למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

הסכם חיים משותפים מחיר – כך תצליחו לחסוך לא מעט ריבים ואי הסכמות במהלך חיי הזוגיות שלכם!

רוצים לערוך הסכם חיים משותפים עם בן/בת הזוג שלכם? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר אודות הסכם חיים משותפים, לרבות ההבדלים המשמעותיים בין הסכם חיים משותפים לבין הסכם ממון, נגע בחשיבות הרבה של חתימה על הסכמים אלו וכמובן נציג את הנקודות המרכזיות שרוב החותמים על הסכם חיים משותפים בוחרים לצרף להסכם שלהם. אך לפני שנצלול לעומק הפרטים, חשוב להדגיש כי בניגוד למקובל לחשוב, הסכם חיים משותפים אינו מקביל להסכם ממון. הסכם חיים משותפים שייך רק בבני זוג ידועים בציבור שאינם נשואים. זוגות ידועים בציבור מכל סיבה שהיא (בחרו שלא להתחתן או פסולי חיתון כדת משה וישראל), רשאים למלא הסכם חיים משותפים ולהקנות לו תוקף משפטי לכל דבר ועניין.

חשוב להדגיש – הסכם חיים משותפים אינו עוסק רק בסוגיות ממוניות שצפות בעת פרידה!

מתלבטים אם כדאי לחתום עם הסכם חיים משותפים? חשוב שתכירו את החשיבות הרבה של חתימת הסכמים סדורים הנוגעים לסוגיות בוערות שפוגשות את בני הזוג במהלך כל שנות זוגיותם. אנשים רבים חוששים להציף את הנושא מול בן/בת הזוג בטענה כי כלל ההסכמים הללו משמשים בעיקר לחלוקת ממון לאחר פרידה. אז ראשית, חשוב לדעת שזה לא מדוייק, הסכם חיים משותפים כולל גם לא מעט סוגיות הנוגעות להתנהלות חיי הזוגיות. שנית, חשוב להבין שגם אם אתם בטוחים שתצליחו להגיע להבנות ולהסכמות עם בן/בת הזוג ללא צורך בהסכמים מיוחדים, במידה ויתברר שטעיתם, ההסכמים הללו יהיו שם בכדי לעזור לכם להגיע להסכמות והבנות ללא מריבות מיותרות. חושבים לחתום על הסכם חיים משותפים? תחילה חשוב שתכירו את כל ההבדלים המשמעותיים ביותר בין ההסכמי חיים משותפים לבין הסכמי ממון.

הסכמי ממון מתמקדים בעיקר בסוגיות ממוניות בעוד הסכמי חיים משותפים עוסקים בסוגיות רבות נוספות הסכמי ממון כשמם כן הם, עוסקים בעיקר בסוגיות ממוניות בין בני הזוג.

אז מה ההבדל בין הסכם ממון להסכם חיים משותפים? ישנם שלושה הבדלים מרכזיים, והם:

  • הסכמי ממון שייכים בזוגות נשואים, ולא בזוגות ידועים בציבור

זוגות נשואים הרוצים לערוך הסכמים סדורים לחלוקת הממון בעת פרידה עורכים הסכם ממון. לעומתם, זוגות ידועים בציבור הרוצים לערוך הסכמים הנוגעים לשלל סוגיות המשיקות להתנהלות חיי הזוגיות שלהם, עורכים הסכם חיים משותפים. זוגות שאינם נשואים לא יכולים לערוך הסכמי ממון.

  • הסכמי ממון מתמקדים בעיקר בסוגיות ממוניות בעוד הסכמי חיים משותפים עוסקים בסוגיות רבות נוספות

הסכמי ממון כשמם כן הם, עוסקים בעיקר בסוגיות ממוניות בין בני הזוג. בני זוג שרוצים ליישב את כל הסוגיות הממוניות לחלוקת הנכסים בעת פרידה חותמים על הסכמי ממון מפורטים. הסכמי ממון אלה מרכזים את כל הנושאים הממוניים ופוסקים את דינם בעת הפרדת כוחות. לעומת זאת, הסכמי חיים משותפים בין זוג ידועים בציבור נרחבים הרבה יותר וכוללים סוגיות רבות נוספות מעבר לסוגיות ממוניות, לדוגמה – סוגיית התנהלות משק בית בשגרה הזוגית.

