למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

פתיחת עוסק מורשה – כל השלבים שאתם חייבים להכיר!

החלטתם להיות עצמאיים ואתם חושבים לפתוח עוסק מורשה? הגעתם למקום הנכון. הליך פתיחת עוסק מורשה כולל התעסקות עם גופים ממשלתיים ולא מעט טפסים נדרשים. הכנה מוקדמת והיכרות עם כל שלבי הליך הפתיחה יסייעו לכם לעשות זאת בקלות ובמהירות. אז אם אתם חושבים על פתיחת עוסק מורשה, חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר טרם תחילת הליך פתיחת עוסק מורשה, לרבות האנשים הרשאים לפתוח עוסק מורשה, כל שלבי הפתיחה, התמודדות עם גופים ממשלתיים, צירוף טפסים נדרשים ועוד. זה נשמע מאיים, אך הכנה מוקדמת תבטיח שתצליחו לעשות זאת בקלות ובמהירות. אז רגע לפני שאתם מתחילים, ריכזנו עבורכם את כל המידע החיוני שאתם חייבים להכיר טרם הליך פתיחת עוסק מורשה.

 • הזכאים לפתוח עוסק מורשה

כל אדם בישראל שמחליט להפוך לעצמאי רשאי לפתוח עוסק מורשה. חשוב להדגיש כי ניתן לפתוח עוסק פטור לעסקים שהמחזור שלהם נמוך מ 100,000 שקלים מידי שנה. עוסק פטור פטור מתשלומי מע"מ, כך שאם אתם מעריכים שההכנסות שלכם לא יעלו על 100,000 שקלים מידי שנה, כדאי לכם לפתוח עוסק פטור. חשוב להדגיש ולומר כי גם אם פתחתם עוסק פטור ועברתם את ההכנסה המותרת, תוכלו לעבור לעוסק מורשה ללא בעיה או מגבלה כלשהי. חושבים לפתוח עסק? בתור התחלה ייתכן שכדאי לכם לפתוח עוסק פטור. חשוב להדגיש שישנן מקצועות שלא יכולים לפתוח עוסק פטור, גם אם המחזור השנתי שלהם יהיה נמוך מ 100,000 שקלים מידי שנה. מקצועות כמו אדריכלים או מהנדסים יהיו חייבים להתחיל מעוסק מורשה.

 • מקצועות מוכרים לפתיחת עסקים

בניגוד למקובל לחשוב, אין כל הגבלה על תחום העיסוק בו תרצו לפתוח את העסק שלכם. כל אזרח רשאי לפתוח עוסק מורשה בכל תחום שיבחר. אנשים רבים כיום פותחים עסקים בגין מתן שיעורים פרטיים, מכירת יצירות אישיות, מתן שירותים שונים ועוד. במילים אחרות, כל העולה על רוחכם, יכול להפוך לעסק הבא שלכם.

החלטתם להיות עצמאיים ואתם חושבים לפתוח עוסק מורשה? הגעתם למקום הנכון. הליך פתיחת עוסק מורשה כולל התעסקות עם גופים ממשלתיים ולא מעט טפסים נדרשים.

מחליטים לפתוח עוסק מורשה? הכירו את שתי הדרכים לעשות זאת

פתיחת עוסק מורשה מתבצעת בשתי דרכים אפשרויות לבחירת בעל העסק. הדרכים בהן ניתן לפתוח עוסק מורשה בישראל:

 1. פתיחה בעזרת רואה חשבון – האפשרות הראשונה לפתיחת עוסק מורשה היא בסיוע של רואה חשבון מקצועי. רואה חשבון מורשה ומקצועי מחובר באופן ישיר לכל המשרדים המעורבים בהליך פתיחת עוסק מורשה, לרבות מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי. הליך פתיחת עוסק מורשה בעזרת רואה חשבון נחשב להליך פשוט במיוחד. כל שלבי הפתיחה נעשים במשרדו של רואה החשבון וכל שנותר זה להמתין עד לפתיחת העסק.
 2. פתיחה עצמאית -אפשרות נוספת לפתיחת עוסק מורשה בישראל היא אפשרות פתיחה עצמית. אפשרות זו מצריכה מבעל העסק להגיע פיזית לכלל המשרדים המעורבים בפתיחת העסק, לרבות מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי. בעלי עסקים רבים בוחרים לפתוח את העסק שלהם בכוחות עצמם. אך חשוב להדגיש כי הליך זה יקח הרבה יותר זמן בהשוואה לפתיחת עוסק מורשה בסיוע רואה חשבון. מעבר לכך, כל שלבי הפתיחה נעשים באופן עצמאי ללא ליווי מקצועי של רואה חשבון.

. הליך פתיחת עוסק מורשה בעזרת רואה חשבון נחשב להליך פשוט במיוחד. כל שלבי הפתיחה נעשים במשרדו של רואה החשבון וכל שנותר זה להמתין עד לפתיחת העסק.

בין אם תבחרו לפתוח את העסק בכוחות עצמכם ובין אם תעזרו בסיועו של רואה חשבון – תידרשו להתאזר בסבלנות כחודש עד לקבלת האישור המיוחל

כך או כך, חשוב לקחת בחשבון שהליך פתיחת עוסק מורשה מצריכה סבלנות. שלבי הרישום בכלל המשרדים המעורבים מחייבת את בעלי העסק הטרי להתאזר בסבלנות ולהמתין עד לקבלת האישור הרשמי ותעודת פתיחת העסק שלו.

מתחילים את הליך הפתיחה? חשוב שתכירו את כל המסמכים שתידרשו להציג בפני המשרדים השונים.

