למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

תנאי שימוש באתר לדוגמא

אם יש לכם אתר אינטרנט ולא משנה כרגע מהם בדיוק הערך שהוא מספק למשתמש והאופן בו מתקשר המשתמש עם האתר, אתם רוצים שיהיו לכם תנאי שימוש ובמקרים מסוימים אתם גם רוצים להתנות את השימוש באתר באישור תנאי השימוש שלכם מראש. תנאי שימוש הוא מסמך משפטי לכל דבר ועניין ומיועד להגן עליכם מפני תביעות משפטיות. תנאי שימוש אלה צריכים להיות מותאמים לאתר שלכם ולאופן וסוג הפעילות בו, אם כי באתרים רבים ובמיוחד אתרי תדמית, ניתן בהחלט לגבש את תנאי השימוש על בסיס תבנית תנאי שימוש באתר לדוגמא.

תנאי שימוש באתר – מה הם ולמה הם נועדו?

בצורה הפשוטה ביותר, תנאי שימוש באתר הם תנאים שאותם מכתיב האתר למשתמשים בו, על מנת לקבל את הזכות להשתמש באתר באופן חוקי. במרבית האתרים אנו לא נדרשים לקרוא ולאשר את התנאים הללו לפני שמאושרת לנו הכניסה לאתר, אבל זה לא אומר שהתנאים הללו לא חלים עלינו. אפשר בהחלט לומר, שאין אף אתר בעולם שמתנה את הכניסה אליו באישור תנאי השימוש, אבל יש הרבה מאוד אתרים שבהם תוכלו לבצע פעולות מסוימות ללא אישור תנאי השימוש, לצד פעולות אחרות שאותן תוכלו לבצע רק לאחר אישור תנאי השימוש. כך למשל, תוכלו להיכנס לחנות ספורט מקוונת  ולחפש לעצמכם נעלי ספורט שברצונכם לקנות. תוכלו לעבור על כל המוצרים ולהעמיס את עגלת הקניות שלכם, הכל באופן חופשי. אך מרגע שתרצו לבצע את הרכישה, יהיה עליכם להזין פרטים ולאשר את תנאי השימוש באתר כתנאי לביצוע הרכישה.

תנאי שימוש אלה מיועדים להסדיר את הציפיות בין בעלי האתר ובין המשתמשים בו. כאשר אנו נכנסים לאתר אינטרנט אנחנו נכנסים למעשה לתוך המרחב הפרטי של בעל האתר ובאפשרותו של בעל האתר להכתיב את התנאים לשימוש בו. זה שבעל האתר מאוד רוצה שנגיע אליו, שנכנס לאתר כמה שיותר ושנקנה אצלו כמה שיותר, לא אומר שאנו פטורים מתנאי השימוש שהוא הכתיב עבורנו. דברים אלה חלים כמובן גם לגביכם בעמדתכם כבעלי אתר אינטרנט וגם לכם הזכות ואפילו החובה כלפי עצמכם וכלפי העסק שלכם, לעגן תנאי שימוש שיעניקו לכם הגנה משפטית.

תנאי שימוש אלה צריכים להיות מותאמים לאתר שלכם ולאופן וסוג הפעילות בו, אם כי באתרים רבים ובמיוחד אתרי תדמית, ניתן בהחלט לגבש את תנאי השימוש על בסיס תבנית תנאי שימוש באתר לדוגמא.

תנאי שימוש כהגנה משפטית

לפני שאתם רצים להעתיק תבנית של תנאי שימוש באתר לדוגמא, אתם רוצים להבין תחילה את המשמעות של ההגנה המשפטית שמעניקים לכם תנאים אלה. אתרים שונים מיועדים למלא מטרות שונות. ישנם אתרים שפשוט מספקים מידע לציבור בצורת כתבות, תוכן, מדריכים, שיעורים, דעות, ביקורות וכן הלאה. אתרים אחרים מכילים בתוכם תוכן גולשים, כלומר תוכן של המשתמשים עצמם והדוגמא הידועה ביותר לכך היא רשתות חברתיות. אתרים אחרים מאפשרים לבצע פעולות מסחר אלקטרוני של רכישת מוצרים ושירותים, הצטרפות לשירותים וכן הלאה. אתרים אחרים הם אתרי תדמית פשוטים עם אינטראקציה מאוד מוגבלת בין האתר למשתמש. בכל אתר כזה יכול להיווצר מצב בו נגרם נזק למן דהו, בין בגין השימוש באתר ובין בגין פעולות שבוצעו באתר או על ידי בעלי האתר. נזק זה יכול להוביל לתביעה משפטית מצד הגורם הניזוק כלפי בעלי האתר. הניזוק יכול להיות לקוח שרכש דבר מה דרך האתר ואינו מרוצה מהרכישה והוא יכול להיות גם אדם שמעולם לא ביקר באתר הזה, אך תוכן שאחד הגולשים העלה לאתר, פגע בשמו הטוב.

בכל המקרים הללו, אתם כבעלי האתר רוצים לעגן את התנאים שבהם יכולים המשתמשים באתר לעשות שימוש באתר. כך למשל, אם אתם מאפשרים לגולשים להעלות תוכן משלהם לאתר, אתם רוצים להבהיר להם את אחריותם הבלעדית לכל נזק שהתוכן שלהם יגרום לצד שלישי כלשהו ואולי אפילו לאסור העלאת תוכן כזה. בתנאי השימוש אתם רוצים להבהיר שאתם לא בודקים כל תוכן שמועלה לאתר, אך אין זה מסיר אחריות ממעלה התוכן על התוכן שלו. בתנאי השימוש תוכלו לעגן כל תנאי שהוא על מנת להגן על עצמכם מפני תביעות משפטיות וכדי להבטיח שההגנה הזאת היא מיטבית ושלמה, לא תמיד תספיק לכם תבנית של תנאי שימוש באתר לדוגמא, אותה תוכלו להוריד בחינם באינטרנט או אפילו להעתיק מאתר אחר.

