למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

מה ההבדל בין הסכם ממון הסכם חיים משותפים – בטוחים שהסכם חיים משותפים הוא שם נרדף להסכם ממון? טעות בידכם! הכירו את כל ההבדלים

בניגוד לדעתם של רבים, הסכם חיים משותפים הוא אינו שם נרדף להסכם ממון. מה ההבדל בין הסכם ממון הסכם חיים משותפים? ישנם לא מעט הבדלים בין הסכמי ממון לבין הסכמי חיים משותפים בהם נעסוק מטה. אך קודם לכן, חשוב לדעת שכיום זוגות רבים בוחרים לערוך הסכמים מסודרים (הן הסכמי ממון והן הסכמי חיים משותפים) במטרה לחסוך לא מעט בעיות, ריבים או אי הסכמות בנושאים בוערים במהלך תקופת הזוגיות או במקרים של פרידות. אז רגע לפני שאתם מחליטים עם לערוך הסכם חיים משותפים עם בן או בת הזוג שלכם, ריכזנו עבורכם את כל המידע החשוב ביותר שאתם חייבים לדעת אודות הסכם חיים משותפים בישראל. לרבות תשובות לשאלה מה ההבדל בין הסכם ממון הסכם חיים משותפים, כלל היתרונות של הסכמים אלה ופירוט מספר סעיפים חשובים שאתם חייבים לכלול בהסכם שלכם.

הסכם חיים משותפים כולל סעיפים רבים העוסקים בהתנהלות חיי הזוגיות – לא מדובר בהסכם העוסק בנושאים שצפים רק בעת פרידה!

לא מעט זוגות בישראל חוששים ממעמד חתימה על הסכם חיים משותפים או הסכם ממון בטענה כי הסכמים אלה עוסקים בעיקר בהתנהלות נכונה עם פרידה. אז ראשית, זה לא מדוייק – הסכם חיים משותפים עוסק בפרטים רבים אודות ניהול חיי זוגיות תקינים ללא כל קשר לפרידה. שנית, גם אם אתם בטוחים שתצליחו להגיע להסכמות עם בן או בת הזוג שלכם במשך כל החיים המשותפים, חשוב לערוך הסכם חיים משותפים או הסכם ממון שיהיה שם למקרים בהם יתעוררו אי הסכמות בנושאים חשובים. כלומר, אם תצליחו להגיע להסכמות, לא תצטרכו את ההסכם (על אף שחתמתם עליו), ואם לא תצליחו להגיע להסכמות, ההסכם החתום יסייע לכם להתגבר על לא מעט ויכוחים בצורה טובה ומכובדת. לכן, אל לכם לוותר על הסכם ממון או הסכם חיים משותפים עם בן או בת הזוג רק בגין החשש שההסכמים מנבאים פרידות.

מה ההבדל בין הסכם ממון הסכם חיים משותפים? ישנם לא מעט הבדלים בין הסכמי ממון לבין הסכמי חיים משותפים בהם נעסוק מטה.

אז מה ההבדל? הנה לכם מספר הבדלים מרכזיים בין הסכם חיים משותפים לבין הסכם ממון

אז מה ההבדל בין הסכם ממון הסכם חיים משותפים? ישנם לא מעט הבדלים בין הסכמי ממון להסכמי חיים משותפים, בחרנו עבורכם את ההבדלים המרכזיים שבהם:

  • הסכם ממון עוסק בעיקר בסוגיות ממוניות בעוד הסכם חיים משותפים רחב יותר וכולל סוגיות רבות נוספות

כפי שציינו מעלה, הסכם חיים משותפים הוא אינו שם נרדף להסכם ממון. הסכם ממון עוסק בעיקר בנושאים ממוניים, בעוד הסכם חיים משותפים עוסק בעוד לא מעט נושאים נוספים, לרבות ניהול נכון של משק בית ועוד. הסכם חיים משותפים רחב ומקיף יותר וכולל סוגיות רבות הקשורות להתנהלות חיי הזוגיות בעוד הסכמי ממון עוסקים בעיקר בסוגיות ממוניות ורלוונטיות בעת פרידה.

  • הסכם ממון מיועד בעיקר לזוגות נשואים, לעומתו הסכם חיים משותפים מיועד בעיקר לזוגות שאינם נשואים

בניגוד להסכם ממון, הסכם חיים משותפים מתאים לכל זוג שהחליט לחיות חיים משותפים. הסכמי ממון שייכים רק לזוגות נשואים בעוד הסכמי חיים משותפים מאפשרים גם לאלה שבחרו שלא להינשא או אף לפסולי חיתון לערוך הסכמים מסודרים המסדירים נושאים רבים שעתידים לצוף במהלך חייהם. חשוב להדגיש כי הסכם חיים משותפים כולל לא מעט יתרונות לזוגות שאינם נשואים, מגדיר את מעמדם כידועים בציבור ומקנה להם זכויות רבות.

  • תוקפו המשפטי של הסכם ממון חל לאחר התערבות משפטית, לעומת זאת תוקפו המשפטי של הסכם חיים משותפים חל באופן מיידי ואוטומטי

להסכמים הללו יש תוקף משפטי? כן! תוקפו המשפטי של הסכם ממום חל רק לאחר התערבות גורמים משפטיים. לעומת זאת, תוקפו המשפטי של הסכם חיים משותפים חל באופן אוטומטי ומיידי עם חתימת הזוג על ההסכם. חשוב להדגיש כי ישנם לא מעט הבדלים במתן התוקף המשפטי להסכמי ממון שנחתמים טרם החתונה או לאחריה. אם אתם רוצים לערוך הסכמי ממון מסודרים, מומלץ שתכירו את כל האפשרויות העומדות לרשותכם עוד לפני מעמד החתונה.

אז מה ההבדל בין הסכם ממון הסכם חיים משותפים? ישנם לא מעט הבדלים בין הסכמי ממון להסכמי חיים משותפים, בחרנו עבורכם את ההבדלים המרכזיים שבהם

חגורת בטיחות למקרים בהם לא תצליחו להגיע להבנות והסכמות בנושאים חשובים

הן הסכמי ממון והן הסכמי חיים משותפים מהווים מעין חגורת בטיחות למקרים בהם בני הזוג לא יצליחו להגיע להסכמות. הסכמים אלה יכולים למנוע לא מעט ויכולים ומריבות, ולכן אל לכם לוותר עליהם. רוצים לערוך הסכם חיים משותפים מסודר ומקצועי? בחרנו עבורכם מספר סעיפים שאתם חייבים לכלול בהסכם שלכם.

הסעיפים שאסור לכם לוותר עליהם הם:

  1. דין הרכוש המשותף –אחד הסעיפים הבסיסיים ביותר בהסכם חיים משותפים הוא סעיף המתייחס לדין הרכוש המשותף. תחילה יש להגדיר היטב מהו הרכוש המשותף של שני בני הזוג. ברוב המקרים מדובר ברכוש שנצבר מעת ההחלטה לקיים חיים משותפים. לאחר הגדרת הרכוש המשותף, חשוב להתייחס לאופן החלוקה שלו במקרים של פרידה. ישנם זוגות שבוחרים להחליט על חלוקה שוויונית, אחרים בוחרים בחלוקה יחסית בהתאם להכנסות בני הזוג וישנם אף כאלה שמסכימים על מתן הרכוש המשותף לאחד הצדדים בלבד.
  2. דין הרכוש שאינו משותף-כהשלמה לסעיף שהובא מעלה, חשוב להתייחס גם לרכוש שאינו משותף. ברוב המקרים שני בני הזוג מגיעים עם ממון או נכסים שצברו במהלך שנות חייהם שקדמו לתחילת הזוגיות. תחילה יש להגדיר את הרכוש שאינו משותף. לאחר מכן חשוב להתייחס לדין הרכוש או פירותיו הכלכליים במהלך כל שנות הזוגיות. לדוגמא אדם שהגיע עם דירה מושכרת לזוגיות, מה דין כל כספי השכירות שהוא מקבל מהשכרת הדירה שלו במהלך שנות הזוגיות? ישנם זוגות שמחליטים שהפירות הכלכליים של הרכוש שאינו משותף יהפכו לרכוש משותף, ולעומתם ישנם לא מעט זוגות שמחליטים שגם הפירות הכלכליים נמנים עם הרכוש שאינו משותף.
  3. דין מתנות כספיות או ירושות לאחד מבני הזוג-נקודה נוספת שחשוב להוסיף בכל הסכם מתייחסת למתנות כספיות או ירושות שאחד מבני הזוג מקבל במהלך הזוגיות. ישנם זוגות שבוחרים להגדיר כל מתנה או ירושה כרכוש משותף, ולעומתם זוגות רבים בוחרים להגדיר מתנות וירושות כרכוש שאינו משותף. כל החלטה אפשרית על ידי הסכמת שני בני הזוג.
  4. סעיף של הסכמת הצדדים לניהול חיים משותפים-סעיף נוסף ומרכזי בכל הסכם חיים משותפים הוא כמובן סעיף העוסק בהסכמת הצדדים לרצון משותף לנהל חיים משותפים. סעיף זה מקנה לזוג יתרונות רבים, לרבות זכויות שונות המגיעות לזוגות נשואים בלבד.
  5. סעיף הכולל מספר פרטים אודות התנהלות משק הבית-בשונה מהסכם ממון העוסק בעיקר בסוגיות ממוניות המתעוררות עם פרידה, הסכם חיים משותפים כולל לא מעט סעיפים הקשורים להתנהלות תקינה במהלך חיי הזוגיות. אחד הסעיפים המרכזיים הוא סעיף הכולל פירוט התנהלות משק הבית. סעיף זה יכול לכלול את כל הסוגיות הבוערות והרלוונטיות לבני הזוג. דוגמה טובה היא חובת תשלומי החשבונות. ישנם זוגות שבוחרים לחלק את החשבונות באופן שוויוני מידי חודש, ישנם זוגות שבוחרים לשלם בחודשים עוקבים וישנם זוגות שבוחרים לחלק את תשלומי החשבונות באופן יחסי להכנסה של כל אחד. כך או כך, חשוב להדגיש ולומר כי כלל האפשרויות פתוחות, המטרה היא להגיע להסכמות.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

בלוג

איך בוחרים מהנדס אינסטלציה?

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי מהנדס אינסטלציה הוא בעצם אינסטלטור. אך המציאות היא שמדובר על איש מקצוע עם תואר מהנדס, כזה שמוסמך לקבל החלטות

בלוג

תרגום מסמכי חברה לאנגלית

שירותי עריכת דין ונוטריון נצטרך לקבל לפחות פעם אחת אם לא יותר בחיינו כאנשים פרטיים, ועוד יותר במידה ואנחנו מנהלים תאגיד או עמותה. בעלי עסקים,

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

איך בוחרים מהנדס אינסטלציה?

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי מהנדס אינסטלציה הוא בעצם אינסטלטור. אך המציאות היא שמדובר על איש מקצוע עם תואר מהנדס, כזה שמוסמך לקבל החלטות

תרגום מסמכי חברה לאנגלית

שירותי עריכת דין ונוטריון נצטרך לקבל לפחות פעם אחת אם לא יותר בחיינו כאנשים פרטיים, ועוד יותר במידה ואנחנו מנהלים תאגיד או עמותה. בעלי עסקים,

האם כדאי לעשות חתימה דיגיטלית?

חתימה דיגיטלית היא קוד ייחודי המשמש לאימות זהות החותם. ניתן ליצור אותו באמצעות מפתח פרטי ומפתח ציבורי. החתימה הדיגיטלית מכונה גם חתימה אלקטרונית או מזהה