למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

פירוק מרצון בהליך מזורז

חברה אשר איננה פעילה היא חברה שמהותה הוא ביזבוז משאבים, ולא רווח, שהוא הסיבה בגינה חברה נפתחת מלכתחילה. מדובר בטריגר לצבירה של חובות ענק, ועל כן החוק מאפשר לבעלי חברות לא פעילות לפרק את החברה באמצעות הליך פירוק מרצון בהליך מזורז. הליך פירוק מרצון בהליך מזורז הוא הליך אשר נמשך מספר חודשים בודדים, ומאפשר לבעלי החברה שקט נפשי בגיזרה זו על מנת שלא לצבור חובות נוספים, לשים את הפרק הזה מאחוריהם ולהמשיך קדימה. על מנת לבצע הליך פירוק מרצון בהליך מזורז חשוב לפנות לייעוץ משפטי מקיף אצל עורך דין המתמחה בפירוק חברות.

מהו הליך פירוק מרצון בהליך מזורז?

פירוק מרצון בהליך מזורז הוא למעשה פירוקה של חברה שבבעלותך, ואיננה מניבה עוד. הליך פירוק מאין זה מתקיים במסגרת רצונית, אולם נעלה כי ישנו גם הליך פירוק חברה שמתבצע במסגרת הליכי חדלות פירעון. כמובן, שהליך פירוק מרצון הוא ההליך העדיף, שכן הוא איננו טומן בחובו את ההליכים הלא נעימים של חדלות הפירעון אשר גובים משאבים נוספים כמו זמן, כסף ואנרגיה.

במקרה בעניינו של הליך פירוק מרצון בהליך מזורז, חוק החברות הוא האורים והתומים. פירוק החברה בהליך הרצוני יעשה מכל סיבה שהיא מלבד סיבת הפתיחה בהליכי חדלות פירעון. הליך פירוק מרצון בהליך מזורז יכול שיתבצע, על פי חוק החברות, במסגרת מסלול רגיל או במסגרת הליך מזורז. כך לדוגמה, בענייננו, על מנת לבצע פירוק מרצון בהליך מזורז על החברה להחזיק בסטטוס "לא פעילה" (סעיף 342מא לחוק). מבחינת החוק, חברה שאיננה פעילה וזכאית להליך פירוק מרצון בהליך מזורז היא חברה אשר חובקת במספר תנאים מצטברים.

מדובר בטריגר לצבירה של חובות ענק, ועל כן החוק מאפשר לבעלי חברות לא פעילות לפרק את החברה באמצעות הליך פירוק מרצון בהליך מזורז.

התנאי הראשון הוא חברה ללא נכסים כלל. התנאי השני הוא חברה ללא חובות, כאשר מסויגים מכך חובות בשל אגרה שנתית שהחברה רשאית לקבל פטור ממנה מכוח תקנות לפי סעיף 44 לחוק. התנאי השלישי המצטבר האחרון הוא שאין לאותה חברה בעת הרצון לפרקה כלל הליכים משפטיים תלויים ועומדים שהחברה היא צד להם, וכן, לא מתנהלים נגדה הליכי אכיפה מינהליים לפי דין. ככל שהחברה שלך אכן עונה על שלושת הקריטריונים הללו במצטבר, היא אכן זכאית להליך פירוק מרצון בהליך מזורז.

כיצד יש לבצע הליך פירוק מרצון בהליך מזורז?

הליך פירוק מרצון בהליך מזורז איננו הליך קשה במיוחד, והוא מצריך ממך בעיקר סבלנות וייעוץ טוב מעורך הדין המסחרי שלך. הליך פירוק מרצון בהליך מזורז מתחיל בקלות, באמצעות חתימה על הצהרה אשר לפיה החברה שלך אינה פעילה עוד. בהמשך, על דירקטורי החברה להכריז ולחתום בעצמם על הצהרה הכוללת את שלושת התנאים המצטברים לעיל, כלומר, הצהרה לפיה כי החברה איננה פעילה, כי היא  אינה מחזיקה בנכסים, אין לה חובות ואין הליכים משפטיים או הליכי אכיפה מנהליים תלויים ועומדים כנגדה. לאחר מכן, יגיע תורה של אסיפת בעלי המניות. כאן, על מנהלי החברה לזמן פגישה לאסיפת בעלי המניות, ועל אלו לאשר את הסכמתם לפירוק החברה ולחתום על כך.

במקרה בעניינו של הליך פירוק מרצון בהליך מזורז, חוק החברות הוא האורים והתומים. פירוק החברה בהליך הרצוני יעשה מכל סיבה שהיא מלבד סיבת הפתיחה בהליכי חדלות פירעון.

