למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

פתיחת חשבון בנק בחול

פתיחת חשבון בנק בחולפתיחת חשבון בנק בחול

בואו נבהיר את זה כבר עכשיו – אם אתם רוצים לפתוח חשבון בנק בחו"ל, אתם יכולים לעשות את זה. אחרי שהבהרנו את זה בצורה פשוטה, נבהיר גם שהאופציה של פתיחת חשבון בנק בחול אינה פשוטה כפי שהייתה בעבר ויש לכך סיבות טובות. אז קודם כל, מדוע בכלל לפתוח חשבון בחו"ל? שנית, האם אפשר לפתוח כל סוג של חשבון בכל סוג של בנק בכל מדינה? מדוע נחשב תהליך זה לתהליך מורכב יחסית, שצריך בכלל לשקול לפני שמבצעים אותו? את כל התשובות לכל השאלות, תוכלו למצוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

פתיחת חשבון בנק בחול – איך זה עבד בעבר?

הקונספט של "חשבון בנק בשווייץ" היה קונספט נפוץ מאוד בעבר, הן בישראל והן במדינות מערביות רבות אחרות וזה לא היה מוגבל לשווייץ בלבד. אלא שלאורך זמן, הפך הקונספט הזה לנרדף להלבנת הון. אזרחים ישראלים שביקשו לעבוד בשחור, היו צריכים למצוא דרך להסתיר מהמדינה את ההון שצברו ולשם כך פתחו חשבונות בנק בחו"ל, אליהם היו מזרימים את ההון השחור שצברו, שם היו יכולים למעשה להלבין את ההון הזה באמצעות שימוש בו לטובת רכישות ועסקאות שונות. כאשר הפכה התנהלות זו לתופעה, החליטו מדינות מערביות רבות להילחם בהון השחור ובהלבנת ההון באמצעות החלת מגבלות של ממש על האופציה של פתיחת חשבון בנק בחול.

איך זה נראה היום?

מבחינה טכנית זה נראה כמעט אותו דבר. למעשה, מבחינה טכנית כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לפתוח חשבון בנק בחו"ל זה להיכנס לכל בנק שתבחרו בו, להפקיד בו סכום כסף ראשוני ויש לכם חשבון בנק בחו"ל. בנקים בחו"ל מחויבים אמנם לדווח על חשבונות זרים, אבל אין להם שום בעיה לפתוח את החשבון ולדווח עליו, במידה וחובת דיווח כזאת חלה עליהם. מבחינתם זה עוד ביזנס ואין שום סיבה שהם יסרבו לכך. הבעיה היא, אם כן, שלכם ולא של הבנק שפתח עבורכם את הבנק.

מדוע? מכיוון שעל פי החוק במדינת ישראל, כמו גם במדינות מערביות רבות אחרות, חייב כל בעל חשבון בנק בחו"ל לדווח על פתיחת חשבון בנק בחול ועל כל חשבון אחר שכבר מתנהל בחו"ל. בנוסף לכך, חייב בעל החשבון לדווח לרשויות המדינה על כל תנועות ההון והנכסים בחשבון במסגרת דיווח שנתי לרשות לאיסור הלבנת הון. הסיבה לכך כאמור, היא שהמדינה רוצה למנוע את הפיכת חשבונות הבנק הזרים לכלי להלבנת הון. זאת אומרת, שלפתוח את החשבון בחו"ל אתם יכולים, אבל יהיה עליכם לנהוג על פי הוראות החוק החלות באיסור הלבנת הון ובמיוחד להקפיד על חובת הדיווח על כל התנועות המבוצעות בחשבון.

 

האם זה בכלל כדאי?

ובכן, אם הכוונה שלכם בעצם פתיחת חשבון בנק בחול היא לייצר לעצמכם נתיב להלבנת הון, אז זה ממש לא כדאי. הנושא של הלבנת הון ומלחמה בשוק השחור הוא נושא שמקבל דגש רב בימים אלה בקרב רשויות המס בישראל ובמדינות רבות אחרות, ולכן יהיה לכם קשה מאוד לנהל את החשבון מבלי שהדבר יתגלה לרשויות. רשויות המס במדינת ישראל מקיימות רשת של שיתופי פעולה במסגרת אמנות שנחתמו מול מדינות אחרות, במסגרתם חלה חובה גם על הבנקים לדווח על חשבונות זרים, כך שלא סביר שתוכלו לפתוח את החשבון בחו"ל מבלי שהדבר ייוודע לרשויות המס בישראל ואז אתם עלולים להיות בצרות צרורות.

יחד עם זאת, פתיחת חשבון בנק בחול יכולה להתבצע למטרות סופר לגיטימיות שאין בהן טיפה של עבירה על החוק. כך למשל, אם אתם מקיימים פעילות עסקית ענפה מול מדינות זרות ורוצים לייעל את תהליך העברות הכספים, או אפילו אם אתם מעוניינים לקיים פעילות פיננסית בבורסות חו"ל או ליהנות מריביות גבוהות שמציעים בנק בחו"ל, זה לגמרי לגיטימי לפתוח את חשבון הבנק שלכם דווקא בבנק זר במדינה זרה. במקרה כזה, פשוט תצטרכו לדווח על חשבון הבנק הזה לרשויות המס בישראל וכל עוד תקפידו לשלם מיסים על פי החוק, גם עבור הכספים שעוברים דרך חשבון הבנק הזר שלכם, לא תהיה לכם כל בעיה עם רשויות החוק ותוכלו לנהל את חשבון הבנק כמו כל חשבון בנק מקומי שיש לכם כאן בישראל.

 

באיזה בנק כדאי לפתוח את החשבון?

ובכן, זהות הבנק שבו נכון לכם לפתוח את החשבון היא רק אחת השאלות מבין כלל השאלות שעליכם לשאול את עצמכם לפני שאתם מבצעים את המהלך. בכל מדינה יש כללים שונים לגבי חשבונות בנק של אזרחים זרים, בכל בנק יש מדיניות שונה של ניהול ניירות ערך, ריביות, עמלות, אשראי וכן הלאה. בכל בנק גם יש שערי חליפין שונים מהם תוכלו ליהנות בהמרת הכסף הזר לשקלים ולהיפך. בהתאם לכך, לפני שאתם אצים רצים לפתוח את חשבון הבנק בחו"ל, כדאי להתייעץ עם גורם מקצועי המתמחה בתהליך של פתיחת חשבון בנק בחול.

גורם מקצועי כזה יסייע לכם לא רק לבחור את הבנק הנכון, את סוג החשבון הנכון במדינה הנכונה, אלא שגם יבצע עבורכם את כל הפרוצדורות הרגולטוריות הנדרשות על מנת לוודא שאתם עושים את זה באופן חוקי, שרשויות המס מודעות לעצם קיום החשבון ושאתם נכנסים לרוטינה של דיווח שנתי לרשויות על כל התנועות שלכם בחשבון.

את הדברים האלה אנו אומרים מכיוון, שברמה הטכנית קל מאוד לפתוח חשבון בנק בחול ולמעשה, בבנקים רבים ברחבי העולם תוכלו לעשות את זה ממש עכשיו אונליין דרך המחשב בבית או במשרד. אלא שהפרוצדורה הטכנית של פתיחת חשבון בנק בחול היא החלק הקל של התהליך ואם תסכמו את התהליך כולו סביב החלק הקל הזה, אתם עלולים למצוא את עצמכם בסיכון מול רשויות המס, בהתאם למה שהסברנו קודם לכן.

מה לגבי חשבונות בנק קיימים?

אם כבר יש לכם חשבון בנק בחו"ל, בשלב הזה רשויות המס בישראל אמורות כבר לדעת עליו. לאחר חקיקת החוק לאיסור הלבנת הון בסוף העשור הקודם, נתנו הרשויות פרק זמן ארוך במסגרתו היו אמורים כל בעלי החשבונות הזרים לדווח על החשבונות שלהם לרשות המיסים. אם טרם עשיתם את זה, אתם רוצים לגייס לעצמכם סיוע משפטי ולעבור תהליך של גילוי מרצון במסגרתו יהיה עליכם להציג את כל התנועות בחשבון עד היום ולהוכיח כי החשבון לא שימש אתכם לצורך העלמת מסים או ביצוע פעולות בלתי חוקיות אחרות. לכל היותר תקבלו קנס כלשהו ותוכלו לחזור לשגרה, כשכעת תכלול השגרה הזאת גם דיווח שנתי עדכני על החשבון הקיים שלכם בחו"ל.

אם כבר דיווחתם על החשבון לרשויות המס בישראל, אתם אמורים להגיש דו"ח שנתי על התנועות בחשבונות הזרים שלכם ואם אתם לא עושים זאת, אז שוב, חשוב שתעשו בנצ'מרק מול רשות המיסים גם בעניין הזה. את כל המהלכים האלה, החל מהמהלך הראשוני של פתיחת חשבון בנק בחול וכלה בדיווח על חשבונות קיימים, חשוב שתעשו בסיוע וליווי של גורם מקצועי בדמות רואה חשבון המתמחה בתחום ספציפי זה, על מנת להבטיח שאתם עושים את הדברים בצורה נכונה ולא חושפים את עצמכם לסיכון משפטי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

פירוק חברה מקוון
פירוק חברה

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

פירוק חברה

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

פירוק חברה מקוון

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

פרסום ברשומות פירוק חברה

פירוק מרצון הליך מזורז

חברה שאיננה פעילה היא חברה אשר איננה מניבה עוד בעבור בעליה, ומעבר לכך, היא חברה אשר משמעותה ביזבוז משאבים דרמטי, בין היתר צבירת קנסות, חובות

פירוק מרצון בהליך מזורז

חברה אשר איננה פעילה היא חברה שמהותה הוא ביזבוז משאבים, ולא רווח, שהוא הסיבה בגינה חברה נפתחת מלכתחילה. מדובר בטריגר לצבירה של חובות ענק, ועל