למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

אימות חתימה עורך דין

החתימה שלנו על מסמך רשמי היא למעשה האישור שלנו לתוכן המסמך, הקבלה של תוכן המסמך על עצמנו והבעת הסכמה לתוכן המסמך. חתימה אחת שיכולה להיחתם בתוך פחות משנייה אחת, היא כל מה שנדרש בכדי לכבול אותנו לתוכן המסמך וכל מה שנדרש לנו כדי לקבל התחייבות של אנשים אחרים כלפינו. יחד עם זאת, עצם העובדה כי חתימתו של אדם מופיעה על גבי מסמך, אינה אומרת בהכרח שאכן אותו אדם חתם על המסמך, שהוא הבין על מה הוא חותם ושהוא מסכים ומאשר את תוכן המסמך. בדיוק מהסיבה הזאת, ישנם מקרים בהם נדרש תהליך הנקרא אימות חתימה. בביצוע אימות חתימה עורך דין הוא איש המקצוע האחראי לתהליך ועל כך נספר לכם ממש כאן בשורות הבאות.

מהו אימות חתימה?

אימות חתימה הוא הליך משפטי המבוצע בפני עורך דין מוסמך ובעל רישיון עריכת דין תקף. הליך זה יכול להידרש בעיקר בחתימה על מסמכים הקשורים לרשויות שלטוניות כמו משרדי ממשלה ובתי משפט ובכל זאת, מדוע ישנם מסמכים רשמיים עליהם אנו יכולים לחתום ללא התהליך של אימות חתימה בעוד מסמכים אחרים דורשים אימות חתימה כזה? ובכן, הערך המרכזי של הליך אימות חתימה בא לידי ביטוי בהם החתימה מבוצעת במעמד צד אחד. כך למשל, כאשר אתם חותמים על הסכם שכירות דירה, הן משכיר הדירה והן השוכר נמצאים במעמד החתימה ושניהם עדים לתהליך. לעומת זאת, כאשר אתם מגישים תצהיר כתוב לבית המשפט, את התצהיר אתם מגבשים במשרדכם או בביתכם וגם חותמים עליו ברשות עצמכם. במקרה כזה, בית המשפט, שהוא לכאורה הצד השני למסמך, אינו נוכח במעמד החתימה ובכדי לוודא כי אלו הם אתם שאכן חתמתם על המסמך ושאתם מתחייבים לתוכן המסמך, דורש בית המשפט שהחתימה תבוצע במסגרת הליך אימות חתימה.

בביצוע אימות חתימה עורך דין הוא איש המקצוע האחראי לתהליך ועל כך נספר לכם ממש כאן בשורות הבאות.

איך מתרחש התהליך?

כאמור, בתהליך של אימות חתימה עורך דין הוא איש המקצוע המוסמך והמורשה לפקח על הליך החתימה. במסגרת זו, עליכם להגיע למשרדו של עורך הדין יחד עם המסמך עליו עליכם לחתום. עורך הדין יבדוק את זהותכם באמצעות תעודת הזהות שלכם, יוודא שאלו הם אכן אתם ולאחר מכן יקריא בפניכם אזהרה על פיה בחתימתכם, אתם מתחייבים לכך שכל הדברים הכתובים במסמך הם אמת ושאתם מודעים לתוכן המסמך עליו אתם חותמים. לאחר שתאשרו את האזהרה, תידרשו לחתום על המסמך בפני עורך הדין, שבתורו יחתום גם הוא על המסמך כאישור לכך שהוא אימת את חתימתכם.

כאמור, בתהליך של אימות חתימה עורך דין הוא איש המקצוע המוסמך והמורשה לפקח על הליך החתימה.

האם ניתן לבצע אימות חתימה אונליין?

התשובה היא כן. על פי הוראות לשכת עורכי הדין, בביצוע אימות חתימה עורך דין מוסמך לבצע את האימות באמצעות פלטפורמה מקוונת, אך התהליך חייב להתבצע על פי הוראות מאוד מדויקות כדלהלן: אימות החתימה יבוצע במסגרת שיחת וידאו בין עורך הדין והאדם החותם. עורך הדין מחויב להקליט ולתעד את שיחת הווידאו כולה ובמהלכה עליו לבצע את אותו הליך שנדרש באימות חתימה באופן המסורתי. גם במקרה זה, עורך הדין יוודא את זהותכם ולאחר מכן יקריא לכך בשיחת הווידאו את האזהרה לגבי 'אמת דיברתי' ולאחר מכן יהיה עליכם לחתום על המסמך בפני עורך הדין, שבתורו יחתום ויאשר את חתימתכם. כאמור, בביצוע מקוון של אימות חתימה עורך דין מפקח חייב לתעד את השיחה, להקליט אותה ולשמור את התיעוד על פי הכללים הרלוונטיים בקוד האתי של לשכת עורכי הדין.

