למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

רשם החברות הקמת חברה

רשם החברות הקמת חברהרשם החברות הקמת חברה

החוק בישראל מחייב כל רישום של חברה ברשם החברות וזאת טרם פתיחת תיק במע"מ או מס הכנסה. במאמר זה נרחיב אודות תהליך רישום חברה בע"מ באתר המקוון של רשם החברות ונציין נקודות חשובות אודות תהליך זה. קריאה נעימה.

 

היתרונות של חברה בע"מ 

מדי שנה רבים מחליטים להקים חברה בע"מ ועושים זאת באמצעות רישום מקוון או ידני באתר של רשם החברות. הסיבות אשר מובילות רבים לביצוע צעד זה של הקמת חברה בע"מ הן:

מוניטין של החברה – אי אפשר להימנע מהמוניטין של חברה בע"מ לעומת עסקים מורשים. חברה בע"מ לעיתים עושה עסקאות גדולות עם חברות שונות בישראל ובארצות שונות ברחבי העולם. כרטיס הביקור של חברה בע"מ מרשים יותר מחברה שאינה בע"מ.

ישות משפטית נפרדת – היתרון העצום שחברה בע"מ היא ישות משפטית נפרדת מוביל רבים לפתוח חברות מסוג זה. כלומר, אם יש מצב של תביעה, התביעה תהיה נגד החברה ולא יוכלו לפנות לבעלי המניות של החברה. התביעה תהיה תמיד אל מול החברה.

מיסוי – אי אפשר להתעלם ממדרגות המס אותן צריך לשלם עוסק פטור, ככל שהוא מצליח יותר כך מדרגות המס גבוהות יותר. לא כך אצל חברה בע"מ. מיסוי של עצמאי יכול להגיע לעד חמישים אחוזים, בעוד שאצל חברה בע"מ רמת המיסוי נמוכה משמעותית ובדרך כלל אינה עולה על 23%. 

מי הוא רשם החברות?

הגוף אשר אחראי על רישום של חברה ופיקוח על החברה נקרא  'רשם החברות'. כאן מדובר על יחידה המשתייכת אל רשות התאגידים של ישראל ופועלת מכוח החברות, פקודת השותפויות ופקודת רישום עסק. רשם החברות היא יחידה המשתייכת אל רשות התאגידים, אשר פועלת כגוף מפקח של משרד המשפטים. באם אתם מעוניינים להקים חברה, ראשית כל אתם חייבים לרשום את החברה שלכם באופן מקוון או ידני אצל רשם החברות.

 

מי ניתן לקבל מרשם החברות לאחר רישום?

תעודת חברה משוחזרת – אם קרה והקמתם חברה ואינכם מוצאים את תעודת  ההתאגדות שקיבלתם מרשם החברה, תמיד תוכלו להיכנס אל האזור האישי באתר רשם החברות, להזין את פרטי החברה ומספר התאגיד, להזין את הכתובת האלקטרונית שלכם, לשלם אגרה ותעודה זו תשלח אליכם למייל תוך פרק זמן קצר.

תיקונים בקיים – לאחר ביצוע רישום חברה ברשם החברות ואישור המסמכים אין לכם אפשרות ללכת אחורה ולהתחיל לערוך או להכניס שינויים במסמכים ששלחתם. אם קורה וטעיתם במספר של תעודת הזהות אותה הזנתם או פרטים אחרים, הדרך היחידה באמצעותה תוכלו לבצע את התיקונים הנדרשים תהיה על ידי שליחת מכתב ובו הוראה לתיקון הטעות וצילום תעודת זהות ולשלוח בדואר לכתובת לשליחת מכתבים: ירמיהו 39, בניין 1, קומה עשר, ירושלים.

טעות קולמוס – אם שמתם לב שנפלה טעות קולמוס כתוצאה מתקלה טכנית או כל סיבה שהיא ואתם מעוניינים לתקן טעות זאת במסמכים אותם הגשתם, תצטרכו להגיש דו"ח עדכני ותצהיר חתום על ידי הדירקטור של החברה ובו פירוט מלא של הטעות, סיבת הטעות ושלא בוצעה אותה פעולה שבגינה נוצרה סברה שאכן בוצעה. יש אפשרות לשלוח גם תצהיר רואה חשבון שעיקרו טעות בדיווח ובקשה לתיקון.

 

רשם החברות הקמת חברה – הליך פשוט ומהיר

אם בעבר כל מי שרצה להקים חברה בע"מ היה צריך להתחיל תהליך ארוך ומסורבל, נכון להיום בעידן הדיגיטל, תהליך זה התקצר משמעותית וניתן לסיים אותו תוך פרק זמן של פחות מחודש. באם בוחרים לבצע את כל התהליך באופן מקוון ללא עזרתו של עורך דין וצירוף מסמכים, תהליך זה יכול להסתיים גם תוך כ – 3 ימי עסקים.

חשוב לדעת שפעולת רישום חברה ברשם החברות קודמת לכל פעולה אחרת, כמו למשל פתיחת חשבון בנק עסקי ופתיחת תיקים ברשויות. פעולת רישום חברה יכולה להיעשות גם באופן מקוון וגם באופן ידני עם עורך דין או ללא עורך דין. אם אינכם אזרחים ישראלים ומעוניינים להקים לבצע רישום של חברה תצטרכו לבצע רישום זה על ידי עורך דין אשר יהיה אחראי על צירוף מסמכים מאומתים.

