למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

אימות חתימה על הסכם

אימות חתימה על הסכם הוא תהליך שחייב להתבצע על ידי עורך דין או נוטריון במקרים מסוימים. מוטב להדגיש, חתימה על הסכם לצורך אימות הוא הכרחי בהרבה מקרים. לדוגמא, כאשר יש אימות חתימה על הסכם כאשר מדובר על ירושה אשר המוריש כבר הלך לעולמו, לא ניתן לערער את הירושה כאשר צד אחד טוען שלא נעשה כאן צדק. אימות חתימה על הסכם עד היום היה מתבצע באופן פנים מול פנים עם עורך הדין, אך בשל המצב הנוכחי נוצרו עוד אלטרנטיבות שהפכו לנוחות מאוד עבור הלקוח ולכן, סביר להניח שלא ישתנו בקרוב. אימות חתימה על הסכם אינו תהליך ארוך ואינו תהליך יקר, אבל מאוד חיוני.

מה זה אימות חתימה?

לפני שניגע במה זה אימות חתימה, אנחנו נתקל הרבה פעמים בצורך של חתימה על הסכם או תצהיר. מהי ההגדרה של המונח הזה? תצהיר או הסכם הוא למעשה עדות בשבועה. אין כאן צורך בשבועה, אתם יכולים להירגע. עם זאת, התצהיר הוא למעשה בעמדה משפטית נחשב לשבועה, לאותו אדם יש את החובה המשפטית לומר את האמת ובמקרה בו הוא אינו עושה זאת, הוא צפוי לעונשים. זאת בהתחשב בכך שיש אימות חתימה עם הסכם. התצהיר יכול להיות עדות, בדרך כלל מדובר על הליכים אזרחיים שאינם בעל פה, כמו כתובה, ירושה וכן הלאה. על מנת שאותו הסכם יהיה תקף בבית משפט, יש צורך באימות.

ישנם מספר רב של מסמכים אשר נדרש שיהיה עליהם אימות חתימה על הסכם. אותם מסמכים יכולים להיות מיוצגים בפני בית משפט, בנק או כל מה שקשור לאותו הסכם באותו הרגע. מסמכים אלו חייבים להיות חתומים על ידי עורך דין או נוטריון לצורך אימות החתימה. על עורך הדין לערוך מספר פעולות לפני שהוא מאמת את החתימה, עליו לזהות את המצהיר באמצעות תעודת זיהוי או דרכון, עליו להבין על מה הוא חותם, להקריא את נוסח האזהרה בפני המצהיר ולאחר מכן, עליו לוודא שהמצהיר מודע לכל האזהרות.

אימות חתימה על הסכם הוא תהליך שחייב להתבצע על ידי עורך דין או נוטריון במקרים מסוימים. מוטב להדגיש, חתימה על הסכם לצורך אימות הוא הכרחי בהרבה מקרים.

איך זה עובד?

לאחר שעורך הדין עשה את כל השלבים שציינו וזיהה את המצהיר, והוא מודע לכל האזהרות הוא יוכל לאמת חתימה על הסכם. חשוב להדגיש, זיהוי האדם אינו יכול להיות באמצעות מכשיר סלולרי, טלפון או פקס. היום ניתן לאמת תצהיר אונליין ואם יש לו חשד שהתצהיר אינו אמת, אסור עליו לאמת את המסמך. ישנם מסמכים מסוימים עבור אימות חתימה על הסכם, בדרך כלל מדובר בדינים אזרחיים של גירושין, חברות ביטוח, רשם החברות, ירושה, הוצאה לפועל וכן הלאה… כדי לברר אם אתם עומדים בדרישה, עליכם ליצור קשר עם עורך דין.

כאשר יש אימות חתימה על הסכם כאשר מדובר על ירושה אשר המוריש כבר הלך לעולמו, לא ניתן לערער את הירושה כאשר צד אחד טוען שלא נעשה כאן צדק.

כמה עולה אימות חתימה על הסכם?

המחיר אותו אנחנו משלמים עבור אימות תצהיר הוא בהתאם לכך שמדובר על טופס קיים. במקרים האלה המחיר לא יהיה אחיד, אך לרוב ינוע בטווח של ה-200 ש"ח. חשוב להדגיש, יש מסמכים אשר דורשים אימות חתימה על הסכם מצד נוטריון, בדרך כלל כאשר מדובר על עניינים בינלאומיים. המחיר בין נוטריון לעורך דין לא צריך להיות בפער גדול, ואם כתוב לכם שנדרשת חתימה של עורך דין אין צורך באמת לפנות לנוטריון על אף שיש לו טווח סמכויות רחב יותר. בדרך כלל, כאשר מדובר על מספר מסמכים עליהם צריך עורך דין לחתום, סביר להניח והמחיר יירד ולא יהיה זהה למחיר של מסמך בודד. אימות חתימה על הסכם אמור להיות באותו רגע נוכחי, לא צריך באמת להמתין חודשים ארוכים עד לקבלת ההסכם. ברגע בו יש זיהוי של המצהיר והוא מודע לכל האזהרות, עורך הדין צריך לזהות האם מדובר על אמת או שקר ולאחר מכן, יוכל לחתום על ההסכם.

