למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

פתיחת תיק במס הכנסה

על פי חוק, כל אדם אשר פותח עסק או מתחיל לעסוק במשלוח יד כלשהו, חייב לדווח על כך לרשות המיסים באמצעות פתיחת תיק במס הכנסה. את פתיחת תיק במס הכנסה יש לעשות בהתאם לאזור בו העסק מתנהל ויש לפתוח את התיק מהיום בו התחיל העסק לפעול. התהליך של פתיחת תיק במס הכנסה אינו מסובך כל כך, למעשה הדבר שהופך את העסק למסובך דווקא יהיה התנהלות שוטפת מול רשות המיסים. ברגע בו אתם עושים את הצעדים הראשונים מול מס הכנסה בצורה ראויה, ככה גם העתיד שלכם יהיה פשוט יותר מבחינת מיסוי. רשות המיסים היא גוף שבמילים עדינות, לא כדאי להסתבך איתו. לכן, כאשר אתם פותחים תיק במס הכנסה, חשוב לעשות זאת בשלבים נכונים ובליווי מקצועי.

שלב ההודעה

השלב הראשון הוא להודיע על פתיחת עסק – מדובר על חובה על פי חוק. במקרה בו אתם לא הודעתם על פתיחת העסק אתם צפויים לעמוד מול קנסות ולעיתים גם אישום פלילי. הודעה על פתיחת עסק אינה מהווה בעיה רצינית. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להעביר את המסמכים לרשויות (פקיד שומה באזור מגוריכם). באתר של רשות המיסים תוכלו לראות בדיוק אילו טפסים אתם צריכים למלא ובמקרים רבים, ניתן לעשות זאת באופן מקוון או באמצעות פקס.

תהליך של פתיחת תיק במס הכנסה אינו מסובך כל כך, למעשה הדבר שהופך את העסק למסובך דווקא יהיה התנהלות שוטפת מול רשות המיסים.

בטפסים אותם אתם שולחים יש לציין מספר תעודת זהות, שם מלא, כתובת מגורים, כתובת עסק, מהות העסק, שם העסק, תאריך פתיחת העסק, צילום תעודת זהות ומספר עוסק במע"מ. מה זה מספר עוסק במע"מ? לפני שאתם יכולים לפתוח תיק במס הכנסה, עליכם לפתוח גם תיק במע"מ – התהליך הוא כמעט זהה וניתן לעשות אותו באופן מקוון. בסוף התהליך של פתיחת תיק במס הכנסה, יש גם לפתוח תיק בביטוח לאומי. מספר הטופס אותו אתם צריכים לשלוח לפקיד השומה הוא 5329 ("טופס פתיחת תיק במס הכנסה"). שם תוכלו לראות את כל הפרטים המלאים אותם אתם חייבים למלא בצירוף בקשה של ניכוי מס במקור.

לאחר שכבר פתחתם את התיק, כל מה שנותר לכם לעשות הוא להמתין למכתב שיגיע אליכם הביתה אשר מאשר את פתיחת התיק. המסמך אותו אתם מקבלים כמובן נמצא במחשבים של רשות המיסים, אבל עדיין מומלץ לשמור על אותו טופס. שם תוכלו לראות את הענף המסוים אליו אתם משתייכים מבחינת מיסוי, יקבע מקדמות לתשלום וגם את שיטת הנהלת החשבונות שלכם. סביר להניח שאתם לא יודעים איך לנהל את החשבונות מול רשות המיסים ולכן, מומלץ תמיד לחבור לרואה חשבון אשר יסייע לכם בתהליך, בין אם מדובר על עוסק פטור או עוסק מורשה.

בסוף התהליך של פתיחת תיק במס הכנסה, יש גם לפתוח תיק בביטוח לאומי. מספר הטופס אותו אתם צריכים לשלוח לפקיד השומה הוא 5329 ("טופס פתיחת תיק במס הכנסה")

מהי הצהרת הון?

לאחר פתיחת תיק במס הכנסה אתם כבר נחשבים לעסק שפועל לפי חוק, משלמי מיסים, ביטוח לאומי וכאשר אתם עוסק מורשה, גם מע"מ. עם זאת, כבר בתחילת הדרך שלכם אתם תוכלו לקבל מכתב הביתה של הצהרת הון. הצהרת הון הינו מסמך אשר מאפשר לרשויות לקבל מידע על ההכנסות שלכם, כולל מה שאינו מדווח בדו"ח השנתי. סביר להניח שהצהרת הון הוא לא דבר שתקבלו באופן חד פעמי, אלא גם לאחר מספר שנים שאתם בעסק תוכלו לקבל הצהרת הון נוספת. בדרך הזאת, יכולה רשות המיסים לאמת את הדיווחים שלכם ולוודא שהם תקינים. אין לכם ממה לחשוש כאשר מגיעה אליכם בקשה של הצהרת הון, כל עוד אתם משלמים מיסוי בדרך נכונה וחוקית כמובן. הצהרת הון הוא מסמך שאין לו דווקא קשר להכנסה שלכם, אלא במקרים רבים מדובר על בדיקה אוטומטית של רשות המיסים לכל עסק חדש.

לאחר פתיחת תיק במס הכנסה אתם כבר נחשבים לעסק שפועל לפי חוק, משלמי מיסים, ביטוח לאומי וכאשר אתם עוסק מורשה, גם מע"מ.

