למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

הסכם חיים משותפים ידועים בציבור דוגמא – חושבים לחתום על הסכם חיים משותפים? כך תעשו זאת נכון

זוגות רבים בוחרים לערוך הסכם חיים משותפים במטרה להתמודד עם אי הסכמות ויכוחים בכל תחומי החיים על הצד הטוב ביותר. חשוב להדגיש כבר בפתיחת הדברים כי הסכם חיים משותפים הוא אינו שם נרדף להסכם ממון, כפי שרבים טועים לחשוב. הסכם חיים משותפים ידועים בציבור דוגמא הוא הסכם בעל תוקף משפטי הכולל הסכמות רבות הן למהלך שנות הזוגיות והן למקרי פרידה של זוגות ידועים בציבור. בשונה מהסכמי ממון השייכים לזוגות נשואים בלבד, הסכם חיים משותפים ידועים בציבור דוגמא מאפשר גם לזוגות שאינם רשומים כנשואים לערוך הסכמים מפורטים אודות כלל ההסכמות לניהול חיי זוגיות תקינים. חושבים לערוך הסכם חיים משותפים ידועים בציבור עם בן/בת הזוג שלכם? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בכל ההבדלים המשמעותיים ביותר בין הסכם ממון להסכם חיים משותפים, נכיר בחשיבות ההסכמים הללו ונגע במספר דוגמאות שכיחות של הסכמים מקצועיים הכוללים נושאים רבים שעלולים לצוף במהלך ניהול חיי זוגיות.

הסכמי ממון והסכמי חיים משותפים אינם זהים – הכירו את ההבדלים המשמעותיים ביותר ביניהם

אז ראשית, חשוב לחזור ולומר כי הסכם חיים משותפים הוא אינו שם נרדף להסכם ממון. ישנם לא מעט הבדלים בין הסכמי חיים משותפים לבין הסכמי ממון, בחרנו עבורכם את ההבדלים המרכזיים שאתם חייבים להכיר.

  1. הסכם ממון שייך בזוגות נשואים בלבד –זוג ידועים בציבור? הסכם חיים משותפים ידועים בציבור דוגמא הוא ההסכם עבורכם. הסכמי ממון נערכים בין זוגות נשואים בלבד. זוגות ידועים בציבור אף הם יכולים לערוך הסכמים מפורטים אודות כל הנושאים הרלוונטיים עבורם בעזרת הסכם חיים משותפים. חשוב להדגיש כי לא מדובר רק בזוגות שבוחרים לא להתחתן כדת משה וישראל, אלא גם בזוגות פסולי חיתון בישראל, כגון זוגות להט"בים, כהנים וגרושות ועוד.
  2. הסכם ממון כשמו כן הוא – עוסק בעיקר בסוגיות ממוניות בין בני הזוג –בשונה מהסכם חיים משותפים, הסכם ממון עוסק בעיקר בסוגיות ממוניות בין בני הזוג. הסכם חיים משותפים ידועים בציבור דוגמא לעומת זאת, משלבים סוגיות מרכזיות נוספות במהלך ניהול חיי זוגיות, לרבות ניהול משק בית, משמורת על ילדים ועוד. במילים אחרות, הסכם חיים משותפים הוא הסכם רחב ומקיף הרבה יותר מהסכם ממון, ומאפשר לזוג להוסיף את כלל הסוגיות הרלוונטיות עבורם לניהול חיי זוגיות תקינים ובריאים.
  3. הסכם ממון מחייב התערבות משפטית למתן תוקף –הבדל נוסף הוא התוקף המשפטי של ההסכמים. חשוב לפתוח ולומר כי גם הסכם ממון וגם הסכם חיים משותפים הם הסכמים בעלי תוקף משפטי. אך הסכמי ממון מחייבים התערבות משפטית בכדי לאשר אותם ולתת להם תוקף משפטי. לעומת זאת, הסכם חיים משותפים מאפשר לבני הזוג לתת להסכם תוקף משפטי בכוחות עצמם, ללא כל התערבות משפטית כלל. איך עושים את זה? פשוט חותמים על הטופס והוא מקבל תוקף משפטי באופן אוטומטי ומיידי. חשוב להדגיש כי באשר להסכמי ממון יש הבדלים בהליך מתן התוקף המשפטי לזוגות החותמים על ההסכם טרם הנישואים או לאחר הנישואים. אם אתם חושבים לערוך הסכמי ממון, חשוב שתכירו את כלל הדגשים הללו.