חשוב להדגיש, יש מסמכים אשר דורשים אימות חתימה על הסכם מצד נוטריון, בדרך כלל כאשר מדובר על עניינים בינלאומיים.

אימות חתימה על הסכם אונליין

בשל המצב הנוכחי שאנחנו לא באמת יודעים אם ניתן להיפגש פנים מול פנים, וכל יום יכולות התקנות להשתנות, ניתן היום לבצע אימות חתימה על הסכם אונליין. כדי שזה יקרה, על מבקש הבקשה להעביר את פרטיו האישיים לעורך דין לצורך אימות הזהות. לאחר מכן, מסגרת ביצוע אימות הזהות תעשה מול ביקורת הגבולות ברשות האוכלוסין. התהליך לא צריך לערוך יותר זמן בהכרח, מרגע הזיהוי כל מה שצריך לעשות עורך הדין הוא לחתום על התצהיר ולאחר מכן, יש לכם אימות חתימה על הסכם.

ייפוי כוח לעומת תצהיר

רבים לא מבינים את ההבדל בין ייפוי כוח ובין תצהיר. התפקיד של ייפוי כוח הוא להקנות לאדם אחר את הזכות לייצג אותו. ייפוי כוח אינו מהווה תצהיר. מצד שני, תצהיר הינו הסכם אשר יכול להיות עבור ירושה בה המוריש מעניק את החתימה שלו שהוא אכן מודע לכתוב. במקרים כאלה, עורך הדין גם צריך לבדוק האם המוריש הינו כשיר ומודע למה שהוא עושה. ייפוי כוח לרוב לא מחייב אותנו באימות חתימה, ניתן לעשות זאת אבל אין זאת חובה בחוק.

בשל המצב הנוכחי שאנחנו לא באמת יודעים אם ניתן להיפגש פנים מול פנים, וכל יום יכולות התקנות להשתנות, ניתן היום לבצע אימות חתימה על הסכם אונליין

מתי יש צורך בחתימה של נוטריון?

נוטריון יכול להיות כל עורך דין אשר עונה לדרישות ועבר את המיונים הנדרשים. נוטריון יכול כמובן לתפקד גם בתור עורך דין, אבל לא להפך. יש מספר דברים שבהם חייב לעמוד נוטריון על מנת שיוכל להיחשב אחד ושהחתימה שלו תהיה תקפה. עליו להיות אזרח ישראלי או תושב קבע, חבר בלשכת עורכי דין מעל 10 שנים לפחות (מעל מחצית בישראל), אין לו עבר פלילי, אין לו השעייה מלשכת עורכי דין וכמובן, יש צורך בכך שוועדת הרישיונות מצאה כי הוא ראוי להיות נוטריון. יש צורך בחתימה של נוטריון כאשר גם בתנאים בהם אתם צריכים רק עורך דין, הרי נוטריון יכול לשמש גם בתור עורך דין. המקרים הנפוצים ביותר של אימות חתימה על הסכם מצד נוטריון הוא בעת משכנתא, כאשר אתם באים לקחת משכנתא מהבנק ויש הלוואה גדולה. הנכס הוא משועבד לבנק עד שאתם מחזירים את כל ההלוואה ולצורך כן, יש צורך בייפוי כוח הדורש חתימה של נוטריון.

בעת כתיבת צוואה יש צורך באימות חתימה של נוטריון אשר מאשרת את זהות החותם. כפי שציינו, יש חשיבות מאוד גדולה בתהליך הזה מכיוון שיש צורך לוודא בעת החתימה שאכן החותם מודע לכל מה שהוא חותם עליו ויש לוודא שהוא בריא בנפשו ובגופו לפני חתימה על המסמך. יתרה מכך, יש לוודא שהוא עושה זאת מרצונות החופשי וללא כפייה. גם בעת הסכם ממון, יש צורך בחתימה של נוטריון אשר מטרתה להסדיר ולאמת את הסכם הממון. מלבד לכך, כאשר מדובר על מסמכים משפה אחרת אשר תורגמו או צריכים תרגום, יש צורך בחתימה של נוטריון ולאמת שאכן המסמכים המועתקים אמינים.

לסיכום

אימות חתימה על הסכם הוא שלב הכרחי במסמכים רבים, לא תמיד הוא חובה אבל לפעמים הוא בהחלט יכול להציל אתכם. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות לעורך דין מקצועי אשר מתמחה בתחום אליו אתם צריכים אימות חתימה. ניתן היום לבצע אימות חתימה על הסכם באופן מקוון, ככה שאתם לא צריכים לצאת מהבית בכלל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

פירוק חברה מקוון
פירוק חברה

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

פירוק חברה

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

פירוק חברה מקוון

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

פרסום ברשומות פירוק חברה

פירוק מרצון הליך מזורז

חברה שאיננה פעילה היא חברה אשר איננה מניבה עוד בעבור בעליה, ומעבר לכך, היא חברה אשר משמעותה ביזבוז משאבים דרמטי, בין היתר צבירת קנסות, חובות

פירוק מרצון בהליך מזורז

חברה אשר איננה פעילה היא חברה שמהותה הוא ביזבוז משאבים, ולא רווח, שהוא הסיבה בגינה חברה נפתחת מלכתחילה. מדובר בטריגר לצבירה של חובות ענק, ועל