למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

מכתב התראה לפני תביעה

כאשר ישנו מצב קיים של סוגיה משפטית מרכזית, בגינה מאן דה הוא פגע, בצורה ממונית או שאינה ממונית, בפונה, ברוב המוחלט של המקרים ייעץ עורך הדין לשלוח מכתב התראה לפני תביעה. עורך הדין יבדוק את הסוגיה המשפטית העומדת לפנינו לפי  המידע הניתן על ידי הפונה, ינתח את המצב הקיים ואת החומר המצוי בידי הפונה, ולפיכך יקדם את החלטתו בהקשר להתנהלות בתיק הקיים. סביר שבשלב הראשוני, כאמור, יישלח מכתב התראה לפני תביעה, אשר מטרתו לסיים את הסוגיה המשפטית טרם פתיחה בהליכים משפטיים. לסיום הסוגיה בדרך זו יתרונות רבים ומשמעותיים, ודרך זו היא ללא ספק עדיפה מכל וכל.

לעניין אותן עילות משפטיות, קיימות עילות משמעותיות רבות להתגבשותן של עילות תביעה, כספיות, הצהרתיות, או בעלות כל נזק אחר שנגרם לאדם המבקש לשלוח מכתב התראה לפני תביעה. עילות משפטיות לדוגמה, במוכרות והנפוצות שבהן, הן למשל עילת הפרת חוזה בדיני החוזים, גרימת נזק ממון או כל נזק אחר בדיני הנזיקין, נזקי לשון הרע, נזקי זכויות יוצרים, הוצאה לפועל ועוד. ברוב רובם של המקרים ניתן, כדאי ורצוי לשלוח למאן דה הוא מכתב התראה לפני תביעה. ואכן, ברוב רובם של אותם מקרים הסוגיה יכול שתסתיים, ואכן תסתיים, בצורה אשר משרתת משמעותית את הפונה. חשוב לציין, שסיום ההליך בצורה זו מצוין גם עבור הצד החייב, וגם במתרס זה יתרונות רבים ומשמעותיים.

היתרונות השונים במשלוח מכתב התראה לפני תביעה

כאמור, שליחת מכתב התראה לפני תביעה בעלת יתרונות רבים ומשמעותיים עבור שני צדי המתרס. עבור הצד הפונה, הצד הניזוק, נתחיל מכך שמתייתר הצורך בפתיחה בהליכים משפטיים וכתיבת כתב תביעה. בשל כך, נחסכות הוצאות כלכליות רבות עבור הצד הפונה בגזרת ההליכים המשפטיים (שכן מכתב התראה לפני תביעה עלותו פחותה באופן משמעותי מפתיחה בהליך משפטי).

עבור הצד השני, ישנו יתרון כפוך ומכופל. מצד אחד, חיסכון משמעותי במשאבים רבים של זמן וכסף, ולמעשה- גם זמן שווה כסף. שכן, הצד החייב, בפתירת הסוגיה טרם פתיחה בהליכים משפטיים, איננו צריך להוציא הוצאות כספיות נוספות בהליכים כמו לדוגמה התגוננות בהליכים הנפתחים נגדו. בנוסף לכך, עבור צד זה נחסכים נזקים תדמיתיים ונזקי מוניטין משמעותיים אשר יכולי להיגרם עקב פתיחה בהליכים משפטיים אלו.

אי לכך, ובאשר לכל האמור, אין כל ספק כי שני הצדדים בענייננו יעדיפו את פתירת הסוגיה המשפטית בהליכים טרום משפטיים, וכן שלא להגיע לכתלי בית המשפט. המסקנה היא שהעדיפות היא ללא צל של ספק שליחת מכתב התראה לפני תביעה, ואי פתיחה בהליכים משפטיים. בשל כך, כאשר אתם עומדים בפני סוגיה משפטית כלשהי, חשוב מאד להתייעץ עם עורך דין מנוסה המתמחה בתחום הסוגיה.

דבר חשוב נוסף, בהנחה שהצד המקבל את המכתב אכן נענה לדרישה, נחסך זמן רב בהליכים משפטיים. באמצעות שליחת מכתב התראה לפני תביעה, שולח המכתב יכול להרוויח זמן ולחסוך במשאבים רבים. כך למשל משאבים של ציפיה, הליכים משפטיים, זמן, כסף, וכמובן- שקט נפשי.

כאשר ישנו מצב קיים של סוגיה משפטית מרכזית, בגינה מאן דה הוא פגע, בצורה ממונית או שאינה ממונית, בפונה, ברוב המוחלט של המקרים ייעץ עורך הדין לשלוח מכתב התראה לפני תביעה

האם ישנם חסרונות בשליחת מכתב התראה לפני תביעה?

טרם שליחת מכתב התראה לפני תביעה, חשוב כמובן להכיר את כל מכלול האפשרויות שיכולות להיווצר עקב כך. כמובן, שהתוצאה העיקרית וזו הטוב ביותר היא הגשמת הבקשות שלנו בצורה מלאה. כלומר, הצד המקבל את מכתב ההתראה יחלט לעשות את הדבר הנכון ולסגור את הסוגיה המשפטית באמצעות תשלום או תיקון הנזק המבוקש תיקון. כמובן, שישנה אפשרות נוספת אשר יכולה להתרחש והיא חוסר היענות של הצד המקבל את המכתב, או לחילופין התכחשות כללית או חלקית לטענות. השורה התחתונה היא תוצאה של חוסר סגירת הסוגיה המשפטית בצורה שבה רצינו. כמובן שבמקרה שכזה, תהיה האפשרות לבעל ההליך לבחור האם לחול בהליכים משפטיים כעת, או לאו.