לאחר סיום החלק הטכני והפרוצדורלי, יגיע תורו של החלק המהותי: מינוי נאמן. הלכה למעשה, לאחר שהתקבלה ההחלטה של שלושת הגורמים לעיל לפרק מרצון את החברה בהליך מזורז, ימונה נאמן שישמור על מסמכי החברה וזאת למשך שבע שנים לפחות לאחר הליך הפירוק מרצון. הנאמן שמונה יבצע כעת את חיסול החברה על ידי  שליחת הבקשה לפירוק מרצון בהליך מזורז, המורכבת מכל המסמכים שצוינו לעיל. למסמכים אלו יצרף הנאמן גם כן את ההחלטה באשר למינוי הנאמן המטפל במסמכי החברה למשך שבע השנים הבאות. לכך תצורף גם אגרה שיש לשלם בעד החיסול, או לחילופים להגיש בקשה לפטור מאגרה בצירוף המסמכים הרלוונטיים.

בעת קבלת הבקשה על ידי רשם החברות, יפרסם הרשם את הבקשה של חברתך לפירוק מרצון בהליך מזורז באתר משרד המשפטים. כעת, יהיו 90 ימים מיום הפרסום לכל מתנגד לחיסולה של החברה להלין על כך. כל עוד לא יביע התנגדותו כל מאן דה הוא, תחוסל החברה תוך 90 הימים הללו.

הליך פירוק מרצון בהליך מזורז איננו הליך קשה במיוחד, והוא מצריך ממך בעיקר סבלנות וייעוץ טוב מעורך הדין המסחרי שלך.

מדוע חשוב לפתוח בהליך פירוק מרצון בהליך מזורז?

נשים את הקלפים על השולחן ונאמר, נכון שהליך פירוק מרצון בהליך מזורז איננו הליך נעים לעיתים במישור המנטלי. לצד זאת, ישנה חשיבות מהותית לכל בעל עסק לפרק חברה שאיננה פעילה. חברה שאיננה פעילה עלולה לצבור, ובפועל אכן צוברת, חובות. חובות אלו יכולים להגיע ממיני גורמים דוגמת רשם החברות, מוסדות מינהליים, קנסות וכדומה. חובות אלו יכולים להגיע לסכומים גבוהים במיוחד, ואף עד אלפי אם לא מאות אלפי שקלים לאורך השנים. כאן גם חשוב לציין שבכוחו של רשם החברות לבצע עיקולים או לעדכן קנסות לחברות לא פעילות שלא מעדכנות או מדווחות בזמנים דרושים לפי החוק.

על מנת לבצע הליך פירוק מרצון בהליך מזורז חשוב מאד להיוועץ בעור דין מסחרי המתמחה פירוק חברות. על כן אין להקל ראש בייעוץ המשפטי ובפרט בביצוע ההליך עצמו, על מנת להגן ככל האפשר על זכויותיך ולהביאך לחוף מבטחים. לפרטים נוספים צור עימנו קשר ונשמח לסייע.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

בלוג

איך בוחרים מהנדס אינסטלציה?

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי מהנדס אינסטלציה הוא בעצם אינסטלטור. אך המציאות היא שמדובר על איש מקצוע עם תואר מהנדס, כזה שמוסמך לקבל החלטות

בלוג

תרגום מסמכי חברה לאנגלית

שירותי עריכת דין ונוטריון נצטרך לקבל לפחות פעם אחת אם לא יותר בחיינו כאנשים פרטיים, ועוד יותר במידה ואנחנו מנהלים תאגיד או עמותה. בעלי עסקים,

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

איך בוחרים מהנדס אינסטלציה?

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי מהנדס אינסטלציה הוא בעצם אינסטלטור. אך המציאות היא שמדובר על איש מקצוע עם תואר מהנדס, כזה שמוסמך לקבל החלטות

תרגום מסמכי חברה לאנגלית

שירותי עריכת דין ונוטריון נצטרך לקבל לפחות פעם אחת אם לא יותר בחיינו כאנשים פרטיים, ועוד יותר במידה ואנחנו מנהלים תאגיד או עמותה. בעלי עסקים,

האם כדאי לעשות חתימה דיגיטלית?

חתימה דיגיטלית היא קוד ייחודי המשמש לאימות זהות החותם. ניתן ליצור אותו באמצעות מפתח פרטי ומפתח ציבורי. החתימה הדיגיטלית מכונה גם חתימה אלקטרונית או מזהה