הסכם חיים משותפים ידועים בציבור דוגמא הוא הסכם בעל תוקף משפטי הכולל הסכמות רבות הן למהלך שנות הזוגיות והן למקרי פרידה של זוגות ידועים בציבור.

הסכם חיים משותפים יכול לחסוך לכם לא מעט אי הסכמות הן במהלך חיי הזוגיות, והן בעת הפרדת כוחות

זוגות רבים נוטים לברוח מחתימה על הסכמי ממון או הסכמי חיים משותפים בטענה כי הם מנבאים פרידה. אז ראשית, חשוב לזכור כי הסכמי חיים משותפים אינם מתמקדים רק בסוגיות שעולות עם פרידה. שנית, חשוב להדגיש כי הסכמים אלה נועדים בכדי למנוע אי הסכמות או ריבים מיותרים שניתן לחסוך בקלות בעזרת הסכם קצר. גם אם אתם בטוחים שתצליחו להגיע להסכמות עם בני הזוג לאורך כל שנות הזוגיות שלכם, אל לכם לוותר על הסכם חיים משותפים הכולל את מירב הסוגיות הבוערות והרלוונטיות עבורכם. הסכמים אלה יבטיחו לכם הסכמות גם בנושאים מורכבים ונפיצים במיוחד.

הסכם חיים משותפים ידועים בציבור דוגמא מאפשר גם לזוגות שאינם רשומים כנשואים לערוך הסכמים מפורטים אודות כלל ההסכמות לניהול חיי זוגיות תקינים.

דוגמא למספר סעיפים שאתם חייבים לכלול בהסכם שלכם

אז רגע לפני שאתם חותמים על הסכם חיים משותפים ידועים בציבור דוגמא, בחרנו עבורכם מספר סעיפים חשובים שכדאי לכלול בכל הסכם. הסכמים אלה ניתנים לשינוי ולהתאמה לכל צורכי בני הזוג, אך ישנם סעיפים שיכולים להיכלל בכל הסכם ללא כל קשר לצרכים האישיים של הזוג החותם.

אז רגע לפני שאתם חותמים על הסכם חיים משותפים ידועים בציבור דוגמא, בחרנו עבורכם מספר סעיפים חשובים שכדאי לכלול בכל הסכם.

הסכם חיים משותפים ידועים בציבור דוגמא למספר סעיפים שאתם חייבים לכלול בהסכם שלכם:

  1. התייחסות לרכוש משותף-הסכם חיים משותפים ידועים בציבור דוגמא כוללת סעיפים המתייחסים לרכוש המשותף של בני הזוג. ראשית, יש להגדיר מהו הרכוש המשותף של בני הזוג. על פי רוב מדובר ברכוש שנצבר במהלך כל שנות הזוגיות. שנית, חשוב להתייחס לחלוקת הרכוש המשותף בעת הצורך. במקרים של פרידה – חשוב להסכים באשר לחלוקת כל הרכוש המשותף. חשוב להדגיש כי בני הזוג יכולים להגיע לכל הסכמה שירצו, אין חיוב לחלוקה שוויונית של הרכוש המשותף. ישנם זוגות המסכימים על חלוקה שוויונית ולעומתם, ישנם זוגות הקובעים את יחס החלוקה על בסיס יחס ההכנסות של בני הזוג במהלך כל שנות הזוגיות.
  2. התייחסות לרכוש שאינו משותף-לאחר שהתייחסתם לרכוש משותף בהסכם שלכם, חשוב להתייחס גם לרכוש שאינו משותף. ראשית, יש להגדיר את הרכוש שאינו משותף, על פי רוב מדובר ברכוש שבני הזוג צברו טרם תחילת הזוגיות. שנית, חשוב להגדיר מה מהרכוש שאינו משותף הופך לרכוש משותף המשרת את שני בני הזוג, ומה נשאר רכוש פרטי של אחד מבני הזוג בלבד. שלישית, חשוב להתייחס לפירות הכלכליים שהרכוש שאינו משותף מניב לבני הזוג. לדוגמה אם אחד מבני הזוג הגיע עם דירה שהוא משכיר, מה דין כספי השכירות החודשיים. ישנן זוגות המשייכים את כספי השכירות (או כל פרי כלכלי אחר מנכסים שאינם משותפים) לרכוש משותף, ולעומתם, ישנם זוגות שבוחרים להשאיר את כספי השכירות כרכוש של אחד הצדדים בלבד. ישנן אפשרויות נוספות של צירוף יחסי – כל אפשרות שתתקבל בהסכמה מקובלת.
  3. התייחסות למתנות או ירושות של אחד הצדדים -סעיף נוסף וחשוב במיוחד שיש לכלול בהסכם חיים משותפים הוא התיחסות ברורה למתנות או ירושות שאחד מבני הזוג מקבל במהלך חיי הזוגיות. זוגות רבים בוחרים שכל כספי הירושה או המתנה יכללו עם הרכוש המשותף וישמשו את שני בני הזוג. לעומתם, זוגות רבים אחרים בוחרים שהירושות והמתנות השונות יכללו עם הרכוש שאינו משותף. כך או כך, חשוב להגיע להסכמה ברורה בין בני הזוג.
  4. הסכמה על נכונות לזוגיות -נקודה נוספת שיש לכלול בהסכם חיים משותפים היא ההסכמה על רצון משותף לניהול חיי זוגיות בין בני הזוג החתומים. נקודה זו חיונית לתוקף ההסכם כולו המבוסס על הרצון לניהול חיים משותפים. מעבר לכך, הצהרה זו מאפשרת לבני הזוג ליהנות מהטבות רבות שניתנות לזוגות נשואים. חשוב להדגיש שניתן להוסיף סעיף זה בין אם מדובר בזוג שבוחר שלא להתחתן ובין אם מדובר בזוג פסולי חיתון.
  5. הסכמות בשלל נושאים הקשורים לניהול משק בית מוצלח -סעיף נוסף צריך לכלול מגוון סוגיות בוערות בנושא ניהול משק הבית לאורך כל שנות הזוגיות. אחת הדוגמאות הטובות לכך היא הטלת חובת תשלומי החשבונות.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

בלוג

איך בוחרים מהנדס אינסטלציה?

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי מהנדס אינסטלציה הוא בעצם אינסטלטור. אך המציאות היא שמדובר על איש מקצוע עם תואר מהנדס, כזה שמוסמך לקבל החלטות

בלוג

תרגום מסמכי חברה לאנגלית

שירותי עריכת דין ונוטריון נצטרך לקבל לפחות פעם אחת אם לא יותר בחיינו כאנשים פרטיים, ועוד יותר במידה ואנחנו מנהלים תאגיד או עמותה. בעלי עסקים,

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

איך בוחרים מהנדס אינסטלציה?

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי מהנדס אינסטלציה הוא בעצם אינסטלטור. אך המציאות היא שמדובר על איש מקצוע עם תואר מהנדס, כזה שמוסמך לקבל החלטות

תרגום מסמכי חברה לאנגלית

שירותי עריכת דין ונוטריון נצטרך לקבל לפחות פעם אחת אם לא יותר בחיינו כאנשים פרטיים, ועוד יותר במידה ואנחנו מנהלים תאגיד או עמותה. בעלי עסקים,

האם כדאי לעשות חתימה דיגיטלית?

חתימה דיגיטלית היא קוד ייחודי המשמש לאימות זהות החותם. ניתן ליצור אותו באמצעות מפתח פרטי ומפתח ציבורי. החתימה הדיגיטלית מכונה גם חתימה אלקטרונית או מזהה