למגוון השירותים המשפטיים שאנחנו מציעים אונליין:

אימות חתימה עורך דין מחיר

אם נדרשתם על ידי רשות ממשלתית כלשהי או על ידי בית המשפט, לעבור הליך של אימות חתימה על מסמך שעליכם להגיש לאותה רשות, אתם כבר בטח יודעים שההליך הזה עולה כסף והעובדה הפשוטה הזאת יכולה לגרום לכם לתסכול לא קטן. אז מדוע דורשת מכם אותה רשות ממשלתית לאמת את החתימה שלכם על מסמך שהיא דורשת מכם לחתום עליו? האם יש לכך הצדקה? האם בביצוע אימות חתימה עורך דין מחיר השירות יכול להצביע על איכותו? האם עלולה להתעורר בעיה במקרה של קבלת השירות מעורך דין בחינם לגמרי או במחיר מופחת מאוד? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

נתחיל בדבר החשוב ביותר – המחיר

מן הסתם, בתהליך של אימות חתימה עורך דין מחיר השירות הוא הדבר שמטריד אתכם כעת יותר מכל ולכן נתחיל דווקא בו. ככלל, עלות שירות אימות חתימה על ידי עורך דין מוסמך ומורשה עומד על כ-170 שקלים ויכול לנוע סביב ה-200 שקלים בממוצע. במידה ועל המסמך צריכים לחתום מספר אנשים, המחיר שציינו הוא המחיר שייגבה עבור החותם הראשון ועבור כל חותם נוסף אתם צפויים לשלם בסביבות 70 שקלים נוספים. כפי שניתן לראות, לא מדובר בשירות יקר במיוחד, אם כי גם הוצאה זו יכולה לגרום ללא מעט תסכול, אם לא מבינים את הרציונל מאחורי הדרישה לבצע אימות חתימה ולכן, כעת, אחרי שפירטנו בפניכם את המספרים, בואו נבין גם את הרציונל.

האם בביצוע אימות חתימה עורך דין מחיר השירות יכול להצביע על איכותו?

מהו אימות חתימה ומדוע הוא נדרש מכם?

אחד הדברים המתסכלים ביותר בתהליך של אימות חתימה הוא התחושה שלא מאמינים לכם. הרי אתם יודעים מי אתם ואתם יודעים שאתם דוברי אמת ואתם יודעים שהחתימה שלכם על גבי המסמך משקפת לגמרי את ההסכמה והאישור שלכם לאמת הכתובה במסמך. ועדיין, הרשות הממשלתית או בית המשפט, דורשים מכם לאמת את חתימתכם כאילו הם אינם מאמינים לכם. ובכן, האמת היא שלא מדובר באי אמון בכם, אלא בצורך לוודא את הדברים לאישורם וכעת גם תבינו מדוע. ההליך של אימות חתימה הוא הליך משפטי הנדרש כאשר החתימה מבוצעת במעמד צד אחד. כך למשל, אם אתם נדרשים להגיש תצהיר לבית המשפט, אתם כותבים את התצהיר בביתכם וגם חותמים עליו בביתכם. זאת בניגוד לחתימה על הסכם בו נוכחים שני הצדדים במעמד החתימה וכל אחד מן הצדדים יכול לאמת את זהותו של הצד השני ולוודא שזהו אכן הצד השני שחתם על ההסכם.

כאשר אתם חותמים על מסמך בגפכם, הרשות הממשלתית או בית המשפט לא יכולים לוודא שאלו הם אכן אתם שחתמתם על המסמך ובאילו תנאים חתמתם עליו ולכן הם דורשים שהחתימה תבוצע במסגרת הליך של אימות חתימה. אם תחשבו על זה לרגע, הרי שגם אם אתם הייתם צריכים להחתים צד כלשהו על הסכם כלשהו שקשור אליכם, לא הייתם מסכימים לקבל מסמך חתום מבלי שהייתם בטוחים מי חתם עליו וגם אתם במקרה כזה, תדרשו שהחתימה תבוצע במסגרת שירות אימות חתימה ואתם אכן יכולים, דרך אגב, להשתמש בשירות זה גם באופן פרטי לחלוטין.

בביצוע אימות חתימה עורך דין מחיר השירות כלל אינו רלוונטי ואינו מהווה תנאי לתוקף שמקבלת החתימה שלכם על המסמך.

האם התשלום על השירות מהווה תנאי לתוקף שלו?