במקרה מסוג זה, יהיה צורך בניסוח תביעות או פתיחה בהליכים בהוצאה לפועל. זאת יעלה את הצורך של הפונה בתשלום הוהוצאה של הוצאות נוספות בעניין הסוגיה המשפטית שלפנינו. בשל כך, יהיה צורך להוציא, מעבר להוצאת המכתב ששולמה, הוצאות כספיות נוספות לתשלום שכר טרחתו של עורך הדין וכן עבור תשלום הוצאות נוספות שיכולות להתממש בשל פתיחת ההליך או במהלכו.

שנית, ישנו אלמנט של אסטרטגיה וזמן. שכן, בשל שליחת מכתב התראה לפני תביעה מעורך דין ישנו זמן נוסף של לפחות 14 יום שמתווסף לתהליך. כמובן שבמכלול הדברים, 14 יום אינם נשמעים כטווח זמן כה משמעותי אך הם בהחלט יכולים להיות משמעותיים עבור שחקנים מסוימים במשחק, כמו למשל עבור הפונה. שכן, סביר להניח שזה האחרון ניסה כל שיכל לתיקון העוולה או תשלומי הכספים מהצד מקבל המכתב עד לפנייה לעורך דין. שנית לעניין האסטרטגיה, בשליחת מכתב התראה לפני תביעה, גוללים במכתב ההתראה את רובן ככולן של טענות הצד הפונה וכך למעשה מאבדים מעט את אלמנט ההפתעה בפני הצד המקבל את המכתב.

בכל מקרה, במקרה בו התגבשה עבורך עילת תביעה מכל סוג, ואתה מעוניין בהסדרתה, פנה לעורך הדין מנוסה ומקצועי בתחומו על מנת שזה האחרון ישלח מכתב התראה לפני תביעה, על מנת לנסות ולפתור את הסוגיה טרם פתיחה בהליכים משפטיים.

באמצעות שליחת מכתב התראה לפני תביעה, שולח המכתב יכול להרוויח זמן ולחסוך במשאבים רבים. כך למשל משאבים של ציפיה, הליכים משפטיים, זמן, כסף, וכמובן- שקט נפשי.

מה ניתן לעשות במצב שבו יש צורך בהמשך ההליך?

תחילה יצוין, כי ברוב רובם של המקרים, שליחת מכתב התראה לפני תביעה תפתור עבורך את הסוגיה המשפטית ותתקן את הנזק שגובש עד כה. הסבירות היא, שברוב המקרים, לאחר שליחת מכתב ההתראה יתקבל טלפון מהצד מקבל המכתב, ו/ או היענות לפתירת הסוגיה טרם פתיחה בהליכים משפטיים. ואולם, חשוב גם לתת את הדעת על המצב שאינם כאלו. בכל מקרה חשוב לציין, כי תמיד ישנן אפשרויות המשך לביצוע.

במקרה שבו אינה מתקבלת היענות מהצד מקבל המכתב, ניתן לעבור שלב, עדיין טרם פתיחה בהליכים משפטיים. המשמעות היא פנייה לפתירת הסכסוך על דרך הפשרה, באמצעות ישיבת או ישיבות גישור, או בהאמצעות הליך בוררות לדוגמה. מדובר בהליכי פשרה שאינם הליכים מול בתי המשפט, ולכן ישנו מרחב תימרון גדול יותר עבור הצדדים. הליכים אלו כמובן שעדיפים על פני פתיחה בהליכים משפטיים, אם הסוגיה מאפשרת זאת, שכן הם חוסכים משאבים רבים עבור מי מהצדדים, ובייחוד זמן וכסף. בכל מקרה, הליך על דרך הפשרה הוא כמובן רצוני ומתאפשר רק על ידי הסכמת שני הצדדים לסכסוך.

חשוב לציין, גם אם פניתם בסופו של דבר לאפשרות פתיחה בהליכים משפטיים, תמיד תעמוד אפשרות הפשרה בפני שני הצדדים להליך. ככל ששני הצדדים יסכימו לכך, יהיה ניתן לפתור את הסכסוך על דרך הפשרה. במקרה שכזה, יחתמו שני הצדדים על הסכם המאחד את הסכמותיהם, וזה יאושר על ידי בית המשפט ויקבל תוקף של פסק דין.

בכל בחירה, הייועצו תחילה בעורך דין מנוסה

בכל החלטה אשר גיבשת, ובטח שבטח טרם פנייה כלשהי לצד שכנגד, ישנה חשיבות משמעותית ביותר לפנייה תחילה להיוועצות בעורך דין מנוסה ומקצועי המתמחה בתחום הסוגיה המשפטית שלפניך. עורך הדין יעניק לנו ייעוץ משפטי ראוי והדרכה נכונה, ינסח ברוב המקרים מכתב התראה לפני תביעה, וברוב המקרים הסוגיה יכול ותיפתר בשל כך. לפרטים, ייעוץ מקיף ומקצועי, וכן קבלת הצעת מחיר, פנו אלינו ונשמח לסייע.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

פירוק חברה מקוון
פירוק חברה

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

פירוק חברה

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

פירוק חברה מקוון

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

פרסום ברשומות פירוק חברה

פירוק מרצון הליך מזורז

חברה שאיננה פעילה היא חברה אשר איננה מניבה עוד בעבור בעליה, ומעבר לכך, היא חברה אשר משמעותה ביזבוז משאבים דרמטי, בין היתר צבירת קנסות, חובות

פירוק מרצון בהליך מזורז

חברה אשר איננה פעילה היא חברה שמהותה הוא ביזבוז משאבים, ולא רווח, שהוא הסיבה בגינה חברה נפתחת מלכתחילה. מדובר בטריגר לצבירה של חובות ענק, ועל