למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

פירוק מרצון הליך מזורז

חברה שאיננה פעילה היא חברה אשר איננה מניבה עוד בעבור בעליה, ומעבר לכך, היא חברה אשר משמעותה ביזבוז משאבים דרמטי, בין היתר צבירת קנסות, חובות וחובת מינהליים מיותרים. מדובר במידרון חלקלק לצבירה של חובות ענק, ועל כן יצר חוק החברות הליך נהדר של פירוק מרצון הליך מזורז עבור חברות לא פעילות. מדובר בהליך מהיר ויעיל אשר נמשך מספר חודשים בודדים, ומאפשר לבעלי החברה שקט נפשי, שלווה ומקום לעשיית הצעד הבא שלהם בעולם העסקים בביטחה וללא דאגות. על מנת לבצע הליך פירוק מרצון בהליך מזורז חשוב לפנות לייעוץ משפטי מקיף אצל עורך דין המתמחה בפירוק חברות.

מהו הליך פירוק מרצון הליך מזורז?

הליך פירוק מרצון הליך מזורז הוא הלכה למעשה הליך פירוק של החברה שבבעלותך, כל עוד היא אכן עומדת בתנאים המצטברים המנויים בחוק לביצוע ההליך. הליך פירוק מאין זה מתקיים במסגרת רצונית, והוא שונה מהליך פירוק אחר ומוכר יותר- הליך פירוק אשר מתבצע במסגרת הליכי חדלות פירעון. הליך פירוק מרצון הליך מזורז הוא כמובן ההליך העדיף יותר, שכן הליך חדלות פירעון נכנס לתוקפו אך ורק במצבים פחות נעימים.

הליך פירוק מרצון הליך מזורז מתבצע על ידי ההגדרות וההליך הכתוב מפורשות בחוק החברות, וכן כמובן על ידי הפסיקה המרחיבה אותו. יש לציין כי לפי החוק, הליך הפירוק מרצון יכול שיתבצע בהליך המדובר לפנינו- ההליך המזורז, או באמצעות ההליך הרגיל, והכל בתלות שבעמידת החברה בהגדרות מסוימות או אחרות. כך לדוגמה, בענייננו, על מנת לבצע פירוק מרצון בהליך מזורז על החברה להחזיק בסטטוס "לא פעילה" (סעיף 342מא לחוק). מבחינת החוק, חברה שאכן מצויה בסטטוס "לא פעילה" זכאית להליך פירוק מרצון בהליך מזורז, בתנאי שהיא עומדת בשלושה תנאים מצטברים.

מדובר במידרון חלקלק לצבירה של חובות ענק, ועל כן יצר חוק החברות הליך נהדר של פירוק מרצון הליך מזורז עבור חברות לא פעילות.

התנאי הראשון לעמידה בסטטוס "חברה שאיננה פעילה" היא היותה של החברה חסרת נכסים לחלוטין. התנאי השני הוא היותה של החברה חסרת חובות כלל, כאשר מסויגים מכך חובות בשל אגרה שנתית שהחברה רשאית לקבל פטור מהם מכוח התקנות לפי סעיף 44 לחוק. התנאי השלישי המצטבר האחרון הוא שאין לאותה חברה בעת הרצון לפרקה כלל הליכים משפטיים תלויים ועומדים שהחברה היא צד להם, וכן, לא מתנהלים נגדה הליכי אכיפה מינהליים לפי דין. בעת ובעונה אחת בה החברה עונה על כל שלושת התנאים במצטבר, היא אכן עומדת בסטטוס "חברה לא פעילה" וזכאית להליך פירוק מרצון בהליך מזורז.

כיצד יבוצע הליך פירוק מרצון הליך מזורז הלכה למעשה?

חשוב לציין כי טרם ה"ייציאה לדרך", חשוב ואף הכרחי להיוועץ בעורך דין מסחרי בעל ניסיון בתחום, אשר יבצע בעבורכם את ההליך. זהו הליך שאיננו קשה, הוא מתבצע ביעילות ובמהירות, בתנאי העבודה מבוצעת כראוי, ותוך מספר חודשים בלבד יסתיים. החלק הראשון של ביצוע ההליך הוא טכני, שלא לאמר בירוקרטי, ולאחר מכן מהותי. תחילה,  בחלק הטכני, יש לחתום על הצהרה אשר לפיה החברה שלפנינו אינה פעילה עוד. שנית, על דירקטורי החברה להכריז ולחתום בעצמם על הצהרה הכוללת את שלושת התנאים המצטברים שציינו לעיל, כלומר, הצהרה לפיה כי החברה עומדת בסטטוס "חברה שאיננה פעילה": היא אינה מחזיקה בנכסים, אין לה חובות ואין הליכים משפטיים או הליכי אכיפה מנהליים תלויים ועומדים כנגדה. לאחר מכן, יגיע תורה של אסיפת בעלי המניות. כאן, על מנהלי החברה לזמן פגישה לאסיפת בעלי המניות, ועל אלו לאשר את הסכמתם לפירוק החברה ולחתום על כך.

הליך פירוק מרצון הליך מזורז הוא הלכה למעשה הליך פירוק של החברה שבבעלותך, כל עוד היא אכן עומדת בתנאים המצטברים המנויים בחוק לביצוע ההליך.

כעת, זהו תורו של החלק המהותי: מינוי נאמן. על הנאמן ראשית להתחייב לשמור את מסמכי החברה וזאת למשך שבע שנים לפחות לאחר הליך הפירוק מרצון. הנאמן יתחיל את הליך החיסול בפועל, על ידי שליחת הבקשה לפירוק מרצון בהליך מזורז, המורכבת מכל המסמכים שצוינו לעיל ונחתמו זה מכבר. למסמכים אלו יצרף הנאמן גם כן את ההחלטה באשר למינוי הנאמן המטפל במסמכי החברה למשך שבע השנים הבאות. לכך תצורף גם האגרה הדרושה, או בקשה לפטור מאגרה.

רשם החברות יקבל את הבקשה, יפרסמה באתר משרד המשפטים, וימתין כ-90 ימים מיום הפרסום באתר להגשת התנגדות כלשהי לחיסולה של החברה. כל עוד לא יביע התנגדותו כל אדם או תאגיד, תחוסל החברה בתום 90 הימים.

הליך פירוק מרצון הליך מזורז הוא כמובן ההליך העדיף יותר, שכן הליך חדלות פירעון נכנס לתוקפו אך ורק במצבים פחות נעימים.

לסיום, החשיבות בפתיחה של הליך פירוק מרצון הליך מזורז היא משמעותית במיוחד, שכן, חברה שאיננה פעילה מהווה בעייתיות לבעליה הרבה יותר משהיא, אם בכלל, מאפשרת לו נחת. מדובר באלמנטים אפשריים של צבירת חובות וקנסות וקרקע פוריה לחוסר שקט. על מנת לבצע הליך פירוק מרצון הליך מזורז לכל חברה לא פעילה יש ראשית לקבל את כל המידע הנחוץ והדרוש לכם. על כן, ,חשוב מאד להיוועץ בעורך דין מסחרי המתמחה פירוק חברות. דע, כי אין להקל ראש בייעוץ המשפטי ובפרט בביצוע ההליך עצמו, על מנת להגן ככל האפשר על זכויותיך ולהביאך לחוף מבטחים. לפרטים נוספים צור עימנו קשר ונשמח לסייע.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

בלוג

איך בוחרים מהנדס אינסטלציה?

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי מהנדס אינסטלציה הוא בעצם אינסטלטור. אך המציאות היא שמדובר על איש מקצוע עם תואר מהנדס, כזה שמוסמך לקבל החלטות

בלוג

תרגום מסמכי חברה לאנגלית

שירותי עריכת דין ונוטריון נצטרך לקבל לפחות פעם אחת אם לא יותר בחיינו כאנשים פרטיים, ועוד יותר במידה ואנחנו מנהלים תאגיד או עמותה. בעלי עסקים,

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

איך בוחרים מהנדס אינסטלציה?

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי מהנדס אינסטלציה הוא בעצם אינסטלטור. אך המציאות היא שמדובר על איש מקצוע עם תואר מהנדס, כזה שמוסמך לקבל החלטות

תרגום מסמכי חברה לאנגלית

שירותי עריכת דין ונוטריון נצטרך לקבל לפחות פעם אחת אם לא יותר בחיינו כאנשים פרטיים, ועוד יותר במידה ואנחנו מנהלים תאגיד או עמותה. בעלי עסקים,

האם כדאי לעשות חתימה דיגיטלית?

חתימה דיגיטלית היא קוד ייחודי המשמש לאימות זהות החותם. ניתן ליצור אותו באמצעות מפתח פרטי ומפתח ציבורי. החתימה הדיגיטלית מכונה גם חתימה אלקטרונית או מזהה