עוסק פטור מול עוסק מורשה

כאשר אתם פותחים עסק, יהיו מקרים בהם יהיה נכון לכם להיות עוסק פטור ויהיו מקרים בהם יהיה נכון לכם להיות עוסק מורשה, או שזאת תהיה חובה מבחינה חוקית. בתור התחלה, עוסק פטור הוא עסק פטור ממע"מ בלבד, לא ממיסים. שיעור המס נגבה לפי ההכנסה השנתית של העסק או ההכנסה השנתית הצפויה לעסק. לכן, גובה שיעור המס משתנה מדי שנה. עוסק פטור, בשונה מעוסק מורשה חייב רק בדו"ח שנתי. זאת אומרת, בסוף כל שנת מס יהיה על בעל העסק להגיש דו"ח שנתי לרשות המיסים אשר מדווח על משלוח היד שלו באותה שנה. עוסק מורשה מצד שני חייב לדווח באופן חודשי או דו חודשי וכמובן, חייב במע"מ. עוסק פטור הוא עסק שסך הכנסותיו השנתיות לא עלות על כ-99,000 ש"ח בשנה. הנתון הזה משתנה משנה לשנה, אך נשאר בטווח הזה ולכן, בתחילת כל שנה יש לוודא שאתם עומדים בתנאים.

 

מוטב לציין, גם אם אתם מרוויחים מתחת לסכום שציינו, ייתכן ועדיין אתם תהיו חייבים להיות עוסק מורשה. יש מקצועות אשר לא יכולים להיות עוסק פטור – עורך דין, פסיכולוג, וטרינר, פסיכיאטר ועוד רבים… הליווי של רואה חשבון מקצועי יוכל לסייע לכם בכל הבחירות הלגיטימיות כדי לייעל את שיעור המס אותו אתם משלמים מדי חודש או שנה.

כמה עולה שירות של רואה חשבון?

המחיר אותו אתם משלמים לרואה חשבון עבור פתיחת תיק במס הכנסה משתנה בהתאם לסוג העסק או בהתאם לכך אם אתם ממשיכים לעבוד איתו או לא

המחיר אותו אתם משלמים לרואה חשבון עבור פתיחת תיק במס הכנסה משתנה בהתאם לסוג העסק או בהתאם לכך אם אתם ממשיכים לעבוד איתו או לא. בדרך כלל, המחיר הכל עבור פתיחת תיק במס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי לא יעלה על 1,200 ש"ח עד 1,400 ש"ח. מוטב להדגיש, את פתיחת התיק במס הכנסה ניתן לעשות גם באופן עצמאי, אך עליכם לדעת בדיוק מה אתם עושים. בכל הנוגע לדוחות חודשיים או שנתיים, חשוב מאוד כבר מתחילת הדרך לעבוד עם רואה חשבון אשר יוכל לנסח את הדוחות בצורה המתאימה לרשויות. מלבד לכך, רואה חשבון יכול גם לסייע לכם לחסוך בהוצאות רבות של העסק או לקבל החזרים עבור אותן הוצאות. עצמאיים רבים לא מכירים את העובדה שהם זכאים לניכוי מס בשל הוצאה מוכרת. הוצאה מוכרת יכולה להיות גם שכירות, חשבון חשמל, אינטרנט וכן הלאה… יש לכם הרבה החזרים שאתם יכולים לקבל ולעיתים, יש גם הרבה טעויות מצד רשות המיסים עליהן אתם יכולים לקבל את הזכאות שלכם. כדי שתוכלו לממש את הזכויות שלכם, אתם צריכים בעל מקצוע חד אשר יוכל להבדיל בין טעות, בין מקום בו אתם יכולים לקבל הוצאה מוכרת ובין מקרים בהם לא ניתן לעשות דבר.

את פתיחת תיק במס הכנסה יש לעשות בהתאם לאזור בו העסק מתנהל ויש לפתוח את התיק מהיום בו התחיל העסק לפעול

המחיר אותו נשלם עבור שירותיו של רואה חשבון משתנים, בדרך כלל עבור עוסק פטור מדובר על דוח שנתי בלבד ולכן, המחיר לא עולה על 1,400 ש"ח לשנה. כאשר מדובר על עוסק מורשה הנושא יותר מורכב ויש לקבל הצעת מחיר בהתאם לסוג העסק, דוח חודשי או דו חודשי, מספר עובדים בעסק, הנהלת חשבונות וכן הלאה. הדבר הבטוח הוא שאתם כן צריכים ליווי מקצועי, גם אם אתם חושבים שאתם מסוגלים לעשות זאת לבד. יש הרבה בירוקרטיה מול הרשויות ועליכם ללמוד את המקצוע כדי לדעת איך להתנהל נכון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

פירוק חברה מקוון
פירוק חברה

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

פירוק חברה

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

פירוק חברה מקוון

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

פרסום ברשומות פירוק חברה

פירוק מרצון הליך מזורז

חברה שאיננה פעילה היא חברה אשר איננה מניבה עוד בעבור בעליה, ומעבר לכך, היא חברה אשר משמעותה ביזבוז משאבים דרמטי, בין היתר צבירת קנסות, חובות

פירוק מרצון בהליך מזורז

חברה אשר איננה פעילה היא חברה שמהותה הוא ביזבוז משאבים, ולא רווח, שהוא הסיבה בגינה חברה נפתחת מלכתחילה. מדובר בטריגר לצבירה של חובות ענק, ועל