התשובה היא לחלוטין לא. בביצוע אימות חתימה עורך דין מחיר השירות כלל אינו רלוונטי ואינו מהווה תנאי לתוקף שמקבלת החתימה שלכם על המסמך. על פי החוק, אימות חתימה הוא הליך שצריך להתבצע בפני עורך דין מוסמך ומורשה בעל רישיון תקף לעריכת דין. כל עוד ההליך עומד בתנאי זה הוא תקף לחלוטין וזה לא משנה האם עורך הדין הזה מייצג אתכם בתיק, האם עורך הדין הוא בעל התמחות בתחום הספציפי בו עוסק המסמך והאם שילמתם על השירות, קיבלתם אותו בחינם לגמרי או כמה שילמתם עליו. בהתאם לכך, אם יש לכם חבר או קרוב משפחה עורך דין, אתם בהחלט יכולים להיעזר בו לטובת העניין ולמחיר שהוא גבה מכם אם בכלל, אין שום משמעות על תוקף האימות. יחד עם זאת, אתם בהחלט צריכים לוודא שעורך הדין שאימת את חתימתכם, הוא אכן עורך דין בעל רישיון עריכת דין וחבר בלשכת עורכי הדין – זהו אמנם התנאי היחיד שבו אתם צריכים לעמוד אבל אתם אכן צריכים לעמוד בו.

בביצוע אימות חתימה עורך דין מחיר השירות כלל לא רלוונטי לתוקף המשפטי של אימות החתימה וניתן לבצע אותו גם בחינם לגמרי.

האם תשלום זה נדרש מכם גם בעבודה רציפה מול עורך דין?

אחת הסיטואציות הקלאסיות בהן תידרשו לבצע אימות חתימה היא הסיטואציה של הגשת תצהיר לבית המשפט. במקרה זה נשאלת השאלה האם עורך הדין שלכם רשאי לגבות מכם תשלום על אימות חתימה על כל תצהיר שתגישו בנוסף לתשלום השוטף שאתם משלמים לו והתשובה היא בהחלט כן, אם כי לא סביר. זה הכל תלוי במודל התשלום שסגרתם מול עורך הדין. ישנם עורכי דין שיחייבו אתכם לפי כל שעת עבודה בנפרד, לפי כל דיון בבית המשפט ולפי כל פעולה שהם מבצעים בתיק. במקרה זה, לא תשלמו לעורך הדין תשלום קבוע, אך תצטרכו לשלם עבור כל פעולה שנעשית בתיק ובכלל זה אימות חתימה. יחד עם זאת, לרוב, עורך הדין יגבה מכם תשלום עבור ניהול התיק כולו ובמקרה כזה, כל פעולה שתבוצע בתיק לרבות אימות חתימות על תצהירים, תיכלל כבר במחיר הגלובלי ולא תצטרכו לשלם עליה בנפרד.

אז כעת אתם מבינים מדוע נדרש מכם אימות חתימה ואתם גם יכולים להבין מדוע גובה מכם עורך הדין תשלום עבור השירות ועבור הזמן והמחויבות שהוא מעניק לכם בהליך זה. מצד שני, כפי שאמרנו קודם לכן, בביצוע אימות חתימה עורך דין מחיר השירות כלל לא רלוונטי לתוקף המשפטי של אימות החתימה וניתן לבצע אותו גם בחינם לגמרי.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל
קבוצת מילניום - מומחים בהקמת חברה בחו"ל

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

פירוק חברה מקוון
פירוק חברה

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

פירוק חברה

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

צרו קשר להתייעצות עם אחד המומחים שלנו

פירוק חברה מקוון

פירוק מרצון

פירוק מרצון הוא הליך פירוק של חברה אשר איננה פעילה ואיננה מניבה עוד בעבור בעליה. חברה שאיננה פעילה משמעותה בזבוז משאבים משווע עבור בעליה, בין

פירוק חברה חוק החברות

פירוק חברה מרצון הוא אחד ההליכים המשמעותיים בעבור בעלי חברות לא פעילות, זאת מאחר שהפיתרון הנהדר הזה חוסך ביזבוז משאבים באופן משמעותי במיוחד לבעלי החברה.

רשם חברות פירוק חברה

פירוק חברה הוא אחד מהליכי הזכות המשמעותיים ביותר בעבור בעלי חברות, למרות מה שנהוג לחשוב. זאת מאחר שמרבית הליכי הפירוק הם למעשה הליכים רצוניים, אשר

פרסום ברשומות פירוק חברה

פירוק מרצון הליך מזורז

חברה שאיננה פעילה היא חברה אשר איננה מניבה עוד בעבור בעליה, ומעבר לכך, היא חברה אשר משמעותה ביזבוז משאבים דרמטי, בין היתר צבירת קנסות, חובות

פירוק מרצון בהליך מזורז

חברה אשר איננה פעילה היא חברה שמהותה הוא ביזבוז משאבים, ולא רווח, שהוא הסיבה בגינה חברה נפתחת מלכתחילה. מדובר בטריגר לצבירה של חובות ענק, ועל