 • טפסים למע"מ

בשלב הראשון, על העסק נדרש להגיע למע"מ מצוייד בשלושה טפסים מרכזיים, שהם:

 1. תעודת זהות כולל ספח –אנשים רבים מגיעים בצירוף רישיון נהיגה או תעודות אחרות שברוב המקרים יכולות להחליף את תעודת הזהות. חשוב להדגיש כי במטקה לפתוח עוסק מורשה, חשוב להגיע למע"מ מצויידים בתעודת הזהות עצמה, בתוספת הספח. כל תעודה אחרת מלבד תעודת זהות עצמה בצירוף ספח לא תתקבל ותמנע מכם להתקדם בשלבי התהליך.
 2. צילום צ'ק מבוטל- נשואים עם חשבון משותף? חשוב לדעת שתידרשו להגיע בצירף בן או בת הזוג שלכם. כל עוד יש חשבון משותף, בן או בת הזוג חייבים לחתום על כל המסמכים הנדרשים בכדי להשלים את פתיחת העסק.
 3. מסמך מזהה על מקום פעילות העסק –שוכרים משרד אי חנות לצורך הקמת בית העסק שלכם? אתם נדרשים להמציא מסמכים מזהים של המקום בו תבוצע רוב הפעילות העסקית. חשוב להדגיש כי גם אם אתם משלימים את הפעילות העסקית שלכם מהבית, חשוב להביא מסמך מזהה – חשבון ארנונה או חשבון חשמל על שם בעל הדירה.

חשוב לקחת בחשבון שהליך פתיחת עוסק מורשה מצריכה סבלנות. שלבי הרישום בכלל המשרדים המעורבים מחייבת את בעלי העסק הטרי להתאזר בסבלנות ולהמתין עד לקבלת האישור הרשמי ותעודת פתיחת העסק שלו.

טופס 821 – טופס פתיחת עוסק מורשה במע"מ

הגעתם מצויידים עם כלל הטפסים הללו? אתם רשאים להמשיך לשלב הבא. לאחר שקלטו אתכם במשרדי מע"מ והצגתם את כל הטפסים הנדרשים, תידרשו למלא טופס פשוט הנקרא טופס פתיחת עוסק מורשה – טופס 821. חשוב מאוד להקפיד למלא את כל הטפסים בהליך פתיחת עוסק מורשה תוך התמדה על מילוי כל הפרטים הנדרשים ללא טעויות הקלדה או בלבול בנתונים. כל טעות הקלדה או בלבול בנתונים תביא לידי עירובים משמעותיים של פתיחת בית העסק שלכם. לכן, חשוב לקרוא בכובד ראש את כל הנחיות הטפסים שאתם נדרשים למלא. השלמתם את מילוי טופס 821 בהצלחה? סיימתכם את כל שלבי ההרשמה במע"מ – עוברים למס הכנסה.

 • מס הכנסה

לאחר שהשלמתם בהצלחה את כל השלבים במע"מ, עוברים להשלמת השלבים הנדרשים במס הכנסה. איך עושים את זה? מגיעים למס הכנסה ומבקשים לפתוח תיקו עוסק מורשה. לשם כך תידרשו למלא טפסים ייעודיים שיאשרו את פתיחת התיק שלכם. בדומה למע"מ, גם הטפסים במס הכנסה חייבים להיות מלאים ומדוייקים, הקפידו להיצמד להוראות ולהשלים את כל הטפסים בצורה מדוייקת ומלאה. במס הכנסה תידרשו למלא את טופס 5329. טופס 5329 הוא טופס הכולל דו"ח פרטים אישיים והצהרה על כל מקורות ההכנסה. בין כלל הפרטים שתידרשו למלא בטופס זה ניתן למנות:

 1. פרטים טכניים אודות זהותו של בעל העסק- לרבות שם, שם משפחה, תעודת זהות, מצב משפחתי, מספר טלפון ועוד.
 2. פרטים טכניים אודות העסק הטרי – לרבות מחזור ההכנסות הצפויות, תאריך פתיחת בית העסק, תחום העיסוק, כמות עובדים ועוד.
 3. בסיום הטופס, בעל העסק ידרש למלא את שמו ולחתום.
 • ביטוח לאומי

התחמה הבאה שלכם היא כמובן ביטוח לאומי. בביטוח לאומי תידרשו לחתום על טופס נוסף, ובשמו המקצועי – טופס 6101. טופס זה מחולק למספר חלקים שונים, כך שחשוב מאוד לשים לב להנחיות הנדרשות. סיימתם את מילוי טופס 6101? תמו כל שלבי פתיחת עוסק מורשה. חשוב להדגיש ולומר כי מיד בתום כלל השלבים, כל המשרדים שביקרתם בהם יעבדו את הנתונים ויחזרו אליכם בפקס ובדואר. כמה זמן זה יקח? כחודש ימים. לאחר חודש ימים ובהנחה שכל הפרטים שמסרתם היו מדוייקים תוכלו לקבל את תעודת העסק שלכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

פירוק חברה מקוון
פירוק חברה

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

פירוק חברה

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

פירוק חברה מקוון

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

פרסום ברשומות פירוק חברה

פירוק מרצון הליך מזורז

חברה שאיננה פעילה היא חברה אשר איננה מניבה עוד בעבור בעליה, ומעבר לכך, היא חברה אשר משמעותה ביזבוז משאבים דרמטי, בין היתר צבירת קנסות, חובות

פירוק מרצון בהליך מזורז

חברה אשר איננה פעילה היא חברה שמהותה הוא ביזבוז משאבים, ולא רווח, שהוא הסיבה בגינה חברה נפתחת מלכתחילה. מדובר בטריגר לצבירה של חובות ענק, ועל