לפני שאתם רצים להעתיק תבנית של תנאי שימוש באתר לדוגמא, אתם רוצים להבין תחילה את המשמעות של ההגנה המשפטית שמעניקים לכם תנאים אלה

אז איך נכון לנסח תנאי שימוש?

ובכן, בעולם אוטופי ההמלצה הגורפת הייתה לא להשתמש בתבנית חינמית של תנאי שימוש באתר לדוגמא, אלא לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה, שינסח עבורכם את תנאי השימוש באתר באופן מותאם אישית. בעולם המציאותי, מרבית האתרים ובראשם אתרי התדמית ששולטים לחלוטין בתוכן, אינם מקיימים אינטראקציה מסחרית עם המשתמשים ואינם מאפשרים העלאת תוכן גולשים (מרבית אתרי הבית של בתי עסק), הם אתרים שנמצאים ברמת סיכון נמוכה מאוד עד זניחה. גם באתרים אלה רצוי לעגן תנאי שימוש אך במקרים אלה אפשר בהחלט להישען על תבנית תנאי שימוש באתר לדוגמא ובלבד שמדובר בתנאים מקיפים שנכתבו על ידי אדם מקצועי, שהשימוש בהם הוא מותר וחופשי ושהם מותאמים לסוג האתר הספציפי שלכם.

במקרים אחרים, בהם עצם פעילות האתר מעמידה אתכם, בעלי האתר, בחשיפה גבוהה לסיכון לתביעה נזיקית כלשהי, אתם בהחלט רוצים לבנות את תנאי השימוש שלכם בליווי עורך דין מומחה ובהתאמה אישית לחלוטין לאתר שלכם. גם במקרים אלה, תהיה לכם האפשרות להיכנס לאתר דומה מאוד אליכם ולהעתיק את תנאי השימוש שלו אליכם, אלא שמדובר בעבירה על חוק זכויות יוצרים וכן, אינכם יודעים מי כתב לאותו אתר את תנאי השימוש ועד כמה הם יעילים במתן הגנה משפטית לאתר ולבטח לכם. ישנם תהליכים בניהול עסק שבהם אפשר לעגל פינות אבל זה מאוד לא כדאי ולא משתלם. ניסוח תנאי שימוש ומסמכים משפטיים בכלל, היא דוגמא נהדרת לתהליך כזה, שבו אתם לא רוצים להישען על תבנית חינמית של תנאי שימוש באתר לדוגמא, אלא לבנות לעצמכם את תנאי השימוש שלכם ולהבטיח מעטפת הגנה משפטית הרמטית.

על מנת להגן על עצמכם מפני תביעות משפטיות וכדי להבטיח שההגנה הזאת היא מיטבית ושלמה, לא תמיד תספיק לכם תבנית של תנאי שימוש באתר לדוגמא, אותה תוכלו להוריד בחינם באינטרנט או אפילו להעתיק מאתר אחר.

אילו עורכי דין מספקים שירות כזה?

ככלל, לא קיים תחום התמחות של תנאי שימוש בעולם עריכת הדין, אך בהחלט קיים תת תחום התמחות כזה. תת התחום הזה שייך לעולם דיני המסחר או דיני טכנולוגיה. עורכי דין מסחריים או עורכי דין טכנולוגיים, יכולים בהחלט לסייע לכם לגבש תנאי שימוש לאתר, אם כי גם במקרה של פנייה לעורך דין כזה, אתם רוצים לוודא שאותו עורך דין מתמחה ספציפית בנושא של ניסוח תנאי שימוש ואפילו מחזיק בהתמחות ספציפית לסוג האתר שלכם, במיוחד אם הפעילות באתר שלכם מעמידה אתכם ברמת סיכון גבוהה. עורכי דין רבים בתחומי התמחות אלה רוכשים הכשרה מקצועית נקודתית סביב הנושא של תנאי שימוש בדיוק למטרה זו ואתם בהחלט רוצים למצוא אותם לטובת האתר שלכם. אם אתם כבר מבינים את הבעייתיות בשימוש בתבנית חינמית של תנאי שימוש באתר לדוגמא ואתם מבינים את הצורך לגבש את תנאי השימוש שלכם בעצמכם ובצורה מקצועית והרמטית, אז אתם גם יכולים להבין מדוע אתם רוצים להבטיח שאתם מפקידים את המשימה בידי עורך דין מקצועי, בעל התמחות מתאימה למשימה זו, שיעניק לכם תמורה מלאה תמורת דמי הטרחה שתשלמו לו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

פירוק חברה מקוון
פירוק חברה

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

פירוק חברה

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

פירוק חברה מקוון

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

פרסום ברשומות פירוק חברה

פירוק מרצון הליך מזורז

חברה שאיננה פעילה היא חברה אשר איננה מניבה עוד בעבור בעליה, ומעבר לכך, היא חברה אשר משמעותה ביזבוז משאבים דרמטי, בין היתר צבירת קנסות, חובות

פירוק מרצון בהליך מזורז

חברה אשר איננה פעילה היא חברה שמהותה הוא ביזבוז משאבים, ולא רווח, שהוא הסיבה בגינה חברה נפתחת מלכתחילה. מדובר בטריגר לצבירה של חובות ענק, ועל