במידה ומדובר במסמך המיועד לרשות ממשלתית כלשהי, יהיה עליכם לבצע את התהליך דרך מערכת ההזדהות הממשלתית. אם טרם פתחתם חשבון בשירות זה, יהיה עליכם לפתוח חשבון חדש וגם את זה תוכלו לעשות אונליין לגמרי. לאחר שהתחברתם לשירות, יהיה עליכם להצהיר על זהותו של עורך הדין שיאמת את חתימתכם ולאחר מכן לבצע את ההליך בצורה המקוונת אותה פירטנו לעיל ועל פי ההוראות שתסופקנה לכם במערכת ההזדהות הממשלתית.

על פי הוראות לשכת עורכי הדין, בביצוע אימות חתימה עורך דין מוסמך לבצע את האימות באמצעות פלטפורמה מקוונת, אך התהליך חייב להתבצע על פי הוראות מאוד מדויקות כדלהלן: אימות החתימה יבוצע במסגרת שיחת וידאו בין עורך הדין והאדם החותם.

האם נדרש נוטריון לצורך ביצוע אימות חתימה?

ובכן, התשובה היא שלצורך ביצוע אימות חתימה עורך דין מוסמך ומורשה יכול לבצע את האימות גם אם אינו נוטריון. דרישת החוק היא שאימות החתימה יבוצע על ידי עורך דין מוסמך ומורשה בעל רישיון תקף לעריכת דין ואין כל חובה לפנות לנוטריון לשם כך. הצורך בשירותי נוטריון יכול להתעורר בסוגים מסוימים של מסמכים והליכים ללא קשר לסוגיית אימות החתימה. כך למשל, אם ישנו מסמך שאותו עליכם לאשר באמצעות נוטריון, הרי שהנוטריון יהיה גם עורך הדין שיאמת את חתימתכם על המסמך, אך בנוסף לכך גם יאשר את האותנטיות של המסמך עצמו. כאשר מדובר במסמכים ובהליכים שאינם דורשים מעורבות של נוטריון, ניתן לבצע את הליך אימות החתימה בסיוע כל עורך דין שהוא, ללא קשר לתחום התמחותו.

אימות חתימה בהליכים משפטיים

אם אתם נמצאים בהליך משפטי, כל מסמך שאתם מגישים לבית המשפט חייב לעבור הליך של אימות חתימה. יחד עם זאת, ייתכן שכלל לא תהיו מודעים לכך והסיבה היא שכל התיק שלכם מנוהל על ידי עורך דין שמלווה אתכם בתיק ומייצג אתכם בהליך. במקרה כזה, אתם צפויים להגיש למשל תצהיר לבית המשפט בו אתם פורשים את כל טענותיכם בפני בית המשפט. בסוף התצהיר יהיה עליכם לחתום ולצד חתימתכם יחתום גם עורך הדין שלכם. זהו למעשה הליך קלאסי של אימות חתימה ובו עורך הדין שמייצג אתכם בתיק הוא גם עורך הדין שמבצע את הליך אימות החתימה, מבלי שאתם כלל מודעים לכך. במקרים אחרים של אימות חתימה עורך דין מאמת יכול להיות כל עורך דין שהוא, אפילו חבר או קרוב משפחה, גם אם אינו קשור להליך בו אתם מעורבים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

פירוק חברה מקוון
פירוק חברה

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

פירוק חברה

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

פירוק חברה מקוון

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

פרסום ברשומות פירוק חברה

פירוק מרצון הליך מזורז

חברה שאיננה פעילה היא חברה אשר איננה מניבה עוד בעבור בעליה, ומעבר לכך, היא חברה אשר משמעותה ביזבוז משאבים דרמטי, בין היתר צבירת קנסות, חובות

פירוק מרצון בהליך מזורז

חברה אשר איננה פעילה היא חברה שמהותה הוא ביזבוז משאבים, ולא רווח, שהוא הסיבה בגינה חברה נפתחת מלכתחילה. מדובר בטריגר לצבירה של חובות ענק, ועל