למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

פתיחת תיק במס הכנסה און ליין

פתיחת תיק במס הכנסה און ליין הוא שירות חדש יחסית, בעבר תהליך פתיחת עסק היה מאוד מסובך. על מי שרוצה לפתוח עסק היה להגיע למשרדי הרשויות במס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ. עם זאת, היום הגישה לפתיחת עסק הנה הרבה יותר פשוטה באמצעות פתיחת תיק במס הכנסה און ליין. למרות זאת, חשוב להבין עדיין מה אתם עושים בכל שלב ולכן, כאשר אתם בוחרים לעבור תהליך של פתיחת תיק במס הכנסה און ליין, עליכם לדעת מול מה אתם עומדים גם לאחר פתיחת העסק.

מהו עוסק פטור?

עוסק פטור הוא עסק זעיר אשר סך הכנסותיו השנתיות אינו עולה על כ-100,000 ש"ח. הנתון של מכסת ההכנסות משתנה משנה לשנה ולכן, חשוב לעקוב אחרי זה מול הרשויות. לרוב הטווח יהיה בין 98,000 ש"ח ועד 103,000 ש"ח. עוסק פטור אינו חייב במע"מ ולכן, אינו גובה מלקוחותיו מע"מ. עוסק פטור יכול להיות עבור עסק שנמצא בתהליכי פיתוח וצפוי בתום השנה הראשונה או שנים לאחריה לעקוף את הרף של סך כל ההכנסות ולאחר מכן, יהפוך לעוסק מורשה. מצד שני, עוסק פטור יכול להיות גם עבור הכנסה צדדית, עבודה נוספת מלבד לעצם היות אותו אתם שכיר. במקרה הזה יש למלא טופס 106 ולעדכן את הרשויות לצורך תיאום מס. על עוסק פטור להגיש דו"ח שנתי בכל סוף שנת מס.

פתיחת תיק במס הכנסה און ליין הוא שירות חדש יחסית, בעבר תהליך פתיחת עסק היה מאוד מסובך. על מי שרוצה לפתוח עסק היה להגיע למשרדי הרשויות במס הכנסה

מהו עוסק מורשה?

עוסק מורשה הוא עסק שסך הכנסותיו עולה על המכסה של עוסק פטור. עוסק מורשה חייב להגיש דוח חודשי או דו חודשי, זאת בהתאם לגובה ההכנסות של העסק ולכן, ההמלצה היא כמובן לעבוד מול רואה חשבון מקצועי. עוסק מורשה הינו עסק שחייב במע"מ. ניתן להיות עוסק מורשה שעובד מהבית או במשרד. מול רואה חשבון יש לתאם את שכר העובדים, הוצאות מוכרות וכמובן, דיווח שוטף לרשות המיסים. בשני המקרים, בין אם מדובר על עוסק פטור או עוסק מורשה ייתכן ותפגשו במקרה בו מסך הכנסה ישלח לכם בקשה להצהרת הון. אלו הם מעקבים לגיטימיים של רשות המיסים בהם אתם צריכים לדווח על סך כל ההכנסות שלכם. המטרה של רשות המיסים היא לבדוק שאתם מדווחים על כל ההכנסות שלכם. יש מקצועות אשר אוטומטית יהפכו לעוסק מורשה: וטרינר, פסיכולוג, פסיכיאטר, עורך דין, רואה חשבון ועוד…

היום הגישה לפתיחת עסק הנה הרבה יותר פשוטה באמצעות פתיחת תיק במס הכנסה און ליין

הוצאה מוכרת

הוצאה מוכרת משמשת אותנו עבור ניכוי מס. בין אם אתם עובדים מהבית בתור עוסק פטור, בין אם אתם עובדים בתור עוסק מורשה מכל מקום שהוא, סביר להניח ואתם זכאים לקבל ניכוי מס עבור הוצאה מוכרת. הוצאה מוכרת יכולה להיות כל הוצאה למטרת העסק, בין אם מדובר על עטים לעסק ובין אם מדובר על מקרה בו עצמאי עובד מהבית ומשלם שכר דירה, חשבונות חשמל ואינטרנט. סך ההחזר של רשות המיסים כמובן אינו בגובה של מה ששילמתם, אלא לפי אחוזים מדויקים. מוטב לציין, כל תרומה שלכם יכולה להיות גם היא מוכרת מול רשות המיסים ותקבלו החזר של עד 35% מגובה התרומה.

מהם היתרונות של פתיחת תיק במס הכנסה און ליין?

  1. זמן – במקום לעבור בין המשרדים השונים, למלא טפסים שאתם לא באמת מבינים מה הם אומרים. את כל אלה תוכלו לעשות מתוך החדר שלכם, בזמן שלכם ללא שום המתנה מיותרת או דחק במילוי הטפסים. כאשר אתם פותחים תיק במע"מ, רק לאחר מכן תוכלו לפנות לרשות המיסים ולאחר מכן, ביטוח לאומי. פתיחת תיק במס הכנסה און ליין פוטרת אתכם מכל הטרחה הזאת.
  2. כסף – כאשר אתם פונים ישירות לרואה חשבון, המחיר אותו תשלמו עבור פתיחת תיק במס הכנסה און ליין או באופן פרונטלי יעלה כ-1,000 ש"ח. המחיר אותו אתם משלמים עבור פתיחת תיק במס הכנסה און ליין דרך חברה המתמחה בכל ינוע בין 200 ש"ח ועד כ-500 ש"ח. גם אתם חוסכים בזמן וגם בכסף.
  3. מקצועיות – פתיחת תיק במס הכנסה און ליין באמצעות חברה מקצועית מקנה לכם יתרון גם מבחינת כסף וזמן. אבל זה לא אומר שאתם צריכים להתפשר על אנשי המקצוע. כאשר אתם פונים לחברה מקצועית היא מכילה בצוות שלה רואי חשבון מקצועיים אשר מכירים את ההתנהלות מול הרשויות הרלוונטיות ולכן, אתם תקבלו את התמורה הטובה ביותר.

כאשר אתם פותחים תיק במע"מ, רק לאחר מכן תוכלו לפנות לרשות המיסים ולאחר מכן, ביטוח לאומי. פתיחת תיק במס הכנסה און ליין פוטרת אתכם מכל הטרחה הזאת.

למי זה מתאים?

בין אם אתם בוחרים בעוסק פטור או מורשה, חשוב להבין שכל אחד יכול לעשות את הצעד הזה. עם זאת, השלכות המס יכולות להשתנות בהתאם להכנסה הקבועה שלכם. שימו לב שבאתר של רשות המיסים תוכלו לראות אל כל המקצועות אשר אסורים ברישום כעוסק פטור ומחויבים להיות עוסק מורשה, בעיקר מקצועות טיפוליים וחופשיים. בתור עוסק מורשה או פטור אתם חייבים לפתוח תיק במס הכנסה, אבל לא די בכך. מלבד לתיק במס הכנסה, אתם צריכים לפתוח גם תיק במע"מ וביטוח לאומי. אם אתם עוסק פטור, אתם לא חייבים במע"מ, זהו כל ההבדל למעשה. ולמרות שאתם לא חייבים במע"מ, עדיין אתם צריכים לפתוח שם תיק. בעת הרישום אתם צריכים להגיש צילום תעודת זהות, חוזה שכירות של העסק (גם אם אתם עובדים מהבית אתם צריכים להגיש שכר דירה), צ'ק מבוטל של חשבון הבנק שלכם, אם יש חשבון בנק לעסק אותו אתם צריכים להגיש (עוסק מורשה), שם העסק, תעודת הכשרה מקצועית אם יש ועוד. לאחר הרישום תקבלו תעודה של עוסק פטור/מורשה.

מוטב להדגיש, כל מי שיש לו משלוח יד ואינו שכיר או ההכנסות שלו אינן רשומות, אתם צריכים לפתוח עוסק פטור או מורשה. החוק מחייב אותנו לדווח על כל משלוח יד ולכן, במקרה בו אתם לא מדווחים, אתם צפויים לעמוד מול קנסות ואף במקרים חמורים יותר, פתיחת תיק פלילית.

מה קורה לאחר פתיחת התיק?

לא משנה מה סדר גודל העסק שלכם, תמיד חשוב ומומלץ לעבוד מול רואה חשבון. אם פתחתם את העסק אונליין, תוכלו גם לקבל מאותה חברה תמיכה בכל הנוגע להנהלת חשבונות באינטרנט. כאשר מדובר על עוסק פטור, זה הרבה פחות מסובך וכל מה שאתם צריכים הוא דיווח של דוח שנתי. במקרים כמו נגיף הקורונה, תוכלו לבדוק מול אותה חברה אם אתם זכאים למענקים. כאשר מדובר על עוסק מורשה, יש לדווח אחת לחודש או חודשיים עבור כל ההכנסות שלכם. חברה מקצועית תכיל בתוכה אנשי צוות מנוסים, רואי חשבון ומנהלי חשבונות אשר ינהלו את העסק שלכם באופן מקוון. ברגע בו סיימתם את ההרשמה, לא נגמר התהליך. רשות המיסים היא גוף מאוד נוקשה ולכן, אתם אף פעם לא רוצים להיות בחובות אליהם, עדיף שהם יהיו בחובות אליכם. פתיחת תיק במס הכנסה און ליין הוא יתרון ענק ומובהק, זאת הדרך שלכם להתחיל להפוך לעצמאיים. עסקים עצמאיים רבים יכולים להגיש שירות מעולה ללקוח, אבל ללא סדר בניהול החשבונות מצב העסק עלול להידרדר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

פירוק חברה מקוון
פירוק חברה

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

פירוק חברה

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

פירוק חברה מקוון

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

פרסום ברשומות פירוק חברה

פירוק מרצון הליך מזורז

חברה שאיננה פעילה היא חברה אשר איננה מניבה עוד בעבור בעליה, ומעבר לכך, היא חברה אשר משמעותה ביזבוז משאבים דרמטי, בין היתר צבירת קנסות, חובות

פירוק מרצון בהליך מזורז

חברה אשר איננה פעילה היא חברה שמהותה הוא ביזבוז משאבים, ולא רווח, שהוא הסיבה בגינה חברה נפתחת מלכתחילה. מדובר בטריגר לצבירה של חובות ענק, ועל