  • הסכמי ממון מחייבים התערבות משפטית למתן תוקף חוקי בעוד הסכמי חיים משותפים מקבלים תוקף מיידי

הבדל נוסף שחשוב שתכירו הוא מתן תוקף משפטי להסכמים השונים. הסכמי ממון מחייבים התערבות משפטית במטרה להעניק להם תוקף מחייב ומשפטי, בעוד הסכמי ממון מקבלים תוקף משפטי באופן אוטומטי ומיידי עם חתימת שני בני הזוג. חשוב להדגיש ולומר כי ישנם הבדלים במתן תוקף משפטי להסכמי ממון שנחתמים במועדים שונים, טרם החתונה או מיד לאחריה. אם אתם חושבים לערוך הסכמי ממון, מומלץ להעמיק בנושא.

חשוב להבין כי הסכמים אלה יכולים לחסוך לכם לא מעט מריבות ואי הסכמות במהלך כל שנות הזוגיות שלכם. ומה באשר להסכם חיים משותפים מחיר?

מרגישים לא בנוח לדבר על הסכם חיים משותפים עם בן/בת הזוג? חשוב שתכירו בחשיבות הרבה של ההסכם

גם אם אתם לא מרגישים בנוח לדבר עם בן/בת הזוג על הסכמים משפטיים באשר לשלבים שונים המהלך חיי הזוגיות, חשוב להבין כי הסכמים אלה יכולים לחסוך לכם לא מעט מריבות ואי הסכמות במהלך כל שנות הזוגיות שלכם. ומה באשר להסכם חיים משותפים מחיר? חשוב להדגיש ולומר כי הסכם חיין משותפים מחיר נמוך יותר בהשוואה לעלות הסכמי ממון. הסכמים אלה (שנערכים בסיועו של עורך דין מקצועי בתחום) עולים בסביבות 1,000 עד 2,000 שקלים. חושבים לערוך הסכם חיים משותפים עם בן/בת הזוג? חשוב שתכירו את הסעיפים השכיחים ביותר שאתם חייבים לכלול בהסכם שלכם.

בחרנו עבורכם את הסעיפים הבולטים ביותר, והם:

