לא תמיד החתימה מספיקה. תארו לכם עולם בו נוכל להגיש מסמכים חתומים לחו"ל כדי לקבל דרכון זר, או שנצטרך לקבל ירושה ופשוט נשלח מסמך עם החתימה שלנו לעורך הדין שלא נפגוש בארץ רחוקה. אף אחד מאתנו לא היה רוצה לחיות בעולם בו הדבר הזה מתאפשר, עו"ד אמנם יכול לייצג אותנו ולהכין מסמכים, אך נוטריון הוא זה שיוודא מול הגופים האחרים שאכן אנחנו אלה שחתמו על המסמך. 

מהי ההסמכה של הנוטריון? 

ישנם תנאים שונים בהם יש לעמוד כדי להיות עורך דין ונוטריון מוסמך. על פי חוק עורך דין שמעוניין להיות גם נוטריון צריך להיות אזרח ישראלי או לכל הפחות תושב קבע, הוא צריך להיות חבר בלשכת עורכי הדין לפחות עשור, והוא לא יכול להיות בעל הרשעות פליליות שיש בהן קלון. כמו כן, עו"ד שרוצה להיות נוטריון לא יכול להיות מוצא או מושעה במהלך אותו עשור מלשכת עורכי הדין, וועדת הרישיונות גם מצאה אותו להיות ראוי לשמש עורך דין ונוטריון לאחר בחינת כל הפרמטרים בעניינו. על עורך דין לעמוד בכל התנאים הללו כדי להיות זכאי להפוך להיות נוטריון.

מתי אנשים זקוקים לחתימה נוטריונית? 

ישנם מקרים רבים בהם אנשים זקוקים לחתימה של עורך דין ונוטריון וננסה למנות כאן את רובם: 

  • כאשר כותבים צוואה יש צורך בחתימה של עו"ד נוטריון שיזהה את מי שחותם על הצוואה. 

  • כאשר חותמים על הסכם ממון לפני נישואין. 

  • כאשר יש צורך בייפוי כוח על משכנתא שנחשבת להלוואה הגדולה ביותר שאנשים לוקחים בחייהם. 

  • כאשר יש צורך לאמת מסמכים שונים שתורגמו משפות שונות. 

כמה זה עולה ומה כדאי לדעת? 

רגע לפני שפונים לקבל שירות עורך דין נוטריוני כדאי לדעת שאם יש מסמך משפטי שמחייב את החתימה הזו והיא לא נמצאת עליו – דינה להיפסל בבית המשפט. לרוב, מדובר על הסכמים בעלי השפעה רבה על חייהם של אנשים, הן מבחינת הזכויות שלהם והן מבחינה כלכלית, לכן אין לזלזל בחשיבות המסמך וחתימתו הראויה. 

כמה ייקח לך עורך דין על חתימה נוטריונית? כדאי לדעת שהמדינה קבעה סכומים מדויקים אותם יש לשלם על חתימות עו"ד נוטריון והם בתעריף קבוע. בכל שנה המחיר מתעדכן לפי מדד המחירים לצרכן, וניתן לקבל את המידע באתר משרד המשפטים לגבי הסכום המדויק אותו יכול לגבות עורך דין על חתימות נוטריוניות. 

 

בפורטל דין נט ניתן לקבל את המידע המלא והמעודכן אודות חתימת עורך דין נוטריון, ולקבל מידע מקיף אודות נותני השירות בתחום בכל הארץ. המאמר נכתב באדיבות אתר דין נט.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

בלוג

מכתב התראה

מכתב אזהרה הוא מסמך שנשלח לאדם פרטי או חברה בגין הפרת חוזה, או בגין הפרת חוק אחרת, כמו גם במקרים בהם יש צורך להתריע גורם

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

מכתב התראה

מכתב אזהרה הוא מסמך שנשלח לאדם פרטי או חברה בגין הפרת חוזה, או בגין הפרת חוק אחרת, כמו גם במקרים בהם יש צורך להתריע גורם

רישום שותפות

רישום שותפות הוא תהליך יצירת קשר עסקי בין שתי חברות, אנשים פרטיים או בין גורמים אחרים, כאשר כל חברה או גורם מתחייבים לאי-אלו התחייבויות שונות

אימות חתימה נוטריוני ב{HEBROW}

הסכם שותפות מחיר

הסכם שותפות הוא חוזה המחייב שני צדדים או יותר לעבוד יחד למשימה ספציפית, למטרת פתיחת עסק, מתן שירותים משותפים, למטרת שכירות בדירה ועוד. ישנם סוגים