אם אתם בוחרים רשם החברות הקמת חברה אונליין באמצעות מילוי טפסים וצירוף מסמכים ברשת התאגידים ONLINE. כל שעליכם לעשות הוא להקליד בדפדפם את הכתובת: https://ica.justice.gov.il/IcaSite/request-type-menu/8/1 . לבחור האם אתם מעוניינים ברישום חברת יחיד, רישום חברת חוץ או רישום חברה פרטית ולמלא את כל הנדרש מכם. 

 

טרם תחילת הרישום – הרשמה למערכת הזדהות

טרם אתם מתחילים את תהליך רישום החברה החדשה ברשם החברות חשוב להירשם למערכת ההזדהות הממשלתית. אפשרויות נוספות הן הזדהות באמצעות תעודת זהות ביומטרית, כרטיס חכם או הזדהות דרך האפליקציה. לאחר הרשמה לאחד מאותם כלי זיהוי תצטרכו להקליד את מספר הזהות והסיסמה ורק אז תוכלו להתחיל בתהליך של הקמת חברה /רישום חברה במערכת הממשלתית של רשם החברות.

צעדים נוספים אותם חשוב לבצע טרם ההחלטה להתחיל ברישום חברה ברשם החברות הם בחירת שמות לחברה אותה מעוניינים להקים (יש לקחת בחשבון שלא תמיד השם בו מעוניינים פנוי ולא תמיד הוא יתאפשר בגלל סיבות אלו ואחרות. מסיבה זו בעת הרישום תצטרכו להקליד 3 חלופות לשם החברה. דבר נוסף אותו יש לדעת הוא שאתם חייבים להיות מעל גיל 18 בכדי לפתוח חברה ושאם אתם מצויים בתהליך של פשיטת רגל בהוצאה לפועל, לא תוכלו לבצע פעולה זאת של רשם החברות הקמת חברה.

תהליך רישום חברה – רשם החברות

אם אינכם קטינים ואינכם מצויים בתהליך איחוד תיקים או פשיטת רגל בהוצאה לפועל תוכלו לבצע רישום בחרה ברשם החברות. ראשית כל תצטרכו לבחור את סוג החברה (יחיד/פרטי וכו'), לאחר מכן תצטרכו לבחור האם אתם מעוניינים לבצע את הרישום באופן מקוון ללא אימות של עורך דין. באם בחרתם במסלול זה כל שעליכם לעשות הוא למלא את כל השדות הנדרשים בכל המסכים, שעיקרם מילוי טופס של רישום חברה, תקנון והצהרות של הדירקטורים של החברה ובעלי המניות של החברה. 

חשוב למלא את כל השדות במדויק ובאופן מלא ללא טעויות כלשהן, שכל כל טעות יכולה לעכב את תהליך אישור החברה שלכם. רבים נעזרים במומחים בתחום אשר עוזרים להם בתהליך הרישום וזאת על מנת לאפשר רישום מהיר ומדויק.

 

פתיחת חשבון בנק עסקי – לפני או אחרי?

חשבון בנק עסקי תוכלו לפתוח רק לאחר שיהיה בידכם תעודת התאגדות חתומה על ידי רשם החברות וכמובן מספר ח.פ. בנוסף, תצטרכו להעביר לבנק גם את התקנון. שני מסמכים אלו חייבים יהיו להיות נאמנים למקור וחתומים כהלכה. מסמכים נוספים אותם הבנק בדרך כלל דורש הם מסמכי פרוטוקול מורשי חתימה בחשבון, פרוטוקול לפתיחת בנק ועוד. חשוב לדעת שחובה חתימת עורך דין על המסמכים אותם אתם מוסרים לבנק וכן חשוב להגיע לבנק עם חותמת של החברה (חותמת הכוללת מספר ח.פ).

פותחים תיקים ברשויות – השלב האחרון של הקמת חברה

רבים סבורים שהצעד הראשון של פתיחת חברה יהיה על ידי הגעה לרשויות ופתיחת תיק במוסד לביטוח לאומי, מע"מ ומס הכנסה. סברה זו שגויה. הפעולה הראשונה תמיד תהיה רישום אצל רשם החברות. פעולה זו של פתיחת תיקים ברשויות תהיה מהפעולות האחרונות הקשורות אל פתיחת חברה בע"מ. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

בלוג

איך בוחרים מהנדס אינסטלציה?

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי מהנדס אינסטלציה הוא בעצם אינסטלטור. אך המציאות היא שמדובר על איש מקצוע עם תואר מהנדס, כזה שמוסמך לקבל החלטות

בלוג

תרגום מסמכי חברה לאנגלית

שירותי עריכת דין ונוטריון נצטרך לקבל לפחות פעם אחת אם לא יותר בחיינו כאנשים פרטיים, ועוד יותר במידה ואנחנו מנהלים תאגיד או עמותה. בעלי עסקים,

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

איך בוחרים מהנדס אינסטלציה?

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי מהנדס אינסטלציה הוא בעצם אינסטלטור. אך המציאות היא שמדובר על איש מקצוע עם תואר מהנדס, כזה שמוסמך לקבל החלטות

תרגום מסמכי חברה לאנגלית

שירותי עריכת דין ונוטריון נצטרך לקבל לפחות פעם אחת אם לא יותר בחיינו כאנשים פרטיים, ועוד יותר במידה ואנחנו מנהלים תאגיד או עמותה. בעלי עסקים,

האם כדאי לעשות חתימה דיגיטלית?

חתימה דיגיטלית היא קוד ייחודי המשמש לאימות זהות החותם. ניתן ליצור אותו באמצעות מפתח פרטי ומפתח ציבורי. החתימה הדיגיטלית מכונה גם חתימה אלקטרונית או מזהה