  1. סעיף העוסק בדין הרכוש המשותף -כבר בפתיחת הדברים, חשוב להגדיר במדוייק מהו רכוש משותף. ברוב המקרים מדובר ברכוש שבני הזוג צברו במהלך שנות הזוגיות שלהם. לאחר שהגדרתם היטב מהו הרכוש המשותף, חשוב להגדיר כיצד תחלקו אותו במידת הצורך בעת פרידה. חלוקת הרכוש המשותף חייבת להתייחסות ברורה מצד שני בני הזוג עד להסכמה מלאה. יש להדגיש כי בניגוד למקובל לחשוב, בני הזוג לא חייבים להסכים על חלוקת הרכוש המשותף באופן שווה. ישנה אפשרות להחליט על חלוקת הרכוש המשותף באופן יחסי להכנסה של בני הזוג.
  2. סעיף העוסק בדין הרכוש שאינו משותף -סעיף נוסף עוסק דווקא ברכוש שאינו משותף. תחילה יש להגדיר במדוייק את הרכוש שאינו משותף, ברוב המקרים מדובר ברכוש שנצבר על ידי בני הזוג טרם תחילת הקשר הזוגי ביניהם. לאחר ההגדרה המדוייקת של הרכוש שאינו משותף, יש להתייחס לאופן חלוקת רכוש זה במקרה של הפרדת כוחות. חשוב להדגיש התייחסות נפרדת לפירות הכלכליים של הרכוש שאינו משותף. לדוגמה, אם אחד מבני הזוג רכש דירה טרם תחילת הזוגיות למטרות השקעה. מה דינם של כל כספי השכירות המתקבלים במהלך שנות הזוגיות? האם הם נכללים ברכוש המשותף או שמא מופרדים ונמנים עם הרכוש שאינו משותף? כל האפשרויות קיימות, הסכמה של בני הזוג היא זו שתקבע.
  3. סעיף העוסק בדין ירושות או מתנות של אחד מבני הזוג -סעיף נוסף ושכיח במיוחד בהסכמי חיים משותפים הוא סעיף העוסק בדין ירושות או מתנות כלכליות לאחד מבני הזוג. האם הירושות והמתנות נכללות ברכוש המשותף או שמא הן נכללות ברכוש שאינו משותף? יש להתייחס לנקודה זו בנפרד, שכן ללא התייחסות מיותרת הירושות והמתנות יכולות להימנות יחד עם הרכוש המשותף (כפי שצויין בהגדרת הרכוש המשותף – רכוש שנצבר במהלך שנות הזוגיות).
  4. סעיף העוסק בניהול מוסכם של משק הבית במהלך שנות הזוגיות –סעיף נוסף וחשוב לא פחות הוא סעיף הנוגע לכל הפרטים החשובים בניהול משק הבית במהלך שנות הזוגיות. סעיף זה יכול לכלול את כל הנקודות הבוערות שבני הזוג בוחרים להעלות, לרבות הטלת חובת תשלומי החשבונות ועוד. ישנם זוגות שבוחרים לשלם חצי חצי בכל חשבון, אחרים בוחרים לשלם בחודשים עוקבים, וישנם אף כאלה שמחלקים את התשלום באופן יחסי ומותאם לשכר החודשי של שני הצדדים.
  5. סעיף העוסק בהסכמת הצדדים על רצון משותף לנהל חיי זוגיות -הסעיף האחרון הוא סעיף העוסק בהסכמת הצדדים על רצון משותף לניהול חיי זוגיות. סעיף זה מאפשר לבני הזוג ליהנות מלא מעט יתרונות המוענקים לזוגות נשואים. מעבר לכך, סעיף זה נותן תוקף לכלל הסעיפים שהובאו מעלה, שכן אם לא מוסכם שהזוג חפץ בחיים משותפים, אין טעם לדום בסוגיות השונות שעלולות להופיע במהלך שנות הזוגיות או בעת ההחלטה להפריד כוחות.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

בלוג

איך בוחרים מהנדס אינסטלציה?

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי מהנדס אינסטלציה הוא בעצם אינסטלטור. אך המציאות היא שמדובר על איש מקצוע עם תואר מהנדס, כזה שמוסמך לקבל החלטות

בלוג

תרגום מסמכי חברה לאנגלית

שירותי עריכת דין ונוטריון נצטרך לקבל לפחות פעם אחת אם לא יותר בחיינו כאנשים פרטיים, ועוד יותר במידה ואנחנו מנהלים תאגיד או עמותה. בעלי עסקים,

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

איך בוחרים מהנדס אינסטלציה?

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי מהנדס אינסטלציה הוא בעצם אינסטלטור. אך המציאות היא שמדובר על איש מקצוע עם תואר מהנדס, כזה שמוסמך לקבל החלטות

תרגום מסמכי חברה לאנגלית

שירותי עריכת דין ונוטריון נצטרך לקבל לפחות פעם אחת אם לא יותר בחיינו כאנשים פרטיים, ועוד יותר במידה ואנחנו מנהלים תאגיד או עמותה. בעלי עסקים,

האם כדאי לעשות חתימה דיגיטלית?

חתימה דיגיטלית היא קוד ייחודי המשמש לאימות זהות החותם. ניתן ליצור אותו באמצעות מפתח פרטי ומפתח ציבורי. החתימה הדיגיטלית מכונה גם חתימה אלקטרונית או מזהה