למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

רישום חברה באינטרנט

רישום חברה באינטרנטרישום חברה באינטרנט

בעולם ללא רגולציה וללא רשויות, כל שהייתם צריכים כדי להקים חברה הוא להכריז על כך שאתם מקימים חברה והנה יש לכם חברה. אלא שבעולם בו אנו חיים, הקמת חברה דורשת רישום של החברה ברשות הרלוונטית ובישראל הרשות הזאת היא רשם החברות. כל חברה המוקמת בישראל חייבת להיות רשומה כחוק במאגר רשם החברות ותהליך הרישום הזה כולל מספר צעדים, שגם הם מבוצעים על פי חוק ועל פי התקנות הרלוונטיות. הבשורה הטובה היא, שכיום מציעה מדינת ישראל את האופציה של רישום חברה באינטרנט ובשורות הבאות נספר לכם איך עושים את זה.

 

רישום חברה – איך עושים את זה?

עד כה, אם הייתם רוצים להקים חברה בישראל, היה עליכם לעבור תהליך לא קצר ולא זול, שכלל בתוכו מסמכי התאגדות, תקנון חברה, הצהרות בעלי מניות, חלוקת הון המניות בין בעלי המניות, פתיחת חשבון בנק, הכרזה על כתובת חברה, מינוי דירקטוריון לחברה, הנפקת חותמת חברה כשכל אלה דרשו אימות על ידי עורך דין. מן הסתם, הקמת חברה היא לא פעולה שעושים כל יום ולרוב, הקמתה נועדה לשרת מטרה גדולה וחשובה. על כן, מעולם לא עמד תהליך רישום זה כמכשול בפני מי שרצה להקים חברה. יחד עם זאת, על אף שלא מדובר במכשול, בהחלט מדובר בכאב ראש, בבירוקרטיה ובתהליך שיכול לעורר המון יצרים בין השותפים בחברה. כיום, עומדת בפניכם האופציה של רישום חברה באינטרנט ללא צורך באימות.

רישום חברה באינטרנט – איך זה עובד?

בשנה האחרונה פתח רשם החברה את האופציה לבצע רישום חברה באינטרנט באתר ממשלתי ייעודי ובמסגרת תהליך מובנה, שאותו קל להשלים בצורה מהירה. במסגרת תהליך הרישום המקוון עדיין יהיה עליכם לספק את המסמכים הנדרשים, אך תוכלו לעשות זאת אונליין וללא צורך באימות על ידי עורך דין, מה שמוזיל מאוד את עלויות ההקמה וגם מקצר את תהליך ההקמה. תהליך הרישום המקוון מבוצע באמצעות טופס דיגיטלי מובנה בו תוכלו להזין את כל פרטי החברה, הון המניות ובעלי המניות בחברה ואת כל הפרטים האחרים הנדרשים לצורך רישום החברה. לאחר מילוי הטופס תוכלו לערוך את תקנון החברה ואת הצהרות בעלי המניות והדירקטורים בחברה בצורה מקוונת וללא צורך באימות עורך דין. לאחר השלמת תהליך זה וליתר דיוק, כשעה לאחר מכן, יקבלו כל בעלי המניות והדירקטורים מייל מסודר לתיבת האימייל שלהם, דרכו הם יוכלו לסקור את הצהרותיהם ולאשר אותם אונליין כאילו בוצע הדבר על גבי מסמך כתוב. חשוב להדגיש שאף שלב בתהליך הזה לא דורש מכם אימות או סריקה של מסמכים והכל מבוצע באופן דיגיטלי לחלוטין.

 

ובכל זאת, האם אתם צריכים ייעוץ?

האופציה של רישום חברה באינטרנט היא אופציה נהדרת, שמיועדת להקל עליכם את תהליך הקמת החברה שלכם. במסגרת התהליך עדיין יהיה עליכם לפתוח חשבון בנק (שגם אותו אפשר לפתוח היום אונליין), להזמין חותמת, להגדיר כתובת ולפתוח תיקי ניכויים מתאימים ברשות המיסים ובביטוח הלאומי, אלא שכל אלה ניתנים היום לביצוע אונליין ואת כל התהליך כולו תוכלו להשלים בתוך פחות מיום אחד וללא בירוקרטיה וכיתות רגליים.

יחד עם זאת ואחרי שאמרנו את זה, חשוב להבין שהאופציה של רישום חברה באינטרנט היא אופציה שנועדה להקל עליכם את התהליך הטכני של הקמת החברה, אך היא אינה מחליפה ייעוץ משפטי, חשבונאי ועסקי חשוב, שעל כל בעל מניות בחברה לקבל לפני ביצוע הרישום. במסגרת תהליך הרישום, נקבע למעשה תקנון החברה, זכויות החתימה, חלוקת הון המניות בין בעלי המניות, הסכמים בין בעלי המניות לגבי דיבידנדים וזכויות הצעה ועוד שורה של סוגיות, שילוו את התנהלות החברה לאורך שנים קדימה. אז לבצע את הרישום במוסדות השלטון זה יותר קל, אבל זה לא מה שבאמת אמור להיות חשוב לכם כבעלי עניין בחברה.

לפני שאתם נכנסים לתהליך של רישום חברה באינטרנט או בכל פורמט אחר, חשוב מאוד שתקבלו ייעוץ משפטי, חשבונאי ועסקי, הן כבעלי מניות בודדים בחברה והן כחלק מהחברה. כך למשל, האם הנתח שלכם בחברה תואם את היקף ההשקעה והתרומה שלכם לחברה? האם הנתח שלכם בחברה משקף גם את זכויות ההצבעה שלכם, מעבר לחלקכם ברווחי החברה? האם פרוצדורות ההצבעה וההחלטה בחברה תואמות את האינטרס שלכם ומעמידות אתכם במצב מאוזן מול יתר בעלי המניות? כיצד משפיעה הבעלות שלכם בחברה על מצבכם החשבונאי מבחינת מיסוי? אלו הן רק מקצת השאלות והסוגיות עליהן יהיה עליכם לקבל תשובה לפני שאתם נותנים את האישור שלכם להקמת החברה.

מכל הסיבות האלה ועל אף הקלות בה ניתן לבצע היום רישום חברה באינטרנט, אתם בהחלט רוצים לקבל ליווי מקצועי מאנשי המקצוע המתאימים ובכלל זה עורך דין, רואה חשבון ויועץ עסקי, לפני שאתם מקבלים כל החלטה ולפני שאתם חותמים על כל מסמך מחייב. את זה כבר אי אפשר לעשות באופן מקוון וחשוב לעשות באופן מעמיק ורציני. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

בלוג

מכתב התראה

מכתב אזהרה הוא מסמך שנשלח לאדם פרטי או חברה בגין הפרת חוזה, או בגין הפרת חוק אחרת, כמו גם במקרים בהם יש צורך להתריע גורם

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

מכתב התראה

מכתב אזהרה הוא מסמך שנשלח לאדם פרטי או חברה בגין הפרת חוזה, או בגין הפרת חוק אחרת, כמו גם במקרים בהם יש צורך להתריע גורם

רישום שותפות

רישום שותפות הוא תהליך יצירת קשר עסקי בין שתי חברות, אנשים פרטיים או בין גורמים אחרים, כאשר כל חברה או גורם מתחייבים לאי-אלו התחייבויות שונות

אימות חתימה נוטריוני ב{HEBROW}

הסכם שותפות מחיר

הסכם שותפות הוא חוזה המחייב שני צדדים או יותר לעבוד יחד למשימה ספציפית, למטרת פתיחת עסק, מתן שירותים משותפים, למטרת שכירות בדירה ועוד